Porozumienie Wrocław - Opole

/ 10 odpowiedzi
Witam
Pytanie odnośnie ww porozumienia. Chcąc wędkować w opolskim musimy wnosić opłatę dodatkową w wys 100zł. W rejestrze który otrzymałem jest jednak strasznie mało pozycji. Oczywiście są te najpopularniejsze jak Michalice, Nysa, rzeka Odra ale np nie ma ani słowa o mniejszych zbiornikach w woj opolskim jak np łowisko Malina II w Opolu. Stąd moje pytanie: Czy to że nie figurują tego typu łowiska w rejestrze wynika z tego że mimo iż opłaciłem dodatkową składkę nie mogę wędkować w miejscach które nie figuruja w rejestrze czy może istnieje możliwość wpisania np nazwy danego łowiska zamiast jego Symbolu/Oznaczenia i wędkować w tym miejscu???
Moze ktos bardziej zorientowany pomoże???

I jeszcze jedno pytanie: W ubiegłym roku na Michalicach był zakaz wędkowania "na żywca". W tym roku zapis taki w rejestrze sie nie pojawił. Czy ktoś z okolicznych wędkarzy podpowie jak to jest w tym roku??? Czy dopuścili metodę żywcową na tym Zbiorniku???

Pozdrawiam
swyniu


Witam kolegę. zbiornik malina to łowisko złów i wpuść  ( nr. 0.40)  a na michalicach można łapać na żywca .Zakaz żywca i trupka jest na zbiorniku kluczbork (2015/03/01 19:25)

ptasiek88


ok to że łowisko jest catch&relase wiem. Ale jak sie ma moje zezwolenie na opolskie do tego ze nie mam wyszczególnionego tego łowiska w rejestrze jak i wielu innych np januszkowic. (2015/03/01 20:07)

Romuald55


Każdy okręg na swojej stronie internetowej zamieszcza wszystkie informacje dotyczące swoich wód.Warto tam poszukać bo to pewne informacje.Z ust trzecich nie zawsze muszą być prawdziwe. (2015/03/01 20:12)

ptasiek88


Strone PZW Opole przejrzałem cała, przeczytałem jak to jest z porozumieniami i nie daje mi to niestety odp na moje pytanie. Wiec dlatego poszukuje jej u kolegów po kiju (2015/03/01 20:54)

Pimik


Problem w tym że nie wszystkie okręgi podają wykaz wód na swojej stronie. Opolem jestem również zainteresowany bo do Michałowic mam blisko a i znam kilka fajnych żwirowni. Niestety wykaz który otrzymałem również ich nie obejmuje. Na szczęście na żwirowniach stoją tablice z numerami łowisk (2015/03/01 21:02)

ptasiek88


Właśnie tylko teraz problem w tym czy możemy tam wedkować nie majac tego w rejestrze???Przyjdzie SR na kontrole i mandacik bo nie masz uprawnien do wedkowania na tych wodach. Chyba ze mial kolega już kontrole na takim łowisku np jednej ze zwirowni i wszystko bylo ok??Stad moje pytanie ktore jak widac wcale nie jest łatwe (2015/03/01 21:29)

Pimik


W ubiegłym roku wykupowałem on line zezwolenie na Opole i tam w rejestrze miałem wszystko więc łowiłem bez stresu. Teraz wykupiłem w kole bo jest taniej i pojawił się problem. Myślę że zadzwonię do PZW Opole żeby się dopytać (2015/03/01 21:39)

Pimik


Dopiero zauważyłem, ze kolega z Bierutowa, ja z Oleśnicy. ;) (2015/03/01 21:41)

FELIPE


Właśnie tylko teraz problem w tym czy możemy tam wedkować nie majac tego w rejestrze???Przyjdzie SR na kontrole i mandacik bo nie masz uprawnien do wedkowania na tych wodach. Chyba ze mial kolega już kontrole na takim łowisku np jednej ze zwirowni i wszystko bylo ok??Stad moje pytanie ktore jak widac wcale nie jest łatweKolego na stronie PZW Opole masz dane kontaktowe,

http://www.pzw.org.pl/opole/dane_podmiotu
po prostu zadzwoń i wszystko będzie jasne
powodzenia (2015/03/01 21:45)

ptasiek88


taka oto odp otrzymalem

Witam.

Zgodnie z porozumieniem może Pan wędkować na wodach obwodów rybackich z wyłączeniem wód kołowych. Na innych wodach będących pod opieką kół może Pan wędkować, ale jeżeli opłaciłby Pan składkę za 150zł

Pozdrawiam (2015/03/05 20:49)