Porozumienia PZW Łódź

/ 174 odpowiedzi / 3 zdjęć
Czy ktoś zrobił sobie jaja???? To mam z Łodzi jeździć do Kalisza, Kielc i jeszcze dalej a co z Piotrkowem Trybunalskim? Kto trzyma na tych porozumieniach łapę i o co chodzi? W Łodzi brak łowisk i w okolicach również a tu takie niespodzianki kasa i jeszcze raz kasa bardzo zniechęcacie do łowienia ryb. Paranoja i tyle.....
monsterfishing


No z tego co mi wiadomo, to Łódź miała jakieś właśnie problemy z kasą.
Ponoć coś tam załatwiają ($) i może się zmieni, jak nie to pozostaje ci kolego zapisać się w innym kole i tam opłacić kartę.... Piotrków, Tomaszów itd.. (2012/01/10 21:44)

jkwiat15


Witam - pytanko - czy to pomyłka w redagowaniu mapki porozumień czy ja czegoś nie rozumiem ?

Jak sprawdzam mapkę porozumień okręgu Łódzkiego to tam nie ma ani Piotrkowa Tryb. ani Sieradza ani Skierniweic - porozumienie mamy dopiero z Kaliszem.

 

Jednak, gdy wejdę w porozumienia okręgu Skierniewickiego, to Skierniewice maja porozumienie z Łodzią !! Sieradzem !! i to z ocją "składka ulgowa w wysokości 55 zł....."

Czyli Skierniewice maja porozumienie z Łodzia - a Łódż ze Skierniewicami nie ????? - jak ta żabka - NIE KUMAM :>)

Czyli ja, jako okręg Łódzki nie mogę łowić ani w Skierniewicach, ani Sieradzu ani Radomiu, ale jak przeniosę się do okręgu Skierniewickiego, to będe mógł łówić i w Łodzi, i w Sierdzu i w Skierniewicach ? - jakas paranoja !

Pozdrawiam

(2012/01/13 11:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jkwiat15


a teraz mapka porozumienia Skierniewic

 

(2012/01/13 11:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


Byc moze przylegle okregi nie maja interesu w podpisywaniu umowy z Lodzia.
I tak Lodz lowi glownie w ktoryms z tych okregow (brak wlasnych wod), wiec jaki interes w tym, ze oplacisz skladke w Lodzi a przyjedziesz np. nad Pilice ?.
Skoro np. glownie lowisz na Pilicy czy Zalewie Sulejowskim to oplac skladke w okregu piotrkowskim.
Po co wedkarze z piotrkowskiego maja podpisywac umowe z lodzia skoro i tak zaden z nich nie pojedzie w lodzkie na ryby ?. (2012/01/13 11:39)

smakosz


W łódzkie może i nie ale z chęcią bym pojechał w radomskie albo kieleckie.Niestety jak widać okręgi podpisują porozumienia tak,żeby mało kto z tego skorzystał. (2012/01/13 11:58)

u?ytkownik96474


Koledzy .Okręg Łódzki nie podpisał porozumień z okręgami które sobie tego nie życzą. Lub za porozumienie żądają kwot, na które nie stać okręgu Łódzkiego. Aktualna mapa porozumień znajduje się na stronie PZW-Okręg Łódzki. Z opisem dopłat do zawartych porozumień.Okręg Piotrkowski i Sieradzki zażądały kwot w wysokości przekraczającej budżet Okręgu Łódzkiego. plus opłatę podatku wat. Jest to nie do przyjęcia. Nikt nie zabrania zmiany okręgu.Osobiście opłacę składkę członkowską i okręgową w Łodzi 149zł. Wykupię ponad to składkę okręgową w Sieradzu 130zł i Piotrkowie90zł, i będę łowił na ich wodach. Zapłacę dopłaty za Poznań 55 zł, Skierniewice 55 zł,Gdańsk 75zł,Poznań 55zł, Szczecin 65,Skierniewice55zł.Opłata na ten rok za wędkowanie mojej osoby w kraju wyniesie tylko 664 zł. Wnioski--zostawiam do wyciągnięcia Kolegom.Pozdrawiam hoplita.Ps.A marzy mi się jeden okręg--POLSKA--, powiedzmy z opłatą 200zł za sezon i jadę gdzie chcę . (2012/01/13 14:43)

monsterfishing


Z tego co ja się orientuje ( tak słyszałem) to okręg Łódzki już miał problemy finansowe pod koniec roku i było wiadomo że będzie nie ciekawie... Dalej wiem że na dane wody ogłaszane są przetargi i ten kto wygra potem musi się opiekować tą wodą, czyli zarybiać itp... I dlaczego ma nie chcieć opłaty za korzystanie przez inne okręgi?! A proszę cie kolego nie pisz że łodzi nie stać było bo jak faktycznie tak jest to muszą mieć tam niezły burdel w papierach i gdzie ta kasa?! Jak mniejsze okręgi stać na opłacenie innej wody i podpisania porozumienia to jak niby miało by nie stać łodzi... Coś tu jest nie tak, a jak coś jest nie tak to $$$$$$$$$$$$$ :))) W każdym okręgu jest zamieszanie a w kołach jeszcze większe, ale jakoś tak kręcą że wszystko się nie sypnie i jakoś działa.... Od kiedy troszkę się interesuje tematem, to zawsze mnie dziwi fakt czemu tak mało zawodów jest organizowane, dlaczego koła działają po 50 lat a maja tylko 2 łódki na stanie dla swoich członków w kole itd... itd... A nie wspomnę o nagrodach na zawodach, nic nie robią aby to jakoś było lepiej, dla mnie jedna wielka ściema... (2012/01/13 17:46)

jurcio6


Koledzy .Okręg Łódzki nie podpisał porozumień z okręgami które sobie tego nie życzą. Lub za porozumienie żądają kwot, na które nie stać okręgu Łódzkiego. Aktualna mapa porozumień znajduje się na stronie PZW-Okręg Łódzki. Z opisem dopłat do zawartych porozumień.Okręg Piotrkowski i Sieradzki zażądały kwot w wysokości przekraczającej budżet Okręgu Łódzkiego. plus opłatę podatku wat. Jest to nie do przyjęcia. Nikt nie zabrania zmiany okręgu.Osobiście opłacę składkę członkowską i okręgową w Łodzi 149zł. Wykupię ponad to składkę okręgową w Sieradzu 130zł i Piotrkowie90zł, i będę łowił na ich wodach. Zapłacę dopłaty za Poznań 55 zł, Skierniewice 55 zł,Gdańsk 75zł,Poznań 55zł, Szczecin 65,Skierniewice55zł.Opłata na ten rok za wędkowanie mojej osoby w kraju wyniesie tylko 664 zł. Wnioski--zostawiam do wyciągnięcia Kolegom.Pozdrawiam hoplita.Ps.A marzy mi się jeden okręg--POLSKA--, powiedzmy z opłatą 200zł za sezon i jadę gdzie chcę .

Oczywiście marzyć - piękna rzecz - ale na Twoim miejscu w drodze protestu łowiłbym po prostu bez opłat. Już lepiej zapłacić 5 razy mandat.. to jest po prostu żałosne.

Wszystkiego dobrego, mam nadzieję, że coś jednak zmieni się na lepsze. (2012/01/13 18:03)

u?ytkownik96474


Z tego co ja się orientuje ( tak słyszałem) to okręg Łódzki już miał problemy finansowe pod koniec roku i było wiadomo że będzie nie ciekawie... Dalej wiem że na dane wody ogłaszane są przetargi i ten kto wygra potem musi się opiekować tą wodą, czyli zarybiać itp... I dlaczego ma nie chcieć opłaty za korzystanie przez inne okręgi?! A proszę cie kolego nie pisz że łodzi nie stać było bo jak faktycznie tak jest to muszą mieć tam niezły burdel w papierach i gdzie ta kasa?! Jak mniejsze okręgi stać na opłacenie innej wody i podpisania porozumienia to jak niby miało by nie stać łodzi... Coś tu jest nie tak, a jak coś jest nie tak to $$$$$$$$$$$$$ :))) W każdym okręgu jest zamieszanie a w kołach jeszcze większe, ale jakoś tak kręcą że wszystko się nie sypnie i jakoś działa.... Od kiedy troszkę się interesuje tematem, to zawsze mnie dziwi fakt czemu tak mało zawodów jest organizowane, dlaczego koła działają po 50 lat a maja tylko 2 łódki na stanie dla swoich członków w kole itd... itd... A nie wspomnę o nagrodach na zawodach, nic nie robią aby to jakoś było lepiej, dla mnie jedna wielka ściema...

Kolego .Nie siej wrogiej propagandy . Napisze po Polsku. Tyle wiesz co zjesz .A że kiepsko jadasz to głupoty opowiadasz. Jak u siebie macie trudności finansowe ,to próbujecie kosztem Łodzi wydłubać się z dołka . Próbujcie może się uda wam. . Pozdrawiam hoplita.Ps. A tak na marginesie . Co Was z Piotrkowa,Tomaszowa,Sieradza, tak serce o Łódź boli? A może: Kasa - Łódzka kasa. Tego Wam brak ? (2012/01/13 19:14)

u?ytkownik70140


U mnie w kole nr.53 Pabianice jest zebranie w niedziele od 9:00. W innych kołach prawdopodobnie też powinny być coś koło tego dnia. Myślę, że najpóźniej do końca tygodnia "wejdą" informacje do netu. Najlepiej sprawdzać na stronie Polskiego związku Wędkarskiego. Jedno jest pewne w tym roku koła, a właściwie okręgi nie doszły za bardzo do porozumień. Jest źle, a nawet bardzo źle. Mam nadzieję, że Okręg Łódz nie straci porozumień z najważniejszymi okręgami dla niego i dla mnie - Piotrkowem i Sieradzem. (2012/01/13 20:05)

monsterfishing


Z tego co ja się orientuje ( tak słyszałem) to okręg Łódzki już miał problemy finansowe pod koniec roku i było wiadomo że będzie nie ciekawie... Dalej wiem że na dane wody ogłaszane są przetargi i ten kto wygra potem musi się opiekować tą wodą, czyli zarybiać itp... I dlaczego ma nie chcieć opłaty za korzystanie przez inne okręgi?! A proszę cie kolego nie pisz że łodzi nie stać było bo jak faktycznie tak jest to muszą mieć tam niezły burdel w papierach i gdzie ta kasa?! Jak mniejsze okręgi stać na opłacenie innej wody i podpisania porozumienia to jak niby miało by nie stać łodzi... Coś tu jest nie tak, a jak coś jest nie tak to $$$$$$$$$$$$$ :))) W każdym okręgu jest zamieszanie a w kołach jeszcze większe, ale jakoś tak kręcą że wszystko się nie sypnie i jakoś działa.... Od kiedy troszkę się interesuje tematem, to zawsze mnie dziwi fakt czemu tak mało zawodów jest organizowane, dlaczego koła działają po 50 lat a maja tylko 2 łódki na stanie dla swoich członków w kole itd... itd... A nie wspomnę o nagrodach na zawodach, nic nie robią aby to jakoś było lepiej, dla mnie jedna wielka ściema...

Kolego .Nie siej wrogiej propagandy . Napisze po Polsku. Tyle wiesz co zjesz .A że kiepsko jadasz to głupoty opowiadasz. Jak u siebie macie trudności finansowe ,to próbujecie kosztem Łodzi wydłubać się z dołka . Próbujcie może się uda wam. . Pozdrawiam hoplita.Ps. A tak na marginesie . Co Was z Piotrkowa,Tomaszowa,Sieradza, tak serce o Łódź boli? A może: Kasa - Łódzka kasa. Tego Wam brak ?

Weź kolego przestań pisać głupoty, ja kartę to mogę opłacić nawet w Berlinie czy na Kamczatce, lata mi jakaś tam łódzka kasa, nie mam i nie miałem nic wspólnego z żadnymi kołami pod względem finansowym czy innym, zarządu itp...  A kiepsko to ty jadasz i to wasze kolo, bo dla mnie jest proste jak 2+2 jak było by ok, to by było... Napisałem to co słyszałem i to podkreśliłem że tylko słyszałem, wiec nie wciskaj ty mi jakiejś propagandy, bo dla mnie to te wszystkie kola się nadają do zamknięcia... A jak bardzo chcesz to mogę się postarać dowiedzieć co jest przyczyną ze tak jest a nie inaczej na 100% i wygarnę ci to w oczy...
Ten cały PZW, PZM, i inne takie organizacje to dla mnie banda nierobów, które tylko wciskają ciemnotę zwykłemu Kowalskiemu i żerują na tym że i tak musi płacić, a co może tak nie jest HAHAHAHAHA

P.S
Zdenerwowałem się, a rzadko mi się to zdarza, mam wiele wad ale nie wkręcisz mnie w jakieś chore tematy.... Ja swoje zdanie mam, wiele widziałem i słyszałem na temat takich organizacji.... (2012/01/13 20:28)

u?ytkownik96474


A kogo obchodzi . To Kolegi zdanie. Bo na pewno nie Łodzian. No i lepszy polecam aparat słuchowy. Nie powtarza się plotek nie wiadomo gdzie zasłyszanych. Pozdrawiam hoplita.Ps.Nie było moim zamiarem zdenerwować Kolegi.Proszę . Kolega się nie denerwuje, szkoda zdrowia.  (2012/01/13 21:26)

monsterfishing


ok, ok....
swoja drogą kolego twój sarkazm świadczy o tym  że wiesz, że ja wiem.... hahahah
ale postaram się jutro naprawić ten aparat słuchowy i napisze dokładniej... (2012/01/13 21:33)

u?ytkownik96474


Owszem mam z pierwszej ręki informacje. I źle nie jest.  Pozdrawiam hoplita. (2012/01/13 21:41)

monsterfishing


No widzisz ja też zadzwoniłem i raczej pokrywa się to co wcześniej napisałem, źle nie jest bo załatwiliście... co ty wiesz co... i pewne się dogadacie...
I wież mi kolego że nie było to z mojej strony złośliwe czy coś podobnego, ktoś pytał to napisałem, tyle... A obojętne mi jest czy będziecie łowić tu czy tam, a nawet jestem za, bo poznałem nad wodą wielu fajnych ludzi i z łodzi i całej polski, wiele razy co roku często się spotykamy, przypadkowo bo przypadkowo ale zawsze jest fajnie... Ot cała historia (2012/01/13 21:55)

u?ytkownik70140


Wchodzę na temat jest spokojnie. Wchodzę ponownie po 3 godzinach jest awantura. Normalka. Gratuluje natomiast zgody między wami, ponieważ tu na portalu wędkuje.pl rzadko się to zdarza.:) Oby resztę użytkowników brało z was taki przykład. :) Pozdrawiam. (2012/01/13 23:54)

u?ytkownik96474


No widzisz ja też zadzwoniłem i raczej pokrywa się to co wcześniej napisałem, źle nie jest bo załatwiliście... co ty wiesz co... i pewne się dogadacie...
I wież mi kolego że nie było to z mojej strony złośliwe czy coś podobnego, ktoś pytał to napisałem, tyle... A obojętne mi jest czy będziecie łowić tu czy tam, a nawet jestem za, bo poznałem nad wodą wielu fajnych ludzi i z łodzi i całej polski, wiele razy co roku często się spotykamy, przypadkowo bo przypadkowo ale zawsze jest fajnie... Ot cała historia 
Nie martw się Kolego. w tym sezonie na imprezach u Łysego znów się spotkamy. I to już nie długo. Pozdrawiam hoplita.
(2012/01/14 10:15)

dizzy76


hmmm czytam, czytam i wyjść z podziwu nie mogę, że są jeszcze wędkarze, którzy opłacają skałdkę w Łodzi....Wszedłem z ciekawości na stronkę z wykazem wód, są dla mnie dwa łowiska, na które jeszcze mógłbym się zapuścić, ale tłok nad wodą odstrasza... Nie szkoda Wam pieniędzy, żeby płacić za nic?Ja też mieszkam w Łodzi, i dlatego nie rozumiem...  (2012/01/14 11:10)

u?ytkownik70140


Ja mieszkam w Pabianicach i opłaca mi się wykupywać. Łowię na Zb.Wymysłów, Talarze, Grabii jeżeli chodzi o bliskie miejsca i nie narzekam. (2012/01/14 11:24)

u?ytkownik96474


hmmm czytam, czytam i wyjść z podziwu nie mogę, że są jeszcze wędkarze, którzy opłacają skałdkę w Łodzi....Wszedłem z ciekawości na stronkę z wykazem wód, są dla mnie dwa łowiska, na które jeszcze mógłbym się zapuścić, ale tłok nad wodą odstrasza... Nie szkoda Wam pieniędzy, żeby płacić za nic?Ja też mieszkam w Łodzi, i dlatego nie rozumiem... 
Ja też Kolegi zrozumieć nie mogę. Pozdrawiam hoplita. 
(2012/01/14 12:31)

jkwiat15


Widzisz Dizzy 76 - ja najczęściej łowie w woj. Piotrkowski (zalew Suleowski, pilica) lub śieradzkim (Jeziorsko, Warta) i dopóki Łódż miała porozumienia z tymi okręgami to było ok. Płaciłem składke (w Łodzi) i jechałem łowić. Teraz tych wód nie ma i dla mnie jako Łodzianina jest problem, bo własnych wód nie mamy a brak porozumień z wodami nam najbliższymi stawia (według mnie) pod znakiem zapytania sens istnia okręgu łudzkiego jako takiego - bo gdzie mam łowić ?? na Stawach Jana ?? (dla niewtajemniczonych - bajorko wielkości średniego stadionu piłkarskiego [polskiego oczywiscie :>)] w dzielncy Kurczaki w lecie szumnie nazywane "kąpieliskiem" :>) )

Skoro i tak zmusza sie nas (łódzkich wędkarzy) do przenoszenia kart do inych okręgów i tam wykupywania pozwoleń -to roz ....... ć okręg łódzi jako taki - chociaż nie będa pieniążki z naszych opłat marnotrawione dla niekompetentnych "prezesów" (wiem, wiem -marzyciel ze mnie - "beton" był, jest i będzie wiecznie - niczym Lenin :>)

Po drugie, jak już pisałem wcześniej - jak to możliwe, że Skierniewice w swoim porozumieniu mają Łódż, a Łódż nie ma Skierniewić? Albo te dwa okręgi sie porozumiały - albo nie !

Wk.......ia mnie to, że zawsze przysłowiowy "Kowalski" dostaje w dupe - NFZ nie dogadał się z Lekarzami - cierpią pacjenci, którzy nie dostana się do szpitala, lekarza, na badania itp. Rząd nie dogadał się z Farmaceutami i Lekarzami - ale to pacjent będzię płacił 100% za leki, Okręgi nie dogadały się między sobą - ale to wędkarze nie będą mogli legalnie łowić, albo będą musieli ponieść dodatkowe koszty - albo dopłata do porozumień, albo "wycieczka" do innego województwa, aby tam wykupić pozwolenie)

Jasne - zawsze mogę odpuścić sobie łowienie i po problemie, ale nie o to przecież chodzi ! To tak jak by ciężko choremu powiedzieć - przecież nikt panu nie karze się leczyć, wykupywać leków etc. On chce się leczyć a ja łowić - tylko trzeba dać nam takie możliwości !

 

Pozdrawiam

 

(2012/01/14 14:04)

kameleon90


Aco z prezesami zarzadami kto biedaczkow utrzyma powinien byc jeden zwiazek wykupisz liccncje i wedkujesz (2012/01/14 21:43)

u?ytkownik96474


Jasne - zawsze mogę odpuścić sobie łowienie i po problemie, ale nie o to przecież chodzi ! To tak jak by ciężko choremu powiedzieć - przecież nikt panu nie karze się leczyć, wykupywać leków etc. On chce się leczyć a ja łowić - tylko trzeba dać nam takie możliwości !

Kolega jkwiat15, zawsze Kolega zmienić szpital (okręg)może. Jak Kolega zechcesz to podpowiem. jak i gdzie w Łodzi można to zrobić. I wykupisz Kolego leki bez bólu głowy. Tylko na prywe. Pozdrawiam hoplita. (2012/01/14 22:22)

tomaszgud


Koledzy .Okręg Łódzki nie podpisał porozumień z okręgami które sobie tego nie życzą. Lub za porozumienie żądają kwot, na które nie stać okręgu Łódzkiego. Aktualna mapa porozumień znajduje się na stronie PZW-Okręg Łódzki. Z opisem dopłat do zawartych porozumień.Okręg Piotrkowski i Sieradzki zażądały kwot w wysokości przekraczającej budżet Okręgu Łódzkiego. plus opłatę podatku wat. Jest to nie do przyjęcia. Nikt nie zabrania zmiany okręgu.Osobiście opłacę składkę członkowską i okręgową w Łodzi 149zł. Wykupię ponad to składkę okręgową w Sieradzu 130zł i Piotrkowie90zł, i będę łowił na ich wodach. Zapłacę dopłaty za Poznań 55 zł, Skierniewice 55 zł,Gdańsk 75zł,Poznań 55zł, Szczecin 65,Skierniewice55zł.Opłata na ten rok za wędkowanie mojej osoby w kraju wyniesie tylko 664 zł. Wnioski--zostawiam do wyciągnięcia Kolegom.Pozdrawiam hoplita.Ps.A marzy mi się jeden okręg--POLSKA--, powiedzmy z opłatą 200zł za sezon i jadę gdzie chcę

A jak Łódz ma miec kase??wedkarze uciekaja,dyrekcja wyplaca sobie niezle wynagrodzenia plus personel wynajem biurowca itp!!a co oni takiego robia????zarybiaja???Łódz to duze miasto i ma wielu wedkarzy a za tym idzie duzo kasy na skladki,ale nie teraz bo nikomu sie nie oplaca!!!mamy taki zarzad ze szkoda gadac:(dobrze wiedza ze nie mamy wód zeby targowac sie z porozumieniami ale mielismy kase.a teraz nie mamy tego i tego!!dziekujemy ci prezesie!!!!!!
(2012/01/15 10:55)