Zaloguj się do konta

Porozumienia, opłaty - okręg Kalisz

utworzono: 2012/12/07 22:01
withanight88

Co jakiś czas zaglądam za strone pzw.org.pl żeby zobaczyć czy ustalono już wysokość opłat i porozumienia z ościennymi okręgami PZW.

Jak co roku ze strony okręgu kaliskiego żadnych informacji oprócz wysokości składek jakie będziemy musieli zabulić na ten rok - bagatela 171 zł pełnej składki za 5 glinianek i 30 km rzeki (absurd), dodatkowo składka wzrosła o parę złotych w stosunku do roku ubiegłego.... a wody nie przybyło...
http://www.pzw.org.pl/24/wiadomosci/69489/60/wysokosc_skladek_na_rok_2013

A co z porozumieniami ?? hmmm

Wszedłem więc na stronę okręgu poznańskiego i co wyczytałem ?

Uchwała Nr 175/12
Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu

z dnia 22.11.2012r.

W sprawie wędkowania na wodach ogólnodostępnych przez członków PZW spoza okręgu poznańskiego

Na podstawie §47 ust. 1 Statutu PZW Zarząd Okręgu uchyla uchwałę Prezydium Zarządu Okręgu Nr 155/12 z dnia 18.10.2012r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty rocznej za wędkowanie na wodach Okręgu PZW w Poznaniu.

Jednocześnie na podstawie § 46 pkt 8 Statutu PZW, ustala roczną opłatę za zezwolenie na wędkowanie na wodach Okręgu PZW Poznań dla członków PZW innych Okręgów w wysokości:
- opłata pełna 170,00 zł (słownie: sto siedemdziesiąt złotych),
- opłata ulgowa 85,00 zł (osiemdziesiąt pięć złotych).

Opłatę ulgową wnoszą członkowie PZW których Okręgi udziela takiej samej ulgi członkom Okręgu PZW w Poznaniu i jest uzależniona od wykupienia składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu.

Uchwała nie dotyczy Okręgu Leszczyńskiego, którego wędkarze zgodnie z Uchwałą Nr 154/12 pkt. 3 Prezydium Zarządu Głównego z dnia 26.05.2012r. musza partycypować w kosztach utrzymania wód PZW Okręg w Poznaniu znajdujących się na terenie działania Okręgu Leszczyńskiego. W tym przypadku nie stosuje się zasady wzajemności i opłata wynosi 170zł

Jesteśmy ładnie bici w d...e!!

Ciekawe co na to okręg w Kaliszu?

Warto też poczytać o tym : ładna sumka...
http://www.poznan.pzw.org.pl/wiadomosci/69599/60/komunikat_dla_wedkarzy_okregu_leszczynskiego

Proszę o nie przypisywanie tematu do żadnej grupy.
[2012-12-07 22:01]

lukaszszwagier

brak słów... [2012-12-08 11:04]

dizzy76

To czemu sie nie przeniesiecie do innego okręgu?Ja miałem podobny problem bo mieszkam niestety w Łodzi, ale ostatnio składkę opłacałem tu z dziesięć lat temu:)Nie ma rejonizacji więc możecie należeć do koła (okręgu) jakiego chcecie :)Ja na przykład jestem teraz w Częstochowie i sobie chwalę, opłaty normalne, porozumienia dla wędkarzy a nie prezesów:)Polecam zmianę na lepsze :)
[2012-12-10 08:45]

withanight88

To czemu sie nie przeniesiecie do innego okręgu?Ja miałem podobny problem bo mieszkam niestety w Łodzi, ale ostatnio składkę opłacałem tu z dziesięć lat temu:)Nie ma rejonizacji więc możecie należeć do koła (okręgu) jakiego chcecie :)Ja na przykład jestem teraz w Częstochowie i sobie chwalę, opłaty normalne, porozumienia dla wędkarzy a nie prezesów:)Polecam zmianę na lepsze :)
Jak bedzie trzeba to się przeniosę , ale czy to mi coś da ?? - niestety nie wiele.
[2012-12-10 19:38]

dizzy76

Jak bedzie trzeba to się przeniosę , ale czy to mi coś da ?? - niestety nie wiele.

Wszystko zależy od porozumień:)Ja śledzę jak co roku mapkę porozumień i wybieram najkorzystniejszą ofertę :)Zobaczcie może Poznań podpisze z Wami porozumienie i będzie Wam lepiej opłacić w Poznaniu niż w Kaliszu:)Daleko nie macie, raz w roku można się przejechać, my z Kolegami jeździmy z Łodzi do Częstochowy około 150 km w jedną stronę, ale za to mogę prawie wszędzie łowić koło swojego "domu" :) chociaż to pojęcie względne bo na jakiś sensowny zbiornik mam 60 km, ale uznajmy, że to blisko:)Pozdrawiam 
[2012-12-11 07:26]

kazik

Dlaczego wspominacie tylko o zbiornikach , a co z rzekami . U nas do tej pory porozumienia głównie dotyczyły rzek . Są również okręgi które wcale nie podpisują porozumień i wymagają podobnie . Na zbiorniki aby można było na nich łowić musimy również opłacać tak jak byśmy opłacali składki w danym okręgu , więc dlaczego mam się przenosić jeżeli wszędzie to samo . Przecież to jest tworzone pod mięsiarstwo i nic więcej , bo jeżeli tyle płacę to mi się należy coś niecoś zabrać .Tak właśnie większość uważa i dlatego ten nadmierny odłów oraz przenoszenie się tam gdzie ryb jest więcej . Czysta kalkulacja ekonomiczna i prawa rynku , a nie etyczne wędkarstwo . A gdzie obowiązki wobec koła do którego należę , gdzie wypełnianie statutu PZW jako członka tego związku ,. Przecież branie udziału w zebraniach , zadaniach i imprezach jakie koło w swojej działalności zaplanowało jest obowiązkiem nas członków . Co zarząd tylko dla siebie to organizuje bo członków ma z innego okręgu , czy gdzieś z daleka . Koledzy coś nie tak z tym naszym wędkarstwem oraz podejściem naszych okręgów .

[2012-12-11 15:02]

withanight88

Wszystko zależy od porozumień:)Ja śledzę jak co roku mapkę porozumień i wybieram najkorzystniejszą ofertę :)Zobaczcie może Poznań podpisze z Wami porozumienie i będzie Wam lepiej opłacić w Poznaniu niż w Kaliszu:)

No właśnie już jest opcja, że za wody poznańskie musimy dopłacać 85 zł jeżeli kalisz również da zniżkę ,jeżeli nie to 170 zł.

Odpowiadając Kazikowi mamy tylko jedną rzekę - Wartę, którą udostępnioną mamy za wyżej wymienioną opłata, jest odcinek "bezpłatny" pod władaniem o. Kalisz ale to dziki odcinek bez dojazdu.

Daleko nie macie, raz w roku można się przejechać, my z Kolegami jeździmy z Łodzi do Częstochowy około 150 km w jedną stronę, ale za to mogę prawie wszędzie łowić koło swojego "domu" :) chociaż to pojęcie względne bo na jakiś sensowny zbiornik mam 60 km, ale uznajmy, że to blisko:)Pozdrawiam 

Ja nie mam daleko do kół o. Poznań ale nie o to się rozchodzi. Gdybym nie wędkował na lodzie to już dawno olał bym Kalisz, ale że lubię pomarznąć na lodzie na zbiorniku, który pod Kalisz należy to muszę opłacić o. Kalisz- zawiłe to ale prawdziwe.
[2012-12-11 18:49]

mienta

Sam jestem ciekawy co nam za porozumienia szykują na nowy sezon włodarze o Kalisz [2012-12-13 17:34]

withanight88

Sam jestem ciekawy co nam za porozumienia szykują na nowy sezon włodarze o Kalisz

Nie wiadomo oni budzą się do życia po nowym roku jak kasa zaczyna spływać :)))
[2012-12-13 18:40]

mienta

Hehehehe co fakt to fakt większośc okręgów popodpisuje porozumienia o"nasi"śpią  [2012-12-13 20:05]

z@mela

nasi kołują jak  z gówna bat ukrecic  z   łączną ilością wody  co jedno  srednie jezioro  nie mamy katry przetargowej a mimo  to mamy bardzo  ale to bardzo  dużo porosumień dzieki sekretarzowi ZG
[2012-12-13 22:13]

Johnny

Nawiązując do jawnego kolesiostwa w zarządzie okręgu kaliskiego z siedzibą w ostrowie [czas to zmienić !] żądam jawnych danych dotyczących zarobków w w/w okręgu !  Płace są z naszych/moich składek i nie podlegają tajności !  Jednocześnie żądam odpowiedzi na wszystkie pisma i uchwały mojego koła ,,WSK KALISZ,, [bezapelacyjnie największe w okręgu] od zarządu [raczej nierządu] w ostrowie wlkp. !!!  Jeżeli ta zbieranina kolesi z różnych glinianek nie zaprzestanie swoich gierek to powiadomię CBA, policję, prokuraturę, posłów RP oraz wszystkie możliwe organa kontrolne gdyż tolerowanie takiego sobiepaństwa i kolesiostwa przechodzi już ludzkie pojęcie !  Nie liczą się z nikim i niczym, czują się bezkarni ale grubo się pomylą !  Jednocześnie wzywam wszystkich wędkarzy z Kalisza do egzekwowania należnych nam praw wynikających z przynależności do PZW i płacenia składek ! Cała reszta ,,gliniankowych prezesów,, współpracuje z kolesiami z ostrowa i gołuchowa [prezes okręgu to koleś z gołuchowa] i będą nas rżneli w rogi tak długo jak się na to będziemy godzić !  Szczególnie chamskie jest nie odpowiadanie na zapytania, uchwały czy wnioski przesłane przez koła z okręgu !  Strona okręgu to zakłamany gniot i nic tam nie ma !!! Żądam należytego prowadzenia strony internetowej okręgu kaliskiego !  Pod odpowiedziami żądam imię i nazwisko odpowiadającego bo nie nie wiadomo co za cymbał wali gnioty !  Dosyć sobiepaństwa, miernoty i dobrze płatnych etatów za nasze pieniądze  !  To my WĘDKARZE jesteśmy PANAMI A NIE JAKIŚ NIEDOROZWÓJ Z GLINIANKI !!!  Jest jeszcze drugie wyjście !  Przenieść całe koła do innego okręgu ościennego a takie wyjście byłoby pętlą na szyję tych nierobów !!! Jacek Kalinowski koło WSK-Kalisz.
[2014-03-02 14:55]

withanight88

Nawiązując do jawnego kolesiostwa w zarządzie okręgu kaliskiego z siedzibą w ostrowie [czas to zmienić !] żądam jawnych danych dotyczących zarobków w w/w okręgu !  Płace są z naszych/moich składek i nie podlegają tajności !  Jednocześnie żądam odpowiedzi na wszystkie pisma i uchwały mojego koła ,,WSK KALISZ,, [bezapelacyjnie największe w okręgu] od zarządu [raczej nierządu] w ostrowie wlkp. !!!  Jeżeli ta zbieranina kolesi z różnych glinianek nie zaprzestanie swoich gierek to powiadomię CBA, policję, prokuraturę, posłów RP oraz wszystkie możliwe organa kontrolne gdyż tolerowanie takiego sobiepaństwa i kolesiostwa przechodzi już ludzkie pojęcie !  Nie liczą się z nikim i niczym, czują się bezkarni ale grubo się pomylą !  Jednocześnie wzywam wszystkich wędkarzy z Kalisza do egzekwowania należnych nam praw wynikających z przynależności do PZW i płacenia składek ! Cała reszta ,,gliniankowych prezesów,, współpracuje z kolesiami z ostrowa i gołuchowa [prezes okręgu to koleś z gołuchowa] i będą nas rżneli w rogi tak długo jak się na to będziemy godzić !  Szczególnie chamskie jest nie odpowiadanie na zapytania, uchwały czy wnioski przesłane przez koła z okręgu !  Strona okręgu to zakłamany gniot i nic tam nie ma !!! Żądam należytego prowadzenia strony internetowej okręgu kaliskiego !  Pod odpowiedziami żądam imię i nazwisko odpowiadającego bo nie nie wiadomo co za cymbał wali gnioty !  Dosyć sobiepaństwa, miernoty i dobrze płatnych etatów za nasze pieniądze  !  To my WĘDKARZE jesteśmy PANAMI A NIE JAKIŚ NIEDOROZWÓJ Z GLINIANKI !!!  Jest jeszcze drugie wyjście !  Przenieść całe koła do innego okręgu ościennego a takie wyjście byłoby pętlą na szyję tych nierobów !!! Jacek Kalinowski koło WSK-Kalisz.

My ich utrzymujemy, jedyne wyjście - przestać na nich płacić :)
[2014-03-03 21:28]