Porozumienie Radom-Piotrków Tryb.

/ 3 odpowiedzi

''Dokonując połowu ryb w obwodzie rybackim rzeki Drzewiczka nr 1 członkowie Okręgu Radomskiego zobowiązani są do posiadania zezwolenia na amatorski połów ryb, które mogą uzyskać nieodpłatnie w Kołach PZW: Przysucha, Nowe Miasto, Drzewica, Ikar Radom, Radom Miasto, Stanica Wędkarska PZW w Brudnowie, Biuro Zarządu Okręgu.''

W moim kole dostałem zezwolenie na WSZYSTKIE WODY okręgu Piotrkowskiego z wyłączenie Drzewiczki na która jest wymagana dopłata. Reszta wód z opcja''0". Tak mnie poinformował skarbnik w kole. Czyli że jak to jest? Mam zezwolenie na obwód rybacki Drzewiczka nr1, całego okręgu Piotrkowski czy tylko Bóg wie gdzie jeszcze? Powoli się już gubie w tych opłatach na 2015. Prosze o wyjaśnienie.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

astral

Cześć,w tamtym tygodniu byłem specjalnie w Radomiu aby uzyskać zezwolenie na połów w okręgu Piotrków Tryb.Ponieważ jak się okazało mieli oni na tą chwilę nieodpłatne zezwolenie m.in na Drzewiczkę i kilka zbiorników  pobrałem je,ale tak jak było w tamtym roku płacimy 25zł za zezwolenie na m.in Pilicę, Zalew Sulejowski itd więc przyznam że w Twoim przypadku sytuacja jest ciekawa.Pozdrawiam (2015/01/14 20:08)

slawomir66

Trzymając się strony ZO w Radomiu wygląda to tak:
Piotrków Trybunalski – Członkowie Okręgów zawierających porozumienie, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu, nabywają prawo do wniesienia składki członkowskiej okręgowej ulgowej w wysokości 25 zł. w Okręgu, z którym zostało zawarte porozumienie, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych. Porozumienie nie obejmuje zbiorników wyłączonych (wydzielonych), łowisk o ograniczonej dostępności, specjalnych, licencyjnych itp.
Na połów ze środków pływających wędkarze muszą wnieść pełną składkę okręgową.
Wędkarzy obowiązuje posiadanie zezwolenia na amatorski połów ryb, wydanego przez właściwego uprawnionego do rybactwa – na podstawie art. 7 ust. 2 i 2a ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r.  o rybactwie śródlądowym – (Dz. U. Nr 66, poz. 750 z 1999 r. – z późniejszymi zmianami).
Członkowie Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim wnoszą składkę ulgową w wysokości 25 zł.
Członkowie Okręgu PZW w Radomiu wnoszą składkę ulgową w wysokości 25 zł.
Dokonując połowu ryb w obwodzie rybackim rzeki Drzewiczka nr 1 członkowie Okręgu Radomskiego zobowiązani są do posiadania zezwolenia na amatorski połów ryb, które mogą uzyskać nieodpłatnie w Kołach PZW: Przysucha, Nowe Miasto, Drzewica, Ikar Radom, Radom Miasto, Stanica Wędkarska PZW w Brudnowie, Biuro Zarządu Okręgu.
Wody udostepnione przez Okręg PZW Piotrków Trybunalski w 2015  
(2015/01/15 16:24)

zielony401

Kolego.W Radomiu jest taki burdel że głowa mała:/  Pan prezes i resztato  jakies nieporozumienie. Nikt z Radomiem nie chce rozmawiać i dlatego takie niejasności. Dlatego te ich informacjesa sprzeczne z tymi udzielanymi w kole.Bajzel przez duże B.... (2015/01/17 15:39)