Zaloguj się do konta

Porozumienie PZW Katowice 2012

utworzono: 2012/01/03 11:06
bonek18

Porozimienia na okręg Katowicki. Nigdzie nie znalazłem tego przedstawionego na mapie.
I mam pytanie odnośnie porozumień? W każdej wzmiance jest 50% składki na te okręgi. Czyli chcąc łowić na każdym innym okręgu będę musiał dopłaćić kolejne 50%?
np. na okręg Częstochowa będę musiał dodatkowo dopłacić i na każdy inny też?

I.    Umożliwia się, na podstawie zawartych porozumień, członkom następujących okręgów na warunkach wzajemności wykupienie ulgowej 50% okręgowej składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu PZW Katowice, po wcześniejszym wykupieniu w macierzystym okręgu, okręgowej składki członkowskiej.

· Radom -

· Bielsko Biała -

· Wrocław -

· Olsztyn -

· Kalisz -

· Bydgoszcz -

· Częstochowa -

· Leszno -

· Legnica -

· Elbląg -

· Skierniewice -

· Wałbrzych -

· Lublin -

· Łódź -

· Jelenia Góra -

· Toruń -

· Sieradz -

· Gdańsk -

II.    Na podstawie uchwał Zarządów Okręgów umożliwia się, bez zawarcia porozumień, na warunkach wzajemności wykupienie ulgowej 50% okręgowej składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu PZW Katowice, po wcześniejszym wykupieniu w macierzystym okręgu, okręgowej składki członkowskiej.

· Poznań - Strona internetowa: 

· Siedlce - Strona internetowa: 

III.    Zgodnie z zawartymi porozumieniami członkowie PZW Okręgu Katowice (którzy opłacili członkowską składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód) mogą wędkować na wodach ogólnodostępnych w/w okręgów po wykupieniu 50% okręgowej składki członkowskiej (na zagospodarowanie i ochronę wód danego okręgu).

Porozumienia wchodzą w życie z dniem 01.01.2012 r. i zostały zawarte na okres do 31.12.2012 roku.

[2012-01-03 11:06]

pablo26ch

Tak wynika z opisu.Ja też z katowic ,szkoda że na opole nie ma żadnych zniżek.Niestety nigdzie indziej bez dopłaty nie połowimy.
[2012-01-03 11:24]

89krzysztof

Też jestem z Katowickiego okręgu... Do rzeki górskiej mam 15km, a muszę płacić dodatkową składkę. Trochę bez sensu.  [2012-01-03 12:41]

bonek18

Czyli z tego wynika że za każdy inny okręg trzeba płacić. Teoretycznie lepiej zapłacić w Częstochowie i dopłacić 50zł na Katowickie i jest więcej porozumień bez dopłat. Z tymi porozumieniami jest co raz gorzej u nas :/
[2012-01-03 13:20]

perwer

Witam ,czytałem to wczoraj na stronce PZW Katowice.
Nie ma gorszego rabunku w imieniu prawa  i badziewia .
Czyli ja w Katowicach jestem innym Polakiem niż w Częstochowie .Kilka nacji Polaków nas mieszka .Nie wiem jak by to zaskarżyć do sądu ,czy dało by jakis efekt.Bo nie moge być członkiem Polskiego związku i  mam zakaz bez dopład łowić na Polskich wodach Polskiego związku.
Co innego jak legitymacja która trzymam nazywała by sie katowicki Związek wedkarski ,ale jeśli jest to Polski związek to jak opłacam kartę to chce łowic w Polsce i wszedzie.
Co to jest za traktowanie,że w Opolu bule tyle a w Radomiu tyle,a tak jak koledzy należe do tego samego organu?
To jest nic innego jak wymysł ,żeby od ludzi kase wyciągnąć,bo albo PZW sie rozpada i są tworzone regionalne Związki wedkarskie ,albo z jakiej racji w całej Polsce nierówno traktowani sa ludzie.
Bo jeden okręg bierze drugi za złodziei i mięsiarzy i nie chce miec ich na swoich wodach--to niech se wykupią na własność,jeśli to sa wody związkowe ,to powinniśmy płacić równo.

Interesował sie ktos może jak to wygląda od strony prawnej?

[2012-01-03 14:01]

dziadek2

Najlepiej niech jeszcze wprowadzą ograniczenia swobodnego sportu wędkarskiego do obszaru GMIN .Pytanie jak teraz nazwać ten związek bo już PZW nie bo nie ma nic wspólnego z Polskim Związkiem Wedkarskim  ,może panom z okręgów przydała by sie mała lekcja z GEOGRAFI "Jaki obszar zajmuje woj Śląskie" w/g MAPY POLSKI. Widać jacy ludzie trzymają się stołków chyba tyłki mają przyklejone KLEJEM UNIFLEX -T - 40. ŻYCZĘ DALSZEJ OWOCNEJ PRACY na rzecz zwiąsku i osób płacących składki (HARACZ)  [2012-01-03 14:02]

dziadek2

Ja już postanowiłem że jak pójdę opłacać składki(HARACZ) zarządam zmiany legitymacji z PZW na nie wiem jaką nazwę bo PZW to już NIE JEST choćby z samego ograniczenia uprawiania sportu jakim jest wędkarstwo to obszaru regionalnego .Może jest wśród nas jakiś prawnik może on nam pomoże  . Bo PZW i Polska to nie prywatny FOLWARK. [2012-01-03 14:12]

dario35

Ja już postanowiłem że jak pójdę opłacać składki(HARACZ) zarządam zmiany legitymacji z PZW na nie wiem jaką nazwę bo PZW to już NIE JEST choćby z samego ograniczenia uprawiania sportu jakim jest wędkarstwo to obszaru regionalnego .Może jest wśród nas jakiś prawnik może on nam pomoże  . Bo PZW i Polska to nie prywatny FOLWARK.

zgadzam sie ale jeszcze dodaj zbiorniki specialne i licencyjne w naszym okregu to kolejne zbiorniki na ktorych nie wolno ci lowic pomimo tego ze leza na terenie okregu katowice , a niemam tu na mysli sekcii tylko wyodrebnione zbiorniki platne nalezace do pzw [2012-01-03 21:20]

thot7

Niech te składki kosztują 300 zł czy 350 zł ale ma być ze gdzie chce to jadę wędkować a nie że jade na Wisłe i "K****" muszę się zastanawiać czy to jeszcze pzw katowice czy nie! Jednym słowem mafia!!! której nikt nie kontroluje!!!! [2012-01-04 13:01]

perwer

Niech te składki kosztują 300 zł czy 350 zł ale ma być ze gdzie chce to jadę wędkować a nie że jade na Wisłe i "K****" muszę się zastanawiać czy to jeszcze pzw katowice czy nie! Jednym słowem mafia!!! której nikt nie kontroluje!!!!

Dokładnie ,choć połowe  charytatywnie wezmą działacze,skarbnicy i cała elita na diety i koszty eksplatacyjne foteli...Ale niech biora i wszystko ,ale dadzą wędkarzom spokój.
Ja jeżdżę pare kilometrów od Bytomia do Koszęcina dość często i tam mi każą na wodzie PZW której jestem członkiem ,gdzie mam opłacone składki ,dopłacać 15 zeta za dzień łowienia .
To albo to jest woda PZW --Polskiego związku ,albo jakiegos prywaciarza ?
To prywaciarz bierze za dzień łowienia 5-10 zł,a organ do którego należe 15 zeta ..ZŁODZIEJSTWO czyste i tyle. Bo nie ma porozumienia-ale co mnie to interesuje ,jakim prawem ktoś może dysponowac gdzie ja moge łowić, jak to woda POLSKIEGO ZWIĄZKU? Co mają do tego regionalni działacze?Jak założa sobie Częstochowski,Katowicki lub inny związek wedkarski i tam zarejestruja dane łowiska ,to moga sobie żądać dopłat,ale w przeciwnym razie --JAKIM PRAWEM?Już dawno mnie i kolegów to denerwuje ,ale jest coraz gorzej .
Co mi z tego że w Bydgoszczy moge łowić za darmo,jak przeciętny wedkarz z Bytomia jest w Bydgoszczy raz na 10lat,a w Częstochowskich,Opolskich łowiskach kilka razy w tygodniu?
Jest to mądre ? Nie chce używać słowa debilizm,ale słowo niepoważne chyba jest na miejscu.

Za pare lat w województwie wprowadzą dopłaty .Jak bedziesz z Bytomia to żeby połowic w Chorzowie 50 zeta dopłaty --to jest kwestia czasu.

[2012-01-04 18:42]

mikser

Bonek wykup kartę w Legnicy mamy chyba najwięcej porozumień w kraju
[2012-01-04 19:19]

mikser

Bunek 18 u siebie w kole pełny koszt jaki zapłaciłem w tym roku to 191 zł.
[2012-01-04 19:39]

asterix64

Ja zaś myśle wcale nie broniąc działaczy z zarządu PZW, że podział stawek na okręgi jest potrzebny. Jestem ciekaw co by wedkarze gadali gdyby musieli płacic ogólnokrajowa opłatę  np. w kwocie 300 zł bo przypuszczam że taka pewnie by była. Już słysze "po co mi to skoro i tak nigdzie tam nie pojade. Już tu nawet jest tego oddzwiek w poscie kolegi 89krzysztof że on nie łapie w górskiej wodzie bo do niej ma 15 km. Po krótce to wszyskim dogodzić się nie da, zawsze sie znajdzie jakiś narzekacz. Troszkę obiektywizmu panowie. [2012-01-05 20:32]

adrian6c

Te porozumienia są pirdo*** płacimy nie małe składki a jak gdzieś jedziesz to jeszcze dopłacaj 50zł. Jeszcze kilka lat i jak mamy prawo jazdy to żeby wyjechać poza obręb województwa trzeba będzie też płacić. niech każdy sobie otworzy swoją legitymację członkowską PZW i przeczyta co tam pisze ,, Polski Związek Wędkarski" a nie np. Katowicki
[2012-01-05 21:14]

bonek18

Ale Jedź teraz do legnicy opłać. Jest to kawałek drogi a po drugie może się jeszcze coś pozmieniać jak miało to miejsce w zeszłym roku, i nie którzy że tak powiem się na tym przejechali, gdyż w lutym nie które porozumienia zostały zerwane. Co do składek to już się nie wypowiem i do porozumień też, ale doliczcie do tego koszty sprzętu i wyjazdu na ryby. paliwo coraz droższe. Za nie długo wędkarstwo będzie tylko dla osób bogatych.
[2012-01-07 10:41]

Panowie szanowni nie można źle mówić o PZW ani o działaczach PZW, bo od razu się tu zleci stu obrażonych działaczy i będą płakać, że tylko macie kupę pretensji a sami nic nie robicie. Taka mentalność, że im bliżej szczytu, tym mniej myślenia o PZW jako o stowarzyszeniu ogólnokrajowym, a zaczyna się myślenie o własnym tyłku i stołku na którym się siedzi. Zaraz tu ktoś wpadnie i powie wam, że jak się nie podoba, to fora ze dwora. A dlaczego nie poszukają oszczędności w kierunku rozwiązania kilku okręgów?  Bo nie chodzi o POLSKIE WĘDKARSTWO, tylko o ETATY. Ja to mam dopiero fajnie! Jak stoję na jednym brzegu rzeki to jestem w macierzystym okręgu, a jak przejdę na drugą stronę to już jestem kłusownikiem bo to nie mój okręg. I to ja muszę wiedzieć gdzie przebiega granica okręgów. Żadnych tablic, żadnych danych geograficznych na liście łowisk oprócz lakonicznego opisu, gdzie czasem nawet używając mapy nie można dojść do tego, czy to jeszcze mój okręg, czy może już sąsiedni. Ale nie wolno mówić źle o PZW! Nie wolno! [2012-01-07 11:14]

Panowie szanowni nie można źle mówić o PZW ani o działaczach PZW, bo od razu się tu zleci stu obrażonych działaczy i będą płakać, że tylko macie kupę pretensji a sami nic nie robicie. Taka mentalność, że im bliżej szczytu, tym mniej myślenia o PZW jako o stowarzyszeniu ogólnokrajowym, a zaczyna się myślenie o własnym tyłku i stołku na którym się siedzi. Zaraz tu ktoś wpadnie i powie wam, że jak się nie podoba, to fora ze dwora. A dlaczego nie poszukają oszczędności w kierunku rozwiązania kilku okręgów?  Bo nie chodzi o POLSKIE WĘDKARSTWO, tylko o ETATY. Ja to mam dopiero fajnie! Jak stoję na jednym brzegu rzeki to jestem w macierzystym okręgu, a jak przejdę na drugą stronę to już jestem kłusownikiem bo to nie mój okręg. I to ja muszę wiedzieć gdzie przebiega granica okręgów. Żadnych tablic, żadnych danych geograficznych na liście łowisk oprócz lakonicznego opisu, gdzie czasem nawet używając mapy nie można dojść do tego, czy to jeszcze mój okręg, czy może już sąsiedni. Ale nie wolno mówić źle o PZW! Nie wolno!

:)
[2012-01-07 11:20]

juri1981

Witam!  Nie wiem  albo ja  źle patrze albo u mnie coś nie tak ale pzw Katowice ma dużo podpisanych porozumień (dużo świeci okolicznych  i nie tylko pzw na niebiesko ) a na przykład kliknąć na pzw Czestochowa to już Katowice jest za dopłatą u nas brakuje Opola i Krakowa  ale akurat mi to zbytnio nie przeszkadza najbardziej zależy mi na Częstochowie chociaż Opole też by było super  ale z opolem mało które kolo ma porozumienie. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Pozdrawiam!!! [2012-01-07 21:02]

Roxola

Nie, są to porozumienia po wykupieniu ulgowej 50% okręgowej składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód.

Szkoda, ale nic nie poradzimy.
[2012-01-07 21:13]

lars

PZW i PZPN to chyba już ostatnie niereformowalne związki w naszym kraju.Po cholerę te porozumienia dopłaty itp.Składka powinna być równa w całym kraju,liczba okręgów równa liczbie województw i w ich granicach i będzie porządek!Obniżyć opłaty okresowe za połów.Jak widzę że niektóre okręgi chcą po 25-30zł za jeden dzień łowienia dla członka PZW to mi się nóż w kieszeni otwiera!I jeszcze narzucanie godz kiedy ta opłata jest ważna np.od godz 0.00 do 24.00.Przyjeżdżam na łowisko o 17.00 i muszę czekać do 0.00 żeby rozpocząć łowienie to jest całkowicie BEZ SENSU!!!!!!!!!!!! 
[2012-01-07 21:29]

GrzesQ

PZW i PZPN to chyba już ostatnie niereformowalne związki w naszym kraju.Po cholerę te porozumienia dopłaty itp.Składka powinna być równa w całym kraju,liczba okręgów równa liczbie województw i w ich granicach i będzie porządek!Obniżyć opłaty okresowe za połów.Jak widzę że niektóre okręgi chcą po 25-30zł za jeden dzień łowienia dla członka PZW to mi się nóż w kieszeni otwiera!I jeszcze narzucanie godz kiedy ta opłata jest ważna np.od godz 0.00 do 24.00.Przyjeżdżam na łowisko o 17.00 i muszę czekać do 0.00 żeby rozpocząć łowienie to jest całkowicie BEZ SENSU!!!!!!!!!!!!  Do tego Koła Łowieckie, Spółdzielnie mieszkaniowe i inne dziadostwa które mają w wyśmienity sposób stworzony statut!!! To od niego wszystko się zaczyna. Statut jest pięknie stworzony!! Co tam mowa o okręgach czy województwach nawet pięknie każde koło może się podzielić na sekcje i w jednym mieście robi się bajzel a co dopiero w okręgu! Stawiam na młodych, tylko wymiana pokoleń tutaj może pomóc bo jak patrzę na tych drewnianych dziadków to żal mi się ich robi. Porównałabym to do polityki ale nie warto. Tutaj też jest polityka tylko ciężko ją ocenić w wyborach. Pozdro

[2012-01-07 22:47]

Fasola500

KUR*Y I ZŁODZIEJE ZA KASE NA KARTE  CHLAJA WÓDE I JEŹDZA NA DZIWKI

[2012-01-12 21:06]

mikser

Ale Jedź teraz do legnicy opłać. Jest to kawałek drogi a po drugie może się jeszcze coś pozmieniać jak miało to miejsce w zeszłym roku, i nie którzy że tak powiem się na tym przejechali, gdyż w lutym nie które porozumienia zostały zerwane. Co do składek to już się nie wypowiem i do porozumień też, ale doliczcie do tego koszty sprzętu i wyjazdu na ryby. paliwo coraz droższe. Za nie długo wędkarstwo będzie tylko dla osób bogatych.

nie musisz nigdzie jechać można zrobić to korespondencyjnie zauważyłem że wielu tak robi
[2012-01-13 08:33]

Zibi60

Ja zaś myśle wcale nie broniąc działaczy z zarządu PZW, że podział stawek na okręgi jest potrzebny. Jestem ciekaw co by wedkarze gadali gdyby musieli płacic ogólnokrajowa opłatę  np. w kwocie 300 zł bo przypuszczam że taka pewnie by była. Już słysze "po co mi to skoro i tak nigdzie tam nie pojade. Już tu nawet jest tego oddzwiek w poscie kolegi 89krzysztof że on nie łapie w górskiej wodzie bo do niej ma 15 km. Po krótce to wszyskim dogodzić się nie da, zawsze sie znajdzie jakiś narzekacz. Troszkę obiektywizmu panowie.

Wydaje mi się, że droższa. Pobieżne wyliczenie (prowizorka minimum) 48 województw x 10 zł (to moje założenie przy masówce, między kilkoma okręgami są po 50 zł) + opłata w 49-tym ok. 200 zł. =  grubo ponad 600 zł.
Kwota musi się zbilansować w skali kraju.
To przykład opłaty ogólnokrajowej, przy mniejszej ilości okręgów(adekwatnie do dzisiejszego podziału województw) proporcjonalnie, aby baza się zgadzała.
Zostaliśmy wpuszczeni w maliny podczas pierwszego przejścia z krajówki na okręgi, pamiętam jak się cieszyłem (i większość z nas), że nie zdrożały opłaty, a one wtedy potwornie zdrożały.

[2012-01-16 07:37]

piotrcarp

Witam powinna byc jedna skladka na wszystkie wody pzw a nie jakies chore podzialy.           Prez Kedziezyn-Kozle jest to opolskie przeplywa Odra na ktorej do ujscia kanalu gliwickiego nie wolno lowic bo nalezy pod okreg katowice mozna mieszkac 50m od odry ale zeby lowic trzeba doplacic100zl bo okregi nie doszly do porozumienia to jest dopiero chore
[2012-01-16 10:14]

Roxola

Nasze okręgi zawsze trudno dochodziły do porozumienia. ( Katowice i Opole )
Podobna sytuacja jest również w drugą stronę, dotyczy ona Kanału Gliwickiego,
który należy pod Okręg Opole, a jest w pobliżu mojego domu.
Powiem tak;
Jakby nie było,to zawsze będą przeciwnicy jak i zwolennicy jednej opłaty na całą Polskę.
Pomyślmy w ten sposób, na terenie Polski jest zbiornik dobrze zagospodarowany z dużą
ilością ryb w którym każdy beż ograniczeń może moczyć swoje kije.
Co będzie jeżeli z Polski zjadą się wędkarze nad to " Eldorado" ?
Moim zdaniem byłoby dużo więcej nieporozumień, niż jest teraz.
Składki również nie byłyby na tym samym poziomie co teraz.

[2012-01-16 10:44]