Zaloguj się do konta

Porozumienia okręgowe

utworzono: 2014/01/28 08:53
kuba234p

Wyjaśnijcie mi koledzy wędkarze jak to jest. Mam legitymacje od roku (nie moge sam łowić bo nie mam karty) ale chodzi o "przepisy: w porozumieniach okręgowych , jak jestem z PZW Radom i mamy porozumienia z kilkoma okręgami , a do kilku trzeba dopłcić za łowienie : http://www.wedkuje.pl/porozumienia,okreg-pzw-radom,392.html
to na innych okręgach jak np. PZW Mazowsze,PZW Poznań , PZW Białystok itd.
nie mam prawa łowić nawet z osobą która ma karte? 
W sensie chodzi mi o to czy moge łowić na wodach okręgów , z którymi nie mamy "porozumienia" ? [2014-01-28 08:53]

Okoniu

Cześć!

1.Wyrób sobie kartę wędkarską, bo jak jej nie będziesz miał to znaczy,że nie znasz przepisów.
2.Jak nie wyjeżdżasz poza swój region wedkować to nic nie musisz dopłacać.
3.Masz prawo łowić z osobą dorosła aż nie skończysz 18lat.
4.Nie niestety nie bo to już jest inne PZW inne województwo inna bajka.
[2014-01-28 09:07]

kuba234p

Cześć!

1.Wyrób sobie kartę wędkarską, bo jak jej nie będziesz miał to znaczy,że nie znasz przepisów.
2.Jak nie wyjeżdżasz poza swój region wedkować to nic nie musisz dopłacać.
3.Masz prawo łowić z osobą dorosła aż nie skończysz 18lat.
4.Nie niestety nie bo to już jest inne PZW inne województwo inna bajka.



Przepisy znam , ponieważ już próbowałem wyrobić karte ale jeszcze kilka miesięcy do 14 roku życia ;/ , a  łowić moge ale z  osobą która ma kartę wędkarską i skończyła 18 lat ( wtedy osoba może łowić na 2  wędki i ja na 2 wędki , dzięki własnym pozwoleniom ). Więc nie ma możliwości łowić na tych PZW  z  którymi nie mam porozumienia :/ ... dziwne. [2014-01-28 09:25]

halski021

Wg mnie przepisy znasz ,ale nie .do końca.Możesz łowić na wodach PZW całego kraju jeżeli jesteś członkiem uczestnikiem.Tylko: a) musisz łowić pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej KARTĘ WĘDKARSKĄ  b)musisz mieć REJESTR POŁOWU RYB danego okręgu w którym wędkujesz , jeżeli w danym okręgu obowiązuje rejestracja.    Ps.prośba do strażników SSR , jeżeli podałem złą interpretację proszę o prawidłową . [2014-01-28 10:24]

kuba234p

Wg mnie przepisy znasz ,ale nie .do końca.Możesz łowić na wodach PZW całego kraju jeżeli jesteś członkiem uczestnikiem.Tylko: a) musisz łowić pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej KARTĘ WĘDKARSKĄ  b)musisz mieć REJESTR POŁOWU RYB danego okręgu w którym wędkujesz , jeżeli w danym okręgu obowiązuje rejestracja.    Ps.prośba do strażników SSR , jeżeli podałem złą interpretację proszę o prawidłową .




A jak już nie będe członkiem uczestnikiem ?? bo niedługo wyrabiam karte to jak wtedy wygląda sprawa ?
A  i czy to prawda że jak się ma karte i wszystkie pozwolenia to można łowić samemu  (od 14 roku życia) ??? czy od 16 lub 18 ? [2014-01-28 17:45]

halski021

Członkiem uczestnikiem jesteś do ukończenia 16-o roku życia.Po ukończeniu 14 lat musisz posiadać KARTĘ WĘDKARSKĄ jeżeli chcesz wędkować. Jak ukończysz 14 lat i masz KW , to masz prawo wędkować samodzielnie z jednym wyjątkiem(w nocy możesz wędkować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna).Ponieważ różnie interpretują przepisy w różnych rejonach najlepiej dowiedzieć się jakie zasady obowiązują na wodzie na której chcesz wędkować.Na wody specjalne musisz wykupić osobne pozwolenie. [2014-01-28 19:01]

kuba234p

Członkiem uczestnikiem jesteś do ukończenia 16-o roku życia.Po ukończeniu 14 lat musisz posiadać KARTĘ WĘDKARSKĄ jeżeli chcesz wędkować. Jak ukończysz 14 lat i masz KW , to masz prawo wędkować samodzielnie z jednym wyjątkiem(w nocy możesz wędkować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna).Ponieważ różnie interpretują przepisy w różnych rejonach najlepiej dowiedzieć się jakie zasady obowiązują na wodzie na której chcesz wędkować.Na wody specjalne musisz wykupić osobne pozwolenie.




Tak , więc moje wiadomości sie potwierdziły ;) od 14 lat moge łowić sam ale nie w  porze nocnej ... super :D [2014-01-28 21:04]

halski021

kuba234p - chyba jednak błędnie napisałem , że członek uczestnik może wędkować w całej Polsce na wodach PZW  bez dodatkowych opłat.Był taki zapis , ale nie wiem kiedy przestał obowiązywać.Szukałem w obowiązujących przepisach , ale nie znalazłem.Z tego wynika ,że na wodach  okręgów z którymi twój okręg  nie ma porozumienia , jak skończysz 14 lat i będziesz chciał wędkować będziesz musiał wykupić zezwolenie na ten okręg. [2014-01-28 21:15]

osa12

RAPR: II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież

do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

I znów ten RAPR PZW.

Co to jest pora nocna ?

Kodeks Pracy stanowi, że pora nocna trwa od 21.oo do 7.

Ale co tu ma Kodeks Pracy do Rzeczy.

Innej prawnej definicji nie znalazłem.

Znów PZW łamie prawo i stosuje zapis, który raz nie wiadomo co określa i prawdopodobnie łamie prawa nastolatków między 14 a 16 lat.

To chyba dzieci.

Myślę, iż można zgłosić łamanie prawa do Rzecznika Praw Dziecka.

A jak to nie dzieci (nie znam się), to jako dyskryminację do :

Rzecznika Praw Obywatelskich

Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

lub do innych instytucji.

[2014-01-28 22:07]

do 14 roku życia możesz łapać w całej polsce bez zezwoleń i dopłat a od 14 musisz mieć zezwolenia na połów po za swoim okręgiem [2014-01-28 22:15]

tomex514

RAPR: II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież

do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

I znów ten RAPR PZW.

Co to jest pora nocna ?

Kodeks Pracy stanowi, że pora nocna trwa od 21.oo do 7.

Ale co tu ma Kodeks Pracy do Rzeczy.

Innej prawnej definicji nie znalazłem.

Znów PZW łamie prawo i stosuje zapis, który raz nie wiadomo co określa i prawdopodobnie łamie prawa nastolatków między 14 a 16 lat.

To chyba dzieci.

Myślę, iż można zgłosić łamanie prawa do Rzecznika Praw Dziecka.

A jak to nie dzieci (nie znam się), to jako dyskryminację do :

Rzecznika Praw Obywatelskich

Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

lub do innych instytucji.


Co do pory nocnej: pora dzienna jest wg PZW  : 1 godz przed wschodem słońca i 1 godz po zachodzie słońca, więc zapewne pora nocna to pozostały czas. (zasady wędkowania 3.1), lub według prawa po 22:00 (jeśli nie masz ukończonych 16 bądź 18 lat - nie pamiętam)

P.S. Szukasz teorii spiskowych, że wszędzie walisz te teksty o dyskryminacji?



[2014-01-29 23:09]

osa12

To forum ogólnodostępne, a dyskryminacja prawnie jest zakazana, więc mogę wypowiadać swoje zdanie.
Skoro państwo polskie pozwala posiadać  kartę wędkarską osobie 14 letniej, więc takiej osobie przysługują wszystkie przywileje z tym związane.
Pzw nie ma żadnych praw ograniczania tych przywilejów, a zwłaszcza uzależniając je od wieku osoby bo ta właśnie dyskryminacja ze względu na wiek.
Dyskryminacja ze względu na wiek ma miejsce, kiedy dana osoba, z powodu swojego wieku traktowana jest gorzej niż inna osoba w podobnej sytuacji (dyskryminacja bezpośrednia).
Że to jest dyskryminacja, chyba nie ma co dyskutować.
Możliwe, iż cel tej dyskryminacji jest tak szczytny, iż uzasadnia jej stosowanie. Ja uważam,że nie.

[2014-01-30 08:49]

JKarp

"Możliwe, iż cel tej dyskryminacji jest tak szczytny, iż uzasadnia jej stosowanie."
Np zakaz sprzedaży papierosów i alkoholu do 18 roku życia.
"  Co do pory nocnej: pora dzienna jest wg PZW  : 1 godz przed wschodem słońca i 1 godz po zachodzie słońca, więc zapewne pora nocna to pozostały czas. ( ), lub według prawa po 22:00 (jeśli nie masz ukończonych 16 bądź 18 lat - nie pamiętam)"
Po 22:00 już dawno nie ma.
" 3.1. W wodach uŜytkowanych przez PZW moŜna wędkować z brzegu przez całą dobę, z wyjątkiem wód krainy pstrąga i lipienia / wymienionych w odrębnym informatorze PZW /, gdzie wolno wędkować tylko w porze dziennej, tj. od świtu do zmierzchu /1 godz. przed wschodem słońca i 1 godz. po zachodzie słońca /. "Ten zapis dotyczy wód pstrąga i lipienia.
JK [2014-01-30 09:21]

osa12

Jeszcze trzeba rozróżnić "dyskryminację", które ze względu na te szczytne cele ma swoje umocowanie ustawach w prawa polskiego (papierosy, alkohol) i takie, które takiego umocowania nie posiada.
Tu PZW weszło w rolę dyskryminującego (mogę się domyślać, iż chodzi o bezpieczeństwo tych młodych osób) ale czy ma do tego prawo i czy ma rację ?

[2014-01-30 13:26]

sobczak9

Bardzo proszę o odpowiedź wg/mnie na proste pytanie ale te wszystkie przepisy zaczynają mi robić wodę z mózgu. Posiadam kartę wędkarska i legitymację opłaconą w PZW Kalisz okręg ten ma podpisane porozumienia z PZW Sieradz, PZW Kielce i jeszcze kilku innych bez dopłat. Czy w tym wypadku mogę łowić na wodach okręgu Sieradzkiego i np Kieleckiego nie wpłacając dodatkowych opłat? [2014-02-06 11:50]

Zibi60

Tak.
http://www.pzw.org.pl/24/cms/219/___porozumienia_2014
[2014-02-06 12:53]

waldi05

Kolego Osa12. W świetle tego co piszesz wyjaśnij mi jak działa dyskryminacja w prawie jazdy np.dot.kat B1 i B lub motocyklowych AM,A2,A1,A tam taż jest wymagany określony wiek.

Czy to Twoim zdaniem nie zakrawa na dyskryminację. Bardzo ciekawi mnie Twoje podejście do sprawy wieku i ograniczeń.

[2014-02-06 14:29]

erikos1976

Panowie mam takie pytanko syn od brata zaraził się wędkarstwem ma 13 lat ja mam kartę i jezdziłem z nim na rybki łowił ze mną a teraz on chce mieć kartę sam dla siebie czy jest możliwość wyrobienia takiej karty dla niego i jak to wygląda. [2014-02-08 20:51]