Porozumienia PZW Łódź

/ 174 odpowiedzi / 3 zdjęć
Luuki


.....i powiem coś jeszcze o tym Twoim wspaniałym Okręgu w którym nie chcę być - jeszcze nie tak dawno mieliśmy wiele wędkarskich talentów , młode dzieci palące się do łapania z tym że jeżeli nie należały do pewnej "elity" , "klubu" to mogły zapomnieć o czym kolwiek. Wiesz o czym mówie. Jeżeli wygrywał jakieś zawody młody zdolny dzieciaczek a nie należał do "elity" to organizowało się drugą turę a jak i to wygrał to przy podziale nagród robiono podział wiekowy np. 10-12 i 12-14 lat , niezłe co? Dobrze pamiętam wiele takich sytuacji. Można zniechęcić ?
 Jak startowałem w zawodach odnosząc sukcesy kilkanaście lat temu (prawie dwadzieścia) widziałem twarze tych wszystkich ludzi(działaczy) ... i wiesz co - teraz też je widzę w Zarządzie.Nie obrażając oczywiście wszystkich bo niektórzy robią wiele dobrego. (2012/01/17 08:48)

monsterfishing


Podzielam twoje zdanie kolego! W PZM jest tak samo.... a może i gorzej... tam to dopiero są wałki. Startowałem trochę w zawodach i co tam się wyprawia to masakra... jaka zawiść... brrrrrrrrr (2012/01/17 09:56)

u?ytkownik96474


Panie Hoplita , mogę zrozumieć że jesteś związkowcem lub bardzo się udzielasz i niech tak będzie ...ale każdy z Nas jest wędkarzem i chcemy łowić więc wybieramy okręgi które nam najwięcej proponują - jest w tym coś dziwnego? I nie chcę zgodnie z Twoją lojalnością przepłacać dwukrotnie aby uiścić dopłaty bądź łowić tam gdzie chce Zarząd okręgu po to tylko by móc powiedzieć że jestem z Łodzi. Nie chcę tak samo łowić na Krzywiu w otoczeniu 200 osób na kilku ha. i obrażać się że z Nami nie podpisują porozumień. Zastanów się kto z innego okręgu przyjedzie do Nas łowić ? i co możemy mu zaproponować. Nie mamy wód i tego nie zmienimy.Po co budować terminal w miejscu gdzie nie ma pasa startowego. Okręg Łódzki nie ma racji bytu i nikt tego nie zmieni. A jak chcesz być taki lojalny to nadstaw Swoją d..ę i oglądaj jak mocno Cię w nią kopią. Pozdrawiam wszystkich członków koła MPK 32 z którego się wywodzę.

Ty nie obrażaj tego koła . Szerokiej drogi i nastaw się to dostaniesz na drogę lojalnie kopa w d..ę i oglądaj się jak to koło cieszy się że już w nim nie jesteś. Nie pluj we własne gniazdo bo tak się składa że to moje koło. hoplita. (2012/01/17 10:38)

u?ytkownik96474


.....i powiem coś jeszcze o tym Twoim wspaniałym Okręgu w którym nie chcę być - jeszcze nie tak dawno mieliśmy wiele wędkarskich talentów , młode dzieci palące się do łapania z tym że jeżeli nie należały do pewnej "elity" , "klubu" to mogły zapomnieć o czym kolwiek. Wiesz o czym mówie. Jeżeli wygrywał jakieś zawody młody zdolny dzieciaczek a nie należał do "elity" to organizowało się drugą turę a jak i to wygrał to przy podziale nagród robiono podział wiekowy np. 10-12 i 12-14 lat , niezłe co? Dobrze pamiętam wiele takich sytuacji. Można zniechęcić ?
 Jak startowałem w zawodach odnosząc sukcesy kilkanaście lat temu (prawie dwadzieścia) widziałem twarze tych wszystkich ludzi(działaczy) ... i wiesz co - teraz też je widzę w Zarządzie.Nie obrażając oczywiście wszystkich bo niektórzy robią wiele dobrego.


Przyjdź w czwartek do koła i powiedz mi to prosto w twarz. Kto ci na zawodach robił takie machlojki? O jakiej elicie piszesz. Ty kiedyś byłeś zdolny? Teraz widać do czego. Radzę nie wspominaj że do tego koła należałeś . Bo dobre imię tego koła z błotem mieszasz. To jest ta twoja lojalność do miejsca z którego się wywodzisz. Wstyd.  (2012/01/17 10:54)

Luuki


Czy ja człowieku napisałem że w 32 robią machloje czy że wyżej i chodzi mi o Zarząd ...Jak nie wierz o Łódzkiej Elicie to gratuluje pojęcia...Potwierdzasz tylko że nie promujesz młodzieży. Doskonale widzę do którego koła należysz bo umiem czytać ze zrozumieniem a Ty nie..Żadnym zdaniem nie uchybiłem kołu MPK i darze je dużym szacunkiem, bo właśnie Tam uczyłem się wędkować i co tydzień byłem na Nowych Sadach. Tak samo nie uchybiłem założycielom tego koła a Pana który wtedy zajmował się młodzieżą (inicjały A.C.) darze olbrzymim szacunkiem.
Jeżeli chcesz żebym ci coś jeszcze wydeklamował proszę bardzo bo mam niewiele do ukrycia a Twojej podobizny nie widzę tylko jakiś "znaczek". Nie schodź z tematu porozumień i działań w okręgu bo to nieładnie a jak się poczułeś obrażony że Zarząd kopie wędkarzy w dupę to winszuję....nauka czytania ze zrozumieniem to też nauka. (2012/01/17 11:07)

jkwiat15


Szkoda, że nasza "narodowa" przywara znowu daje o sobie znac - jeszcze troche, a koledzy wyciągniecie kałachy i zaczniecie do siebie strzelać :>) a przecież wątek tego postu nie dotyczy "lojalności" wobec kołą, okręgu etc. tylko niekorzystnego porozumienia dla Łodzi.

Ktoś chce być lojalny - jego sprawa, ktoś ma inne zdanie - też niech ma do tego prawo, wko ńcu ponoć na tym polega demkracja :>)

Wracając do tematu - jeszcze troche poczekam, może się coś zmieni i okoliczne okręgi się dogadają, jak nie to trzeba sie będzie przejechać do iinego okręgu zrobic opłaty :>((

I tu znowu dla mnie zagadka, myślałem, że pojade do Piotrkowa i tam wykupie składki, wchodze na "mapkę porozumiń" klikam "Piotrków Tryb." a tam czyściutko !! - wychodzi, że Piotrków nie podpisał z nikim porozumień ?? To samo jest, gdy spawdzam porozumienia Sieradza, czy Konina !

I tu pytanie do moderatora opiekującego się portalem "wedkuje.pl" czy to jakiś błąd strony, czy rzeczywiście te okręgi nie maja z nikim porozumień ?

Pozdrawiam

(2012/01/17 11:11)

pawelz


Moze patrzysz na zla mapke :)

http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/40

Tu masz porozumienia piotrkowa.

A co do poprzednich wypowiedzi, to odnosze nieodparte wrazenie , ze kol hoplita jest jakims dzialaczem, ktoremu bardzo zalezy na istnieniu okregu lodzkiego.
I ja nie mam nic przeciwko. Niech sobie istnieje - ale na wlasne konto. Skoro tak silna jest jego wiez z macierzystym okregiem to mysle ze podobna wiez laczy go z lokalnymi lowiskami i na nich glownie sie koncentruje. No bo sensem istnienia okregu jest fakt, ze jego wedkarze lowia na wodach zagospodarowanych przez okreg. A jesli chca lowic u innego gospodarza, to po prostu musza placic. Ja jadac na San czy Dunajec place za kazdy dzien lowienia i nie krzycze, ze piotrkow nie podpisal mi umowy z Krosnem czy Nowym Saczem. (2012/01/17 11:20)

u?ytkownik96474


Czy ja człowieku napisałem że w 32 robią machloje czy że wyżej i chodzi mi o Zarząd ...Jak nie wierz o Łódzkiej Elicie to gratuluje pojęcia...Potwierdzasz tylko że nie promujesz młodzieży. Doskonale widzę do którego koła należysz bo umiem czytać ze zrozumieniem a Ty nie..Żadnym zdaniem nie uchybiłem kołu MPK i darze je dużym szacunkiem, bo właśnie Tam uczyłem się wędkować i co tydzień byłem na Nowych Sadach. Tak samo nie uchybiłem założycielom tego koła a Pana który wtedy zajmował się młodzieżą (inicjały A.C.) darze olbrzymim szacunkiem.
Jeżeli chcesz żebym ci coś jeszcze wydeklamował proszę bardzo bo mam niewiele do ukrycia a Twojej podobizny nie widzę tylko jakiś "znaczek". Nie schodź z tematu porozumień i działań w okręgu bo to nieładnie a jak się poczułeś obrażony że Zarząd kopie wędkarzy w dupę to winszuję....nauka czytania ze zrozumieniem to też nauka.

A.C do dziś to robi, tylko nie w kole 32 a w zarządzie okręgu. Wiesz czemu nie w kole? Bo narobił tyle brudu że go wywalono. Czemu w okręgu go tolerują nie wiem . A z sensu twojego pisanie wynikało że to w kole tak traktujemy młodzież . Dla tego mnie to ruszyło ,bo dobre imię tego koła bronie i broniłem od czasu gdy sekcją tylko było. A w czwartek na Limance ,wpaść do koła na 17 możesz to pogadamy. Lojalnie. (2012/01/17 11:22)

u?ytkownik96474


Moze patrzysz na zla mapke :)

http://www.pzw.org.pl/home/mapa_porozumien/40

Tu masz porozumienia piotrkowa.

A co do poprzednich wypowiedzi, to odnosze nieodparte wrazenie , ze kol hoplita jest jakims dzialaczem, ktoremu bardzo zalezy na istnieniu okregu lodzkiego.
I ja nie mam nic przeciwko. Niech sobie istnieje - ale na wlasne konto. Skoro tak silna jest jego wiez z macierzystym okregiem to mysle ze podobna wiez laczy go z lokalnymi lowiskami i na nich glownie sie koncentruje. No bo sensem istnienia okregu jest fakt, ze jego wedkarze lowia na wodach zagospodarowanych przez okreg. A jesli chca lowic u innego gospodarza, to po prostu musza placic. Ja jadac na San czy Dunajec place za kazdy dzien lowienia i nie krzycze, ze piotrkow nie podpisal mi umowy z Krosnem czy Nowym Saczem.

Niestety muszę Kolegę rozczarować nie działam w okręgu a w kole.I nie zależy mi na istnieniu okręgu Łódzkiego. Może się nazywać centralny , Ziemi łódzkiej, Piotrkowski,Sieradzki. Czy Skierniewicki .Mam to gdzieś,.Byle bym mógł wędkować.Za jedną opłatę wszędzie.Ale ten okręg istnieje i istnieć będzie, i puki jestem jego członkiem. puty mu wierny pozostanę. Zapłacę za prawo wędkowania w innym okręgu ale nie przeniosę się gdzie indziej. Bo czułbym się podle. Pozdrawiam hoplita.
(2012/01/17 11:35)

Luuki


Powiem Ci szczerze że wchodząc na Twój profil ucieszyłem się że jest ktoś z 32 na portalu i dlatego pozdrowiłem członków tego koła , wcale nie złośliwie. Zajadłość w obronie Łódzkiego godna pochwale , Tylko zastanów się po co , Ten Zarząd jest........ i Sam na to nic nie poradzisz . Zobacz ile zmian zaszło od 10 lat na niekorzyść. Po co walczysz z wiatrakami .....Promujmy pozytywne działania i dbajmy o Wodę . Wyraziłem opinię że warto być w innym Okręgu i ją podtrzymuję bo uwielbiam łowić obcować z przyrodą , łapać kłusowników i pomagać młodzieży a nie patrzeć jak po raz kolejny spuszczają wodę ze zbiornika w który pompują pieniądze na zarybienia. Jak chcesz pisz na Priv bo zaraz koledzy się pogniewają że psujemy kłótnia temat.Pozdrawiam. (2012/01/17 11:38)

u?ytkownik96474


Kolego jkwiat15 . Masz do czynienia z porządnymi wędkarzami . My tylko wymianę poglondów czynimy tu, w sposób mocny ale kulturalny.Pozdrawiam hoplita. (2012/01/17 12:56)

gral


Powiem Ci szczerze że wchodząc na Twój profil ucieszyłem się że jest ktoś z 32 na portalu i dlatego pozdrowiłem członków tego koła , wcale nie złośliwie. Zajadłość w obronie Łódzkiego godna pochwale , Tylko zastanów się po co , Ten Zarząd jest........ i Sam na to nic nie poradzisz . Zobacz ile zmian zaszło od 10 lat na niekorzyść. Po co walczysz z wiatrakami .....Promujmy pozytywne działania i dbajmy o Wodę . Wyraziłem opinię że warto być w innym Okręgu i ją podtrzymuję bo uwielbiam łowić obcować z przyrodą , łapać kłusowników i pomagać młodzieży a nie patrzeć jak po raz kolejny spuszczają wodę ze zbiornika w który pompują pieniądze na zarybienia. Jak chcesz pisz na Priv bo zaraz koledzy się pogniewają że psujemy kłótnia temat.Pozdrawiam.

Fakt faktem te spuszczania wody z Łódzkich łowisk to są jakieś szczyty głupoty. Nigdzie tak się nie robi, pieniądze wywalane w błoto.  (2012/01/17 14:13)

nata


Szkoda, że nasza "narodowa" przywara znowu daje o sobie znac - jeszcze troche, a koledzy wyciągniecie kałachy i zaczniecie do siebie strzelać :>) a przecież wątek tego postu nie dotyczy "lojalności" wobec kołą, okręgu etc. tylko niekorzystnego porozumienia dla Łodzi.

Ktoś chce być lojalny - jego sprawa, ktoś ma inne zdanie - też niech ma do tego prawo, wko ńcu ponoć na tym polega demkracja :>)

Wracając do tematu - jeszcze troche poczekam, może się coś zmieni i okoliczne okręgi się dogadają, jak nie to trzeba sie będzie przejechać do iinego okręgu zrobic opłaty :>((

I tu znowu dla mnie zagadka, myślałem, że pojade do Piotrkowa i tam wykupie składki, wchodze na "mapkę porozumiń" klikam "Piotrków Tryb." a tam czyściutko !! - wychodzi, że Piotrków nie podpisał z nikim porozumień ?? To samo jest, gdy spawdzam porozumienia Sieradza, czy Konina !

I tu pytanie do moderatora opiekującego się portalem "wedkuje.pl" czy to jakiś błąd strony, czy rzeczywiście te okręgi nie maja z nikim porozumień ?

Pozdrawiam

Konin nie podpisuje porozumień !!!! ma tyle własnej fajnej wody że im starczy a goście z innych okręgów to tylko dla nich problem. (2012/01/17 15:20)

pawelz


Jesli zaplaca dniowke to juz nie problem :). To dodatkowa kasa dla okregu. 10 dniowek to okolo roczna skladka. (2012/01/17 15:44)

gral


Ano, wszak kasa a raczej jej przypływ, nigdy dla nikogo problemem nie jest (2012/01/17 16:06)

dizzy76


,,I tu znowu padają teksty - przenieść się ......... i tam płacić  - ok - TYLKO PO CO JEST W TAKIM WYPADKU OKRĘG ŁÓDZKI !!!???''A po to okręg Łódzki że lojalni w nim pozostaną i poczekają. A jak okaże się że mieli rację? Dopiero się narobi.Pozdrawiam hoplita.

Jaka lojalność o czym ty piszesz?
W jakim ty świecie żyjesz???
W stosunku do kogo do władz okręgu, które mają swoich wędkarzy za nic? Do miasta, w którym nie ma wody? Co to klub piłkarski? to jeszcze może na ryby mam jeździć w szaliku z barwami Łodzi? Co za brednie....
Rozumiem, że namawiasz kolegów do tego aby opłacali mimo wszystko, nawet jak Łódź nie podpisze porozumień w ogóle, a co jak będą chcieli łowić gdzie indziej? powiesz im to opłaćcie sobie okręgówki dodatkowo tam gdzie chcecie łowić?
Po to istnieje związek wędkarski aby ułatwiać swoim członkom dostęp do wód, a nie dla jakiejś głupiej idei, że mam należeć właśnie do Łodzi choćby się paliło i waliło... A skoro władze łódzkie nie potrafią się z nikim dogadać to już ich problem jak za rok albo dwa zlikwidują ten okręg i słusznie.
W końcu kasę dostaną ludzi, którzy mają wodę i chęć dbania o nią, a nie tylko dbać o ciepłe posadki! (2012/01/17 16:45)

u?ytkownik70140


Kto mi powie, która mapa porozumień jest poprawna ? Oto linki do nich:

Mapa porozumień wędkuje.pl:
http://www.wedkuje.pl/porozumienia/okreg-pzw-lodz

Mapa porozumień PZW:
http://www.pzw.org.pl/35/mapa_porozumien/35


Nie ma zbyt dużych różnic, ale na mapie Wędkuje.pl jest Okręg Kalisz z dopłatą, a na mapie porozumień strony PZW nie ma dopłaty.

Która jest prawdziwa ? (2012/01/17 17:28)

gral


Kto mi powie, która mapa porozumień jest poprawna ? Oto linki do nich:

Mapa porozumień wędkuje.pl:
http://www.wedkuje.pl/porozumienia/okreg-pzw-lodz

Mapa porozumień PZW:
http://www.pzw.org.pl/35/mapa_porozumien/35


Nie ma zbyt dużych różnic, ale na mapie Wędkuje.pl jest Okręg Kalisz z dopłatą, a na mapie porozumień strony PZW nie ma dopłaty.

Która jest prawdziwa ?

Różnic jest więcej. Na jednej jest porozumienie Łodzi ze Skierniewicami, na drugiej takowego nie widać. (2012/01/17 18:53)

u?ytkownik70140


Czyli po prostu kolejne bagno. W poniedziałek idę wykupić kartę w moim kole (nr.53 Pabianice) na ten rok. Może się czegoś dowiem. Na pewno zadam pytanie dotyczące porozumień, utraty okręgu sieradzkiego i Piotrkowa trybunalskiego, oraz spróbuje coś wydusić na temat tych problemów w okręgu łódzkim.
Będę tam chyba po raz 5. Co rok raz, by wykupić kartę. Zawsze były awantury i kłótnie, które było słychać daleko jeszcze przed drzwiami. A w tym roku jak widać jeszcze gorzej.
I nie dziwiłbym się jeżeli przez okna wylatywały by krzesła. :) (2012/01/17 20:47)

monsterfishing


Zawsze były awantury i kłótnie, które było słychać daleko jeszcze przed drzwiami. A w tym roku jak widać jeszcze gorzej.
I nie dziwiłbym się jeżeli przez okna wylatywały by krzesła. :)

hhah bo pic to tsza umieć.... :) (2012/01/17 20:57)

u?ytkownik70140


Moim zdaniem to Sieradz się troszkę postarał, czyli finansowo stoi dobrze. Ma tam dopłaty, co prawda spore, bo w łódzkim są trochę mniejsze. Dla mnie by mi tu pasował Piotrków i kalisz, ale i tak dupa, bo nie podpisali z łódzkim. :( (2012/01/17 22:20)

mr Artur


 Może ktoś z wędkarzy wie dlaczego okręg łódzki został praktycznie bez wód , okręgi ościenne mają dalej do niektórych łowisk niż łodzianie , a mimo to łowiska te są pod ich zarządem , dlaczego w grudniu stawów Stefańskiego pilnowała PSR z Piotrkowa ? ( stawy te są w granicach administracyjnych naszego miasta ), czy one nie długo przejdą pod zarząd piotrkowski ? (2012/01/20 14:52)

gral


W okręgu Łódzkim już dochodzi do absurdów. Choćby zbiornik Kotliny jest zarybiony przez okręg Łódzki, ale wędkować mogą na nim też członkowie okręgu Piotrkowskiego, z którym to Łódź nie podpisała porozumienia. Co więcej zbiornik Kotliny będąc poprzednio przez lata zarządzany przez Piotrków, zarybiany nie był ani razu, no chyba że tylko na papierze. Jednym słowem burdel na kółkach, gdzie tu sens , gdzie logika. (2012/01/20 16:48)