Zaloguj się do konta

Porozumienia 2012 - kogo na to stać?

utworzono: 2012/01/18 09:44
dejan

Wedkuję od 35 lat,przez te wszystkie lata było różnie z opłatami. Ale najlepsze wyjście byłoby,i żeby nikt nie miał do nikogo pretensji (a tak już było,tylko nie pamiętam w których latach) że była opłata okręgowa która obowiązkowa i były  opłaty nieobowiązkowe jak opłata krajowa tzn. na całą Polskę wody nizinne i opłaty na wody górskie. Jak było kogoś stać to sobie płacił,jak nie to płacił tylko okręgówkę. I do tego trzeba by zmierzać,zacząć protestować,bo inaczej tego betonu nie ruszymy.Za niedługo bedzie to samo co w PZPN.

[2012-01-18 09:44]

dejan

Wedkuję od 35 lat,przez te wszystkie lata było różnie z opłatami. Ale najlepsze wyjście byłoby,i żeby nikt nie miał do nikogo pretensji (a tak już było,tylko nie pamiętam w których latach) że była opłata okręgowa która była obowiązkowa i były  opłaty nieobowiązkowe jak opłata krajowa tzn. na całą Polskę wody nizinne i opłaty na wody górskie. Jak było kogoś stać to sobie płacił,jak nie to płacił tylko okręgówkę. I do tego trzeba by zmierzać,zacząć protestować,bo inaczej tego betonu nie ruszymy.Za niedługo bedzie to samo co w PZPN.

[2012-01-18 09:48]

darmaczo

dokladnie. isc pod ministerstwo i protestowac, wyslac kogos madrego niech negocjuje a jak nie to
jakies blokady itp.... 
moze cos by sie ruszylo!! 
jak nic nie bedziemy robic to bedzie gorzej jak w pzpn, bo juz prawie tak jest...

[2012-01-19 10:29]

domino1983

Miejmy nadzieje ze tak bedzie a jak nie to jakiś większy proteścik by się przydał!!! wszystko kręci sie w koło pieniędzy!!! Myślałem że w PZW pracuja normalni ludzie...

[2012-01-19 10:38]

domino1983

a propo brań to teraz tylko ryby nie biorą... [2012-01-19 10:41]

pawelz

Miejmy nadzieje ze tak bedzie a jak nie to jakiś większy proteścik by się przydał!!! wszystko kręci sie w koło pieniędzy!!! Myślałem że w PZW pracuja normalni ludzie...

Oczywiscie ze kreci sie wokol pieniedzy. A jak bez pieniedzy chcialbys zarybic, pilnowac i utrzymac siedziby okregow ?. Do tego potrzebne sa pieniadze.
Chcialbys miec krajowke ?.
A komu ta krajowke bedziesz placil (do kogo beda wplywaly pieniadze z krajowek) ?.
Do gospodarowania na danym terenie jest okreg i nikt inny. I to okreg ustala wysokosci skladki czlonkowskiej czy tez kwote oplat okresowych za lowienie ryb. Zalozmy ze moj okreg ustalil dniowke na 50 zl a oscienny na 10 zl. Jak chcesz podzielic miedzy nie kwote z krajowki (no bo przeciez zwrot kosztow poniesionych w zwiazku z wedkarzami spoza okregu jakis musi byc).

Kazdy system wprowadzajacy krajowke bedzie gwozdziem do trumny dla dobrych okregow.
Ale co tam. Liczy sie co tu i teraz. Wazne zeby nam bylo wygodnie.
[2012-01-19 10:45]

mielec

Pomysł na wniosek jakiś może być o likwidacji Zarządu Głównego PZW, bo skoro nie możemy łowić na wodach całego kraju, to po co nam Zarząd Główny PZW. Wówczas strukturę związku mogłyby tworzyć struktury regionalne np. Mazowiecki Związek Wędkarski, Katowicki Związek Wędkarski Itd. Itp.

I porozumienia by były zawierane i każdy by miał wybór nie było by narzekania pomysłów z tego można by było wyciągnąć multum.
[2012-01-19 11:09]

pawelz

Likwidacja ZG to pierwszy krok do uzdrowienia PZW. I pod takim wnioskiem podpisze sie obiema rekoma. :). Przeciez oni zgarniaja rocznie okolo 6zl x 600000 = 3 600 000 ktore w zaden sposob nie trafiaja pozniej do wody. Ale zjazdy w Spale nie naleza do tanich :)
[2012-01-19 11:19]

darmaczo

Likwidacja ZG to pierwszy krok do uzdrowienia PZW. I pod takim wnioskiem podpisze sie obiema rekoma. :). Przeciez oni zgarniaja rocznie okolo 6zl x 600000 = 3 600 000 ktore w zaden sposob nie trafiaja pozniej do wody. Ale zjazdy w Spale nie naleza do tanich :)

POdpisze sie! [2012-01-19 14:28]

robson1

Chociaż należę do PZW od prawie 30 lat,mam coraz gorsze zdanie o tym związku.Jest to chyba druga organizacja po PZPN,która już dawno powinna przejść konkretne zmiany.
[2012-01-19 19:44]

dejan

Oczywiscie ze kreci sie wokol pieniedzy. A jak bez pieniedzy chcialbys zarybic, pilnowac i utrzymac siedziby okregow ?. Do tego potrzebne sa pieniadze.
A komu ta krajowke bedziesz placil (do kogo beda wplywaly pieniadze z krajowek) ?.
Do gospodarowania na danym terenie jest okreg i nikt inny. I to okreg ustala wysokosci skladki czlonkowskiej czy tez kwote oplat okresowych za lowienie ryb. Zalozmy ze moj okreg ustalil dniowke na 50 zl a oscienny na 10 zl. Jak chcesz podzielic miedzy nie kwote z krajowki (no bo przeciez zwrot kosztow poniesionych w zwiazku z wedkarzami spoza okregu jakis musi byc).

Kazdy system wprowadzajacy krajowke bedzie gwozdziem do trumny dla dobrych okregow.

Składki płaci się do Polskiego Związku Wędkarskiego a nie do warszawskiego,katowickiego czy łódzkiego itd.,a w tej chwili opłaty okręgowe są wg.swojego uznania.Czy są na to jakieś przepisy,ustawy,regulaminy,certyfikaty? Z czego to wynika. Chyba powinien zająć się tym prokurator.
[2012-01-21 08:09]

dejan

[2012-01-21 08:41]

pawelz

Składki płaci się do Polskiego Związku Wędkarskiego a nie do warszawskiego,katowickiego czy łódzkiego itd.,a w tej chwili opłaty okręgowe są wg.swojego uznania.Czy są na to jakieś przepisy,ustawy,regulaminy,certyfikaty? Z czego to wynika. Chyba powinien zająć się tym prokurator.

Skladki placi sie temu, kto jest opowiedzialny za gospodarowanie na danym obwodzie. A odpowiedzialne sa okregi (kazdy indywidualnie) a nie PZW jako ogolnopolska organizacja. Kazdy z okregow startuje niezaleznie do przetargu, kazdy moze miec rozna konkurencje, kazdy jesli wygrywa, bedzie gospodarowal w roznych warunkach. Wiec chyba nie ma nic dziwnego w tym, ze kazdy okreg ustala wlasne oplaty.
Wiec nie wiem o jakich certyfikatach , regulaminach itp sprawach piszesz. Wystarczy troche sie zorientowac, jak to wyglada, a nie wypisywac takie rzeczy. ZG pobiera 10% skladki ogolnokrajowej (bodajze 6,40 zl od kazdego czlonka) a reszta kwoty pozostaje w okregach. Przynajmniej tak mi wiadomo.
[2012-01-23 10:53]

pi2h

ZG pobiera 10% skladki ogolnokrajowej? heh... [2012-01-23 14:08]

dejan

Skladki placi sie temu, kto jest opowiedzialny za gospodarowanie na danym obwodzie. A odpowiedzialne sa okregi (kazdy indywidualnie) a nie PZW jako ogolnopolska organizacja. Kazdy z okregow startuje niezaleznie do przetargu, kazdy moze miec rozna konkurencje, kazdy jesli wygrywa, bedzie gospodarowal w roznych warunkach. Wiec chyba nie ma nic dziwnego w tym, ze kazdy okreg ustala wlasne oplaty.
Wiec nie wiem o jakich certyfikatach , regulaminach itp sprawach piszesz. Wystarczy troche sie zorientowac, jak to wyglada, a nie wypisywac takie rzeczy. ZG pobiera 10% skladki ogolnokrajowej (bodajze 6,40 zl od kazdego czlonka) a reszta kwoty pozostaje w okregach. Przynajmniej tak mi wiadomo.

Wszyscy mamy legitymację PZW a nie danego okregu. Jak jadę nad łowisko PGR czy prywatne to nie muszę mieć wogóle opłat wędkarskich do PZW, więc Paweł nie pisz głupot.A jak ZG bierze 10%,to dlaczego nie można wędkować w całej Polsce.Gdzie ta kasa się podziewa ? Prosimy o rozliczenia. [2012-01-24 09:01]

pawelz

Nie bardzo rozumiem co ma wspolnego oplata na wodach prywatnych z oplatami PZW.
Masz legitymacje czlonkowska,ale jakbys dobrze doczytal, w legitymacji masz niejako dwie oplaty.
1) oplata czlonkowska ogolnokrajowa (stala dla wszystkich) z ktorej ZG pobiera 10%
2) oplata czlonkowska okregowa (rozna dla kazdego okregu wynikajaca z faktu ktory opisalem powyzej). Ty proponujesz zrownac wszystkim ta druga oplate. To moze napisz jak to chcesz zrobic i jaka to ma byc kwota ?. Zalozmy ze w danym okregu jest obwod rybacki do ktorego startuje kilku (oprocz PZW) chetnych. Zalozmy ze w danym okregu jest mase wod ktore oczywiscie wszyscy chca zeby nalezaly do PZW. Jaka skladke maja placic czlonkowie tego okregu ?. Taka sama jak np czlonkowie okregu w ktorym wod prawie nie ma ?. To skad okreg (bo tylko on moze wg prawa wystapic do przetargu) ma wziasc kase.
No chyba ze proponujesz ustalic kwote skladki okregowej na poziomie najwyzszej w Polsce.
A co do rozliczenia, to ja tez chetnie poczytalbym. Tu sie zgadzamy. A jesli chcesz wiedziec dokladnie na co ida te pieniadze w teorii, to poczytaj statut stowarzyszenia do ktorego nalezysz. Ale to oczywiscie teoria.
[2012-01-24 09:16]

leleon

Przwyracanie oglnokrajowej opłaty, uprawniającej do połowu w całym kraju to moim zdaniem powrót do przeszłości. Mam nadzieję, że do tego nigdy więcej nie dojdzie. Pieniądze "wspólne" to pieniądze trudne do "przeswietlenia". Ponadto każdy okręg ma różne możliwości, różne wody i w różnym stopniu jest zaangażowany w dbanie o o te wody. Nie można mierzyć wszystkich jedną marką. Wiadomo, że PZW to dinozaur ale pomysły na demonstracje i protesty w takiej formie to pomyłka. Załóżmy że pójdziecie Panowie protestować ....i co? Czy macie jakiś pomysł żeby mówic jednym głosem. Bez urazy ale wątpię. Ja osobiście czekam na czasy kiedy większość lub wszystkie wody będą prywatne, opłaty będą adekwatne do ilości i jakości ryb pływających w wodzie, a pseudo wędkarze w gumofilcach będą się wystydzili przyjść nad wodę. A jak się im zachce kłusować to sie nie pozbierają na widok mandatu.

Pozdrawiam.

PS Jeżeli ktoś będzie miał jakiś konkretny pomysł to chętnie się z nim zapoznam.

[2012-01-24 09:43]

dejan

Przwyracanie oglnokrajowej opłaty, uprawniającej do połowu w całym kraju to moim zdaniem powrót do przeszłości. Mam nadzieję, że do tego nigdy więcej nie dojdzie. Pieniądze "wspólne" to pieniądze trudne do "przeswietlenia". Ponadto każdy okręg ma różne możliwości, różne wody i w różnym stopniu jest zaangażowany w dbanie o o te wody. Nie można mierzyć wszystkich jedną marką. Wiadomo, że PZW to dinozaur ale pomysły na demonstracje i protesty w takiej formie to pomyłka. Załóżmy że pójdziecie Panowie protestować ....i co? Czy macie jakiś pomysł żeby mówic jednym głosem. Bez urazy ale wątpię. Ja osobiście czekam na czasy kiedy większość lub wszystkie wody będą prywatne, opłaty będą adekwatne do ilości i jakości ryb pływających w wodzie, a pseudo wędkarze w gumofilcach będą się wystydzili przyjść nad wodę. A jak się im zachce kłusować to sie nie pozbierają na widok mandatu.

Pozdrawiam.

PS Jeżeli ktoś będzie miał jakiś konkretny pomysł to chętnie się z nim zapoznam.

Rafał wróć się do mojego pierwszego postu,tam opisałem jak było kiedyś,i było to najlepszym rozwiązaniem,nikt do nikogo nie miał pretensji. Przykład: nie planowałeś wyjazdu w Polskę, płaciłeś tylko okręgówkę, jechałeś np. na urlop na Mazury czy nad morze lub w Bieszczady wykupowałeś krajówkę lub wody górskie.Były to opłaty dobrowolne                (nie obowiązkowe) A wysokość opłaty krajowej to ok.10 do 30% opłaty okręgowej.Zależało to od okręgu.A teraz gdzie jedziesz to musisz płacić za każdy okręg osobno.
[2012-01-31 08:30]

pawelz

Pozdrawiam.

Rafał wróć się do mojego pierwszego postu,tam opisałem jak było kiedyś,i było to najlepszym rozwiązaniem,nikt do nikogo nie miał pretensji. Przykład: nie planowałeś wyjazdu w Polskę, płaciłeś tylko okręgówkę, jechałeś np. na urlop na Mazury czy nad morze lub w Bieszczady wykupowałeś krajówkę lub wody górskie.Były to opłaty dobrowolne                (nie obowiązkowe) A wysokość opłaty krajowej to ok.10 do 30% opłaty okręgowej.Zależało to od okręgu.A teraz gdzie jedziesz to musisz płacić za każdy okręg osobno.

Wszystko ladnie. Tylko do kogo maja trafiac pieniadze z oplat krajowych ?.
I wg jakiego klucza maja byc pozniej rozdzielane. Bo zgodzic sie musisz , ze przy oplacie krajowej tracisz jakakolwiek kontrole, ile osob dodatkowo lowilo na danym lowisku na podstawie takie wlasnie oplaty.
Wyobrazmy sobie ze 10 000 wedkarzy oplacilo krajowke. Bedzie to sporo kasy. Do kogo ma trafic i kto ma o tym decydowac ?. Ile np dostanie okreg piotrkowski za to ze beda na ich wodach lowic wedkarze ze  Slaska na podstawie krajowki ?
[2012-01-31 09:11]

MASTINO

Ja tylko krótko. Porozumienia to nieporozumienie. [2012-01-31 09:39]

romek35

masz rację ale żeby to zrobić to od koryta trzeba co nie których odstawić
[2012-01-31 16:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia