Porozumienia ok.Katowice

/ 61 odpowiedzi
adler

Serwus Łukasz.

Ja bywam, no wędkuję na Jemielniczance (Czrząstawa inaczej), Budkowiczance i Bziniczka.

Na innych u nas w opolskim nie byłem za pstruchem. Czasami jeżdżę na Nysę Klodzką do Bystrzycy Kł. , ale wykupuję kilku dniówki. W tamtym roku wędkowałem u Was na Dramie bez efektu, nie wiem może nie znam miejscówek?

Pozdrawiam Krzysztof.

(2014/01/26 16:34)

malin84

Dzieki wielkie za pare propozycji napewno pojade do Jemielnicy:)bo mam blisko od siebie,na dramie tak jak mowisz trzeba miec miejscowki ja w tamtym roku 43cm laplem skubanca moja zyciowka!ale w tym roku mam nadzieje ze bedzie lepiej:)moze sie kiedys spotkamy na jemielnicy:)jest tam moze klen? (2014/01/26 17:28)

adler

Serwus Łukasz.

Owszem jest kleń, okoń, pstrąg, także karpie uciekinierzy z hodowli które nieźle na spina i muchę siadają. 

Pozdrawiam i zapraszam. 

Krzysztof.

(2014/01/27 12:19)

umarek

Częstochowa z Katowicami nie ma porozumienia... jakie powinienem ponieść opłaty, jak chcę łowić w obu tych okręgach?Pozdrawiam. (2014/02/03 11:17)

Woa-VooDoo

~110 zł około

<blockquote><br>Siema Lukasz.</p><p>Jak jest to widac ale gdzie tu sprawiedliwosc...</p><p>My 100 a Opole 80 :)</p><p>Zwykla kpina !!!!!</p><p></p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p></blockquote><br><br>
Żadna kpina , ilu ludzi z Opola jeździ do Katowic i ilu z Katowic do Opola ? Ta sama sytuacja z Częstochową z tym, że nawet porozumienia z nami nie chcą, trudno się nie dziwić zresztą. (2014/02/03 11:34)

zbynio5o

Plus ok. 200 zeta za swój okręg. Czyli ok. 300 zł. za dwa okręgi. (2014/02/03 11:47)

umarek

a jak to technicznie wygląda?jak zrobię opłatę w kole okręgu częstochowskiego, to potem mam opłacić wpisowe w jakimś kole okręgu katowickiego i dopłacić opłatę okręgową? w dwóch kołach naraz mam być zarejestrowany? (2014/02/03 13:58)

Mohikanin

a jak to technicznie wygląda?jak zrobię opłatę w kole okręgu częstochowskiego, to potem mam opłacić wpisowe w jakimś kole okręgu katowickiego i dopłacić opłatę okręgową? w dwóch kołach naraz mam być zarejestrowany?

Opłacasz składki w swoim macierzystym kole i prosisz skarbnika (przynajmniej u mnie w kole tak to funkcjonuje) o znaczek na okreg katowicki - dopłacaasz tylko opłatę okręgową - bez żadnej rejestracji w kole z okręgu katowickiego.
(2014/02/03 17:02)

Zionbel

~110 zł około

Siema Lukasz.

Jak jest to widac ale gdzie tu sprawiedliwosc...

My 100 a Opole 80 :)

Zwykla kpina !!!!!

Żadna kpina , ilu ludzi z Opola jeździ do Katowic i ilu z Katowic do Opola ? Ta sama sytuacja z Częstochową z tym, że nawet porozumienia z nami nie chcą, trudno się nie dziwić zresztą.

Stary jest jak jest.Ale jeżeli się ustawiamy na porozumienie to calujem po równo.Takie zasady są w życiu (przynajmniej u mnie).Jest jeden wyjątek - chyba że jesteśmy bogatszym okręgiem i to umowa dżentelmeńska.Ale w to wątpię!!!!!!!!!!!!!!!! (2014/02/03 17:56)

umarek

no właśnie jak były porozumienia, to robiłem tylko dopłatę na sąsiedni okręg... a teraz jak nie ma porozumień, to pewnie nawet znaczków nie będą mieli... (2014/02/03 21:04)

stanleyek

A ja pierdziele katowickie od 2015 idę do Kielc (zobaczcie mapę).
Mam dość - np.takie Kielce umieją się dogadać, u nas nie chodzi tylko o tzw. tfu kormoranów co nawet 5 cm płotke smażom na patelni ale głownie o siano tak .Pieniądze to wielkie ile z tego idzie na zarybienia inna sprawa.Dla mnie wymówką jest że śląscy wędkarze to tylko umieją smażyć rybki  jednak może by tak nie zarybiać wyłącznie karpiem i dać zakaz tylko na 2 tygodnie a potem się dziwić że mięsiarstwo całe bloki w ryby zaopatruje? - Pomyślmy ,ilu jest nas w katowickim okręgu a ilu jest wędkarzy np .w takim Bielsku  czy Częstochowie ilu z nas korzystało z porozumień jak i w druga stronę czy każdy z nas w stosunku 1:1 miał pozwolenia z innymi okręgami za które nasz kochany zarząd ( a w sumie to nasze składki okręgowe )musiał zapłacić owym okręgom?Bo należało by podać faktyczna liczbe wykupionych zezwoleń a nie tylko ilość wędkarzy  z okręgu razy składka bo przecież nie każdy wykupił sąsiedni okręg ......Takie informacje i inne służą do pokłócenia ze sobą Braci wędkarzy a nie o to powinno chodzić bo Polskie wody a nie tylko okręgowe powinny być pełne ryb i służyć wszystkim.
 A tu co rok zakazy górne limity dolne limity to tak jak w rządzie kłótnie jednych z drugimi okręgi działają  jak Polski rząd (gdy brakuje kasy to się ściąga od kierowców zakładając na drogach ograniczenie prędkości na drodze dwupasmowej np do 40!!!)

Jak się zrobiła zadyma że Koledzy z Częstochowy zawiesili porozumienie to na odczepnego Katowice dały 200 porozumie z Krakowem których już dawno nie ma!!!! ( a my dopłacimy za każdego z Krakowa -inna sprawa że byc może niewielu z Krakowa u nas zechce łowić).Bielsko rok wcześniej odeszło ........Po komentarzach na stronie  pzw katowice wzajemnie się zarządy oskarżały .
Osobiście mam wiele żalu do Okręgu k-ce ale nie można tutaj nie dodać że inne okręgi wypięły się na nas zwykłych ludzi dla których wędkarstwo to sport a nie tylko patelnia(ilu z tych kormoranów wykupuje inne okręgi? te dziadki to raczej w swoim kole siedzą i czekaj jeno na zarybienie ale to innym razem jak już).
Kolejna sprawa to fakt że mamy 16 województw i jak już nie ma składki ogólnopolskiej (której kibicuje i mam nadzieję że kiedyś się jej doczekam) to chciałbym łowić w swoim województwie przynajmnej bez ograniczeń no ale utrzymanie okręgów też kosztuje więc szkoda gadać.......

Dla mnie sprawa jest jasna i przykra brak porozumień to  dla zarządów okręgów dodatkowa kasa wyciągnięta od wędkarzy .Ponadto więcej w kasie macierzystych okręgów  itp,,itd.
Ja rozumiem że utrzymanie łowisk kosztuje.Że trzeba zawody zorganizować itp itd - składka 200 złotych z tego 100 dla okręgów x ilość wędkarzy cóż cyfry nie kłamią...
Pozdrawiam i tym którzy tak jak ja łowią nie tylko u siebie ale i np.W Bielsku i Częstochowie proponuje przejść do Kielc... Tam szanują wędkarzy.....

(2014/02/19 19:12)