Porozumienia 2014 ok. mazowiecki

/ 12 odpowiedzi
czy już wiadomo coś o porozumieniach na 2014 w MAZOWIECKIM
szmelcmax


Z tego co mi wiadomo dołączono okręg Płocko -Włocławski, który został zlikwidowany jako samodzielna jednostka. Ale na ciekawych zasadach. Wyglądają one z grubsza tak: wędkarze z Mazowieckiego maja się nastawić, a Płocko-Włocławskie będzie ich "używać". Czyli na Mazowszu podniesiono składki, za co będzie można dodatkowo łowić bodaj na 5-ciu wyjałowionych jeziorach koło płocka (rzeki już nie), a członkom Płock-Włocławek składki obniżono i zapewniono dostęp do wszystkich wód PZW Mazowsze. (2013/12/27 19:55)

tstaros


No to świetnie, nie ma to jak zmiany na lepsze - oczywiście dla tych wędlarzy z mazowieckiego.

(2013/12/27 20:14)

duszek83


Dla p-w tez super pierwsza woda 40 km od plocka wiekszosc okregu bedzie mialo kolo 100 do tego 4 dni prze koncem roku nic nie wiadomo. przepraszam wiadomo ze zostało kilka jezior. (2013/12/27 22:31)

włoski


To kurestwo ,jak wszędzie,parę okręgów tylko coś naskrobało i to jeszcze wysokość składek bo to dla nich najważniejsze !!!!!!!, (2013/12/28 05:58)

u?ytkownik65213


Z tego co mi wiadomo dołączono okręg Płocko -Włocławski, który został zlikwidowany jako samodzielna jednostka. Ale na ciekawych zasadach. Wyglądają one z grubsza tak: wędkarze z Mazowieckiego maja się nastawić, a Płocko-Włocławskie będzie ich "używać". Czyli na Mazowszu podniesiono składki, za co będzie można dodatkowo łowić bodaj na 5-ciu wyjałowionych jeziorach koło płocka (rzeki już nie), a członkom Płock-Włocławek składki obniżono i zapewniono dostęp do wszystkich wód PZW Mazowsze.

Jeżeli to co piszesz Kolego okaże się prawdą to będzie to straszne skur....ństwo z ich strony. (2013/12/28 11:36)

szmelcmax


To pewne na 99,9%. Natomiast ciekawe jest także to, że finał sprawy znajdzie się prawdopodobnie w sądzie lub innej instytucji rozjemczej ponieważ rozsądni ludzie (jeszcze tacy są w PZW) nie mogą zrozumieć i pogodzić się z tak niekorzystną umową dla Mazowsza. Chcą doprowadzić do jej unieważnienia. Płock-Włocławek miał duże problemy z samodzielna egzystencją, a więc zdecydował się wejść w skład Mazowsza. I to nie jest niczym dziwnym. Ale zamiast stać się integralną częścią, otrzymał warunki specjalne i profity, a inni mają za to płacić. Nieoficjalnie wiem, że ludzie rządzący Płocko-Włocławskim zobowiązali się do nie kandydowania na żadne funkcje w zarządzie Mazowsza. I taka to tranzakcja wiązana powstała. (2014/01/01 22:57)

cierpliwy1


Koledzy nie znacie całej prawdy .Wszystko zaczęło dziać się 10 lat wstecz a dokładnie w czasie połączenia na siłę okręgu płockiego z włocławskim. To były pewne układy ZG i ludzi z Włocławka ,dzięki tym układom generał dalej dowodził PZW. Powiedzcie proszę czy cieszyliście się z odcinka Wisły od Modlina w dół do Kępy Polskiej a przecież konkurs wygrał  Płocko-Włocławski .Jak to się stało okręg mazowiecki przegrał konkurs a przez tyle lat gospodarzył na tak ogromnym i rybnym odcinku Wisły.  Proponuje zapoznać się najpierw z rzeczywistością i dopiero rozpisywać . (2014/01/02 10:45)

jurek
cierpliwy1 Koledzy nie znacie całej prawdy .Wszystko zaczęło dziać się 10 lat wstecz a dokładnie w czasie połączenia na siłę okręgu płockiego z włocławskim. To były pewne układy ZG i ludzi z Włocławka ,dzięki tym układom generał dalej dowodził PZW. Powiedzcie proszę czy cieszyliście się z odcinka Wisły od Modlina w dół do Kępy Polskiej a przecież konkurs wygrał  Płocko-Włocławski .Jak to się stało okręg mazowiecki przegrał konkurs a przez tyle lat gospodarzył na tak ogromnym i rybnym odcinku Wisły.  Proponuje zapoznać się najpierw z rzeczywistością i dopiero rozpisywać .

========================================================================

Niestety muszę się zgodzić z   #cierpliwy1 (2014/01/02 14:22)

szmelcmax


Przepraszam, ale czy można jaśniej łopatologicznie? Czy chodzi o to,że Mazowsze mogło kiedyś korzystać nie prawnie z części P-W i teraz w drodze rewanżu musi dać P-W przywileje? Bo jakoś to zagmatwane dla mnie jest. (2014/01/05 22:57)

cierpliwy1


Dawny król PZW  pan Grabowski E.miał kłopoty z poparciem przez Okręg Mazowiecki co uniemożliwiłoby jego dalsze królowanie. Wpadł na pomysł aby coś dla okręgu pozyskać ,więc ułożył się z dawnymi milicjantami z Włocławka ,oddał im władzę w nowo powstałym Okręgu Płocko-Włocławskim a kolega z resortu ówczesny prezes  ZO oddał obwód we władanie  Okręgowi Mazowieckiemu.Dodam jeszcze że najwyższa władza okręgu Zjazd Delegatów podjął super ekstra uchwałę nakazującą prezesowi  Okręgu Płocko-Włocławskiemu podpisanie umowy z RZGW na obwód nr4 .Oczywiście to tylko PZW  rządzone przez SB ,więc umowa nie została podpisana a obwód oddany sąsiadowi.Dawny prezes Okręgu Płocko-Włocławskiego powinien trafić pod sąd ,ale panował jeszcze 2-ie kadencje i odszedł w chwale ze złotymi porożami. przepraszam wieńcami. (2014/01/06 10:35)

JakubUrsynow


BTW ja przenoszę się do Ciechanowa, mam dosyć OM PZRybackiego i ich"racjonalnej" gospodarki. Dopóki stan rzeczy się nie zmieni nie wrócę do OM. (2014/01/18 12:23)