Zaloguj się do konta

Porozumienia PZW Bielsko-Biała 2013

utworzono: 2013/01/03 12:48
gregx1

Czy ktoś kompetentny mógłby udzielić odpowiedzi, dlaczego nie podpisano w tym roku porozumienia z PZW Katowice? Przecież w wyniku (bezsensownego wg mnie) podziału wód w okolicach, dla ogromnej ilości wędkarzy w tym okręgu opłata obydwu składek to jedyne wyjście żeby normalnie łowić. Teraz przy braku porozumień koszta idą znacząco w górę. Pół biedy jeżeli kogoś stać, ale co mają począć ci, dla których liczy się każde 50 zł? Jak znam życie, to i tak będą łowić, tyle że bez opłat, a obydwa okręgi raczej na tym tylko stracą.
[2013-01-03 12:48]

89krzysztof

Rzeczywiście chore, ludzie z Bielska do Zabrzega czy Goczałkowic na Wisłę mają jakieś 10-15km, a żeby tam połowić będą musieli zapłacić dość sporo.
[2013-01-03 13:44]

bobtrebor

 Z tego co widzę, Bielsko ma porozumienie tylko z Częstochową i nikim więcej, to jakaś paranoja, niech się po prostu zlikwidują jak nic nie potrafią zrobić. Ten okręg to klęska, nawet rzeka płynąca przez Bielsko do niego nie należy, o Wiśle, obecnie prywatnej nawet nie wspomnę.
[2013-01-08 13:50]

 Z tego co widzę, Bielsko ma porozumienie tylko z Częstochową i nikim więcej, to jakaś paranoja, niech się po prostu zlikwidują jak nic nie potrafią zrobić. Ten okręg to klęska, nawet rzeka płynąca przez Bielsko do niego nie należy, o Wiśle, obecnie prywatnej nawet nie wspomnę.




To źle widzisz. na str www.pzwbielsko.pl widnieje komunikat

Porozumienia międzyokręgowe na rok 2013


ZO PZW w Bielsku-Białej informuje, że podpisał na rok 2013 porozumienia o wzajemnym korzystaniu z wód ogólnodostępnych z następującymi okręgami:
  • Częstochowa
  • Jelenia Góra
  • Kraków
  • Opole
  • Skierniewice
  • Tarnów
  • Wałbrzych
Są to odrębne porozumienia. Opłacenie jednego z nich nie upoważnia do korzystania z pozostałychKażde z nich wymaga odrębnej opłaty


a że z Katowicami niema porozumienia to faktycznie troche dziwne. [2013-01-08 14:19]

luki79

I dobrze kolega bobtrebor napisał ''niech się zlikwidują''   co nam zostało te dwa zbiorniki Porąbka i Tresna, i te kawałki rzek.
 2 czy 3 lata temu we wszystkich kołach zbierali podpisy żeby nie oddawać reszty naszych wód do Katowic. I co wszyscy się podpisywali bo nasze,macierzyste, nie oddamy. Ja się nie podpisałem bo zawsze uważałem że okrąg Katowice ma dużo lepszą wodę od naszej i jak zabiorą wszystko to będzie najlepiej dla nas'' wędkarzy''. To do dzisiaj się do mnie w klubie nie oddzywają że zdradzam nasze wody.

Siedzę teraz w domu i tak  śledzę różne fora [tematy dotyczące wód Bielskich]
To teraz wszyscy narzekają że okręg Katowicki jest lepszy bo się interesują wodami,bo sobie pilnują wód, nałożyli sobie górny limit na ryby, górne wymiary na niektórych wodach, a u nas samowolka.
Moje zdanie jest takie chcieliście mieć swój okręg, swoją wodę to macie i nie narzekajcie że Katowice mają lepiej i nie ma porozumienia. Po co Katowicom porozumienie z Bielskiem kto z nich przyjedzie na te dwa zbiorniki,który jeden z nich znowu spuszczą prawie cały w połowie sezonu.
To co? nam mają sponsorować znaczki za połowę ceny, jak dobrze wiedzą że tak będziemy u nich łowić za całą stawkę.

Należę do Bielskiego ale tylko z mojego lenistwa bo wolę zapłacić te 50 czy 100 złoty więcej niż jeździć i szukać koła w Katowickim.

[2013-01-08 15:11]

lars

Święta prawda kolego luki79.Okręg bielski to straszna kicha i naprawdę nam z katowickiego to porozumienie się nie opłacało.
[2013-01-08 15:25]

bobtrebor


To źle widzisz. na str www.pzwbielsko.pl widnieje komunikat


Masz rację, patrzyłem na mapę na stronie wędkuje. Niezły burdel z tymi mapkami, patrząc również na stronie pzw. Klikając Katowice mamy porozumienie z Tarnowem, klikając Tarnów nie ma porozumienia z Katowicami.


[2013-01-08 18:11]

luzy

Jak pamiętam dawniej był okręg Katowice-Bielsko Biała. A teraz co nie mogą dojść do porozumienia??? Pieniądze chcą wydrzeć od ludzi zdziercy z PZW Bielsko. PZW Bielsko jest "a społeczne". Lepiej zarybili by jakąś grubą rybą swoje wody a nie wpuszczają tylko sam narybek który zostaje zjedzony przez okonie i klenie. Wystarczy zobaczyć na stronkę zarybień http://www.pzwbielsko.pl/?act=zarybianie
[2013-01-12 20:34]

luki79

http://www.pzw.org.pl/15/wiadomosci/71339/61/brak_porozumienia_z_katowicami_na_2013_rok [2013-01-13 11:25]

bartosz2809

pewnie tez tak zrobię a można zmienić kolo

[2013-01-15 00:38]