Porozumienia - okręg siedlecki

/ 11 odpowiedzi
Witam.
Jestem w okręgu Siedleckim,kartę już opłaciłem i dostałem nową książeczkę(ta w której piszemy gdzie łowimy i co łowimy) mam na niej 4 okręgi napisane.A w linku do porozumień widzimy aż 10 okręgów,czy będę mógł łowić np: na rzeszowskim czy na tych innych pozostałych 6 ?
http://www.pzw.org.pl/siedlce/wiadomosci/69799/64/porozumienia_2014

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mr Artur

Ta książeczka to rejestr połowów -- prawdopodobnie obowiązuje na tych 4 okręgach , na pozostałych chyba możesz łowić bez wpisywania ( chyba że  któryś z tamtych okręgów  wymaga odrębnego rejestru -- ale w takim wypadku powinieneś otrzymać go w kole ) (2014/01/02 18:00)

jpergol

Witam! Tak będziesz mógł łowić w pozostałych okręgach ale w swoim kole powinieneś dostać także REJESTR z tych okręgów. Skarbnik jeśli ich nie ma, powinien je przywieść z centrali. W moim kole nie ma z tym problemów. Przypuszczam, ze rejestr pobrany ze strony danego okręgu tez byłby uznawany - ale to już moja interpretacja. Pozdrawiam. (2014/01/02 19:09)

Jastus

Witam. Mam przy okazji hasła "porozumienie" zapytać o taki szczegół - w związku z tym, że mazowieckie w tym roku idzie w zaparte tzn nie chce z nikim porozumień (poza Ciechanowem) jest możliwe opłacenie dwóch zezwoleń tzn w mazowieckim i siedleckim bez zmiany koła. Łowie mniej więcej 50/50 w Warszawie i okolicach Mińska Mazowieckiego, a każdorazowo opłacanie pozwolenia na 1 dzień za 15 zeta to trochę droga impreza. (2014/01/17 17:24)

włoski

Jest możliwość  ,wykopujesz u siebie normalnie ,jedziesz  np do okręgu mazowieckiego ,obojętnie którego koła wędkarskiego ,i tam płacisz ich składkę okręgowa .Tak to wygląda (2014/01/17 20:21)

dizzy76

Dokładnie tak jak Andrzejku piszesz Tylko musicie pamiętać o jednym Jak opłacacie składkę członkowską  w innym okręgu a opłatę okręgową np w mazowieckim  to wtedy możecie łowić na opłatę mazowieckiego tylko w tym okręgu i nie obowiązują Was porozumienia tego okręgu. (2014/01/17 21:33)

włoski

Pewnie ,że tak ,ale jak opłaci okręgowa w dwóch okręgach ,to  wędkuje wtedy na ich porozumieniach zgadza się ?? (2014/01/17 22:06)

Jastus

To mnie trochę pociesza jestem z okręgu mazowieckiego, ale bardzo często łowie w okolicach Mińska Mazowieckiego więc zależy mi tylko na siedleckim (choć przyznam, że mają bardzo atrakcyjny zasięg porozumień - i logicznie wnioskując opłaca się przenieść do okręgu siedleckiego i dodatkowo opłacić mazowiecką - korzyści dużo wyższe - na ciechanowskim mi nie zależy)Najgorsze jest to, że rzeka Świder jest wyłączona z możliwości wędkowania i przebywając na działce nie mam żadnej alternatywy bez właśnie dodatkowo okręgu siedleckiego. (2014/01/19 22:32)

Kwinto76

Ja mam podobny problem bo mieszkam w Warszawie i na wiślane bolenie mam z domu ok. 1,5km ale na wypady wolę Bug, czy rejony Białej dlatego Okręg Siedlecki. Nie wiem co koledzy z Mińska Mazowieckiego zrobią bo z tego co czytałem to Łazienki w Mińsku to woda Okręgu Mazowieckiego, mimo, że sam Mińsk do Okręg Siedlecki. Dla mnie to totalna paranoja. Na razie czekam z opłatami bo może ktoś w końcu zrobi z betonem porządek. (2014/01/20 10:38)

Jastus

Łazienki w Mińsku należą do okręgu siedleckiego - ja nad Wisłę mam 15 minut spacerkiem więc tym bardziej stoję teraz okrakiem nad dwoma okręgami i nie wiem co robić :( a było tak fajnie - zresztą jak czytam mapy różnych okręgów to aż w oczy bije mnogość porozumień nieraz niemalże 3/4 Polski :( tylko mazowiecki idzie w zaparte i za dwa lata nawet Ciechanów sobie odpuści - zostanie taka samotna wyspa na mapie (2014/01/20 13:57)

Jastus

O faktycznie - sugerowałem się pozwoleniem za 2013 gdzie Łazienki przypisane były do okręgu siedleckiego - no to jest powalone jeszcze bardziej niż wydaje się na pierwszy rzut oka. (2014/01/21 15:46)