Porozumienia PZW Łódź

/ 174 odpowiedzi / 3 zdjęć
dizzy76


A teraz dane na dzień dzisiejszy. W Łódzkim kole nr. 3 zostało 300 członków, gdzie przed dzieśięciu laty to koło liczyło koło 5000 członków. Rozważane jest rozwiązanie koła w przyszłym roku.


Ale powiedzcie mi dlaczego tak się dzieje?W Łodzi było zawsze sporo wędkarzy - czyli kasy też, a od kilku lat Łódź przestała się dogadywać się z sąsiadami... czym to było spowodowane?Gdzie szły pieniądze ze składek? Przecież jakby policzyć wszystkich członków to wychodzą pokaźne sumy, a wody tu nie ma, przecież jakby wszystkie te pieniądze szły na zarybienia to byśmy mieli więcej ryb niż wody w tych paru stawach.Przecież to nie powinno tak być, ja chętnie bym opłacał w Łodzi składki ale nie mają za wiele do zaoferowania. (2012/01/30 19:41)

gral


A teraz dane na dzień dzisiejszy. W Łódzkim kole nr. 3 zostało 300 członków, gdzie przed dzieśięciu laty to koło liczyło koło 5000 członków. Rozważane jest rozwiązanie koła w przyszłym roku.


Ale powiedzcie mi dlaczego tak się dzieje?W Łodzi było zawsze sporo wędkarzy - czyli kasy też, a od kilku lat Łódź przestała się dogadywać się z sąsiadami... czym to było spowodowane?Gdzie szły pieniądze ze składek? Przecież jakby policzyć wszystkich członków to wychodzą pokaźne sumy, a wody tu nie ma, przecież jakby wszystkie te pieniądze szły na zarybienia to byśmy mieli więcej ryb niż wody w tych paru stawach.Przecież to nie powinno tak być, ja chętnie bym opłacał w Łodzi składki ale nie mają za wiele do zaoferowania.

Przepraszam to są dane za rok ubiegły w tym roku spodziewają się połowy członków czyli koło 200 (2012/01/30 19:59)

u?ytkownik100744


Przeczytałem wszystkie wpisy na dot. tego wątku i powiem Wam koleżanki i koledzy, że nie rozumiem czemu w tej całej organizacji (PZW) jest taki b...el ??
Nie jestem żadnym autorytetem w tych sprawach, opłacam składki od 1996 r. i z mojej obserwacji niewiele się tam zmieniło.
Osobiście przyznaję rację kolegom, którzy twierdzą, że my sami wybieramy "naszych przedstawicieli" do pełnienia funkcji członków zarządu, więc w jakiejś części jesteśmy za to wszyscy odpowiedzialni.
Uważam, że poprzez wspólne działania możemy wpłynąć na tą sytuację ponieważ tak naprawdę my, członkowie ją kształtujemy.
Dzięki takim forom i wortalom jak Wędkuje.pl możemy wymieniać swoje poglądy i wyciągać z nich wnioski oraz poznawać opinię innych wędkarzy (nawet bardzo egzotyczne i widowiskowe jak jednego "wiernego" kolegi z koła łódzkiego).
Podsumowując do działania koledzy i koleżanki :)
Tak naprawdę wszystkim nam zależy na tym samym bez względu na miejsce zamieszkania, przecież nasz kraj nie jest znowu taki duży, żeby wędkarz z jednego województwa nie łowił w innym.

P.S.
Może trzeba założyć nowy wątek np. pt" Jak uzdrowić sytuację w twoim kole"?? :)

Pozdrawiam. (2012/01/30 21:59)

nata


W zeszłym roku byłem (naiwnie) kilka razy na łódzkich łowiskach i generalnie powiem że byłem rozczarowany. Mało ryby, drobna ryba. Kotliny w sobotę to więcej wędkarzy niż ryb. Łódź bez porozumień z piotrkowem,  sieradzem i skierniewicami źle skończy. Osobiście preferuje łowiska gdzie można ryby połowić czyli konin, bzura, wisła, warta, zalew sulejowski. W tym roku po zapoznaniu się z mapą porozumień okręgu łódzkiego mówię zdecydowane NIE i przenoszę się do innego okręgu. :) (2012/01/30 22:07)

kardynal55


Ladnie napisane i ja też marzę jak  na pewno większość wędkarzy o jednym okręgu  "POLSKA" i jednej opłacie z możliwością wędkowania gdzie się chce,ale jest problem -bo  gdzie by się podziali i skąd by brali kasę/ za nic nie robienie/ CI co siedzą na " wysokich stołkach" w tych wszystkich obecnych okręgach i myślą jak udupić wędkarzy i utrudnić im uprawiania ich hobby. (2012/02/04 20:10)

Robson666


Panowie czytam ten temat i jestem w szoku.Jestem Łodzianinem, tutaj opłacałem składki ale gdy zobaczyłem porozumienia na rok 2012 powiedziałem dość.Rozumiem przywiązanie do regionu, koła itp ale ostatnie działania "zarządu" PZW Łódź to jest jakaś kpina z tutejszych wędkarzy a cena składki okręgowej powinna wynieść adekwatnie do działań symboliczne 5zł !!! Całe szczęście można opłacic kartę gdzie indziej i w tym roku opłacam w Kielcach dzięki której mogę łowić w Łodzi, Skierniewicach, Sieradzu i Piotrkowie:) (2012/02/05 01:49)

u?ytkownik96474


Koledzy. Wymieńcie zarząd okręgu w Łodzi, a nowy to samo zrobi. Dojść do porozumienia z okręgami ościennymi można tylko wtedy. gdy dobra wola porozumienia jest po obu stronach.Nowy zarząd nic nie wskóra jeśli stary zarząd w- Pcimiu -będzie betonowy. Ponarzekać,oskarżać, i nic nie zrobić by coś ulepszyć!!!!!!! Wziąć tyłek w troki i chodu . Tak najłatwiej.To ostatni mój wpis na temat , szkoda nerw i zdrowia.Pozdrawiam i żegnam .hoplita. (2012/02/05 10:35)

dizzy76


Koledzy. Wymieńcie zarząd okręgu w Łodzi, a nowy to samo zrobi. Dojść do porozumienia z okręgami ościennymi można tylko wtedy. gdy dobra wola porozumienia jest po obu stronach.Nowy zarząd nic nie wskóra jeśli stary zarząd w- Pcimiu -będzie betonowy. Ponarzekać,oskarżać, i nic nie zrobić by coś ulepszyć!!!!!!! Wziąć tyłek w troki i chodu . Tak najłatwiej.To ostatni mój wpis na temat , szkoda nerw i zdrowia.Pozdrawiam i żegnam .hoplita.

Powodzenia (2012/02/05 19:42)

Luuki


Koledzy. Wymieńcie zarząd okręgu w Łodzi, a nowy to samo zrobi. Dojść do porozumienia z okręgami ościennymi można tylko wtedy. gdy dobra wola porozumienia jest po obu stronach.Nowy zarząd nic nie wskóra jeśli stary zarząd w- Pcimiu -będzie betonowy. Ponarzekać,oskarżać, i nic nie zrobić by coś ulepszyć!!!!!!! Wziąć tyłek w troki i chodu . Tak najłatwiej.To ostatni mój wpis na temat , szkoda nerw i zdrowia.Pozdrawiam i żegnam .hoplita.

Powodzenia



I tu wracamy do początku - Jeżeli inne okręgi się dogadują a z Łodzią nie chcą to widocznie Łódź ma za mało do zaoferowania i szkoda zachodu i pieniędzy żeby podpisywać.
Wyjście jest proste - Ci super lojalni niech zostają w Łodzi i dla zasady opłacają łowiąc na Krzywiu itp. Ci jeszcze bardziej lojalni niech wykupują w Łodzi i robią wszelakie dopłaty (dla zasady i z musu) a cała reszta która chce często i na fajnych wodach łowić niech opłaci tam gdzie mają dogodne porozumienia.
Ja osobiście wędkuje na Pilicy,Wiśle,Widawce,Mrodze,Rawce,Luciąży więc mnie w tym roku najbardziej pasowała Częstochowa i za normalne pieniądze jeszcze mam górskie krainy pstrąga i lipienia. Wybór należy do Was.
(2012/02/06 08:34)

gral


haha ale jaja a gro ludzi z Łodzi pojechało już wykupić kartę w Lesznie licząc na porozumienie z Łodzią. Burdel na kółkach ot całe PZW. (2012/02/08 12:29)

u?ytkownik70140


Ale jajca. Burdel to mało powiedziane. Nawet nie chce mi się gadać jak wszedłem na stronę PZW. (2012/02/08 12:56)

dizzy76


Ale jak to jest jak ktoś opłacił przed 8.02?Prawo nie działa wstecz i w myśl przepisów obowiązuje kolegów którzy opłacili przed dane porozumienie. (2012/02/08 17:09)

u?ytkownik70140


To mają problem. Ja na szczęście na powierzchnię tego Okręgu PZW w ogóle w tym roku nie mam zamiaru wjeżdżać. :) Dobrze, że Okręgu Łódź nie zlikwidowali, jak by mogli to by to chyba zrobili. (2012/02/08 21:37)

gral


No też mi się wydaje że raczej problem ma pzw Leszno bo oni już pozwolenia imienne posiadają. :) (2012/02/08 22:42)

Luuki


Ale jak to jest jak ktoś opłacił przed 8.02?Prawo nie działa wstecz i w myśl przepisów obowiązuje kolegów którzy opłacili przed dane porozumienie.



W zeszłym roku było podobnie między Siedlcami a Skierniewicami - Ci co opłacili w styczniu mieli Skierniewice bez dopłat a od lutego wprowadzili dopłatę, kto się pospieszył ten się cieszył....Prawo nie działa wstecz...


(2012/02/09 08:19)

u?ytkownik70140


Jeżeli ja bym coś źle wpłacił, lub coś by się zmieniło w porozumieniach to jestem pewien, że mój Zarządca koła, by oddał mi kasę i wykreślił mnie. Nie raz tak się działo w kole. Ale jest jedne "ale". To musi być w zakresie 1 tygodnia po zmianach. Więc dnia 6.02 wykupuje, a 8.02 się zmienia to jeszcze mam możliwość zmiany. Ale to podejrzewam zależy od kół. Kto przywiązuje do tego uwagę, a kto nie. (2012/02/09 08:54)

gral


Z tego co się dowiedziałem to okręg Łódzki zerwał porozumienie z Lesznem w obawie o dalszy odpływ swoich członków na rzecz okręgu Leszczyńskiego. (2012/02/09 12:42)

dizzy76


A niech zrywają,najlepiej ze wszystkimi, przecież mają tyle wody.......................w kranach :) (2012/02/09 20:20)

kardynal55


jeżeli ma się zniżki i ulgi za niby  "udzielanie się" i płaci się grosze za składkę lub wcale to jasne że opłaci się być lojalnym w danym okręgu i bronić swoich koleżków z zarządu.Panie "hoplita" proszę nie pisać  głupot o takiej lojalności.Ogromna większość to wędkarze szeregowi i  również tacy co ledwo stać ich na opłatę składki ale jak opłacą to chcieli by powędkować na  różnych łowiskach a nie na sadzawkach w Łodzi lub okolicy.Pozdrawiam i bez obrazy. (2012/02/20 22:35)

nata


Ooooooo to jeszcze do kompletu okręg łódzki powinien zerwać porozumienia z kielcami i lublinem bo jeszcze tam wybywają łodzianie. Na 2013 proponuje podpisać porozumienie z marsem (taka czerwona planeta:)) jeśli do tego czasu NASA znajdzie tam wodę. (2012/02/21 18:13)

mr Artur


To ja teraz trochę w innym kierunku

- w Pabianicach jest koło podlegające pod Sieradz
 Może udało by się (już na 2013r) stworzyć w  Łodzi koło podlegające pod inny okręg (2012/02/25 14:56)

Terwoj407


Nie dziwi Was dlaczego większość okręgów za porozumienia zabiera się tuż przed koncem roku. Wędkarze którzy jadą na trocie, pstrągi czy na lód muszą kupować zezwolenia niemal w ciemno. Przecież można to było zrobić jesienią, czy w zarządach okręgów są jacyś wędkarze czy tylko bezmyślni urzędnicy. Ja wybrałem Częstochowę, choć teraz widzę, że lepszą opcją jest Sieradz, popularna jest też Legnica, Piotrków, Kalisz... Mam nadzieję, że moja składka będzie lepiej zagospodarowana. (2012/02/26 20:11)

Pit4


KoledzyW tym roku przeniosłem się do Sieradza i taka jest moja odpowiedź na całą sytuację.
I jeszcze jedna sprawa, według mnie bardzo istotna. Żyjemy w dobie komunikacji globalnej, większość z nas korzysta z internetu. Jak pokazuje historia także zarząd okręgu jest tego świadomy i w przeszłości (gdy było to po drodze) z tego medium korzystał. Uważam że sytuacja jest skandaliczna, gdyż szanowny Pan prezes nie znalazł kilku minut (tyle potrzeba aby napisać parę słów) aby wyjaśnić przyczyny obecnej sytuacji oraz co ważniejsze określić działania na przyszłość.
Jak widać Prezes nie musi czegokolwiek wyjaśniać (brak jakiejkolwiek informacji choćby na portalu pzw) co jest sytuacją skandaliczną i jednocześnie jest dowodem że jest człowiekiem na niewłaściwym stanowisku. Podzielam zdanie, że zarząd okręgu jest dla wędkarzy a nie odwrotnie. (2012/02/26 20:33)