Porozumienia okręgowe PZW 2012

/ 15 odpowiedzi
Witam mam prośbę do moderatorów, czy kogo tam o zmianę w zakładce porozumienia na rok 2012.Mamy już w niektórych okręgach zawarte porozumienia i można by je już wrzucić na mapkę.Z góry dziękuję 
gral


A to może napisz kto z kim podpisał porozumienie, bo w centralnej Polsce o porozumieniach jak na razie cicho sza (2011/12/29 15:35)

dizzy76


Cześć GralWiesz w centralnej Polsce to i tak będzie kicha z porozumieniami:(ja mieszkam w Łodzi co prawda ale już dawno się stąd wypisałem.Ostatnio cyrkluje w inne okręgi :) teraz byłem w Siedlcach i zobaczymy co w tym roku zrobią, ale już widzę że atrakcyjne porozumienia są w Kielcach i Częstochowie, więc poczekam i wybiorę sie na wycieczkę :)Jak co roku wezmę kilka kart i pojadę opłacić:)Tylko nie ma co za długo czekać, bo później wpadają na genialne pomysły dopłat, jak w zeszłym roku ze Skierniewicami od 1 lutego była dopłata 50 zł. ale my opłaciliśmy w styczniu i nas nie dotyczyło już to:)
Na razie a'propos Łodzi znalazłem coś takiego:

INFORMACJA WSTĘPNA ZAWARTYCH POROZUMIEŃ NA 2012 R. PRZEZ ZO ŁÓDŹ

Informacja z ostatniego posiedzenia Zarządu Okręgu Z DNIA 22.11.2011 r.

Dotyczącym podpisania porozumień międzyokręgowych na rok 2012.

Ostateczna informacja po spotkaniu prezesów kół łódzkich w dni 15.12.2011 r.

- Kalisz 50 zł

- Poznań 50 zł

- Opole 70 zł

- Gdańsk 50/50 opłat okręgowej

- Katowice 50/50 ===========

- Kielce opcja 0

- Siedlce opcja 0

- Jelenia Góra opcja 0

- Wałbrzych opcja 0

- Leszna opcja 0

ZO Sieradz zażądał 160 000 zł + VAT na rok 2012r. w ubiegłym roku 100 000

Nie stać  Łodzi na taką opłatę

Piotrków wypowiedział umowę z 2009 r. i nie zamierza podpisać porozumienia

Zbiornik Kotliny powinien pozostać udostępniony do wędkowani  oddzielna umowa

Końcowe informacje po 15.12.2011 r.


Więc nie widzę przyszłości w Łodzi !!!

Pozdrawiam Zbyszek (2011/12/29 17:48)

gral


Cześć GralWiesz w centralnej Polsce to i tak będzie kicha z porozumieniami:(ja mieszkam w Łodzi co prawda ale już dawno się stąd wypisałem.Ostatnio cyrkluje w inne okręgi :) teraz byłem w Siedlcach i zobaczymy co w tym roku zrobią, ale już widzę że atrakcyjne porozumienia są w Kielcach i Częstochowie, więc poczekam i wybiorę sie na wycieczkę :)Jak co roku wezmę kilka kart i pojadę opłacić:)Tylko nie ma co za długo czekać, bo później wpadają na genialne pomysły dopłat, jak w zeszłym roku ze Skierniewicami od 1 lutego była dopłata 50 zł. ale my opłaciliśmy w styczniu i nas nie dotyczyło już to:)Okręg Łódzki nie wchodzi  w grę zupełnie , myślę że jest to ostatni rok tego okręgu, już obecnie borykają się ze sporymi kłopotami finansowymi, brak wód robi swoje. Co do Kielc czy mają te porozumienia aż tak atrakcyjne? Polemizował bym z tym, Sieradz, Skierniewice, Piotrków za dopłatami.Szkoda że jeszcze nic nie wiadomo na temat porozumień okręgów Sieradz, Skierniewice, Piotrków.
(2011/12/29 18:27)

dizzy76


Może pomyśl o Siedlcach tak jak my:)Wypad do miejscowości Sobienie Jeziory to 150 km w jedną z Łodzi, najbliższe koło, ja zabieram jak pisałem, kilka kart i przejazd kosztuje po kilkanaście złotych od łebka:)A w zeszłym roku jak pokazuje mapka było pół Polski:) (2011/12/29 20:09)

LABEO


Cześć GralWiesz w centralnej Polsce to i tak będzie kicha z porozumieniami:(ja mieszkam w Łodzi co prawda ale już dawno się stąd wypisałem.Ostatnio cyrkluje w inne okręgi :) teraz byłem w Siedlcach i zobaczymy co w tym roku zrobią, ale już widzę że atrakcyjne porozumienia są w Kielcach i Częstochowie, więc poczekam i wybiorę sie na wycieczkę :)Jak co roku wezmę kilka kart i pojadę opłacić:)Tylko nie ma co za długo czekać, bo później wpadają na genialne pomysły dopłat, jak w zeszłym roku ze Skierniewicami od 1 lutego była dopłata 50 zł. ale my opłaciliśmy w styczniu i nas nie dotyczyło już to:)Okręg Łódzki nie wchodzi  w grę zupełnie , myślę że jest to ostatni rok tego okręgu, już obecnie borykają się ze sporymi kłopotami finansowymi, brak wód robi swoje. Co do Kielc czy mają te porozumienia aż tak atrakcyjne? Polemizował bym z tym, Sieradz, Skierniewice, Piotrków za dopłatami.Szkoda że jeszcze nic nie wiadomo na temat porozumień okręgów Sieradz, Skierniewice, Piotrków. W Skierniewicach raczej kokosów nie będzie,znowu masowa migracja ,tylko w tym roku nie wiadomo gdzie migrować ? (2011/12/29 20:25)

kasalka


Kielce? Przeniosłem się rok temu do Kielc, bo i tak tam spędzam większość wypadów nad wodę. Z porozumień na pół kraju raczej nie korzystam. Jest też taniej. I co jeszcze ważne: prawie wszystkie informacje o działaniu Okręgu i mojego Koła są na bieżąco na stronie internetowej. (2011/12/29 20:51)

osmial


A nie muszę być zameldowany w mieście w którym chcę opłacać składkę ? Kiedyś chciałem założyć kartę w łodzi bo akurat miałem tam po drodze, a mieli podobną opłatę co Piotrków ale Pan z koła powiedział, że muszę być zameldowany w łodzi to jak to jest ? (2011/12/30 06:22)

dizzy76


A nie muszę być zameldowany w mieście w którym chcę opłacać składkę ? Kiedyś chciałem założyć kartę w łodzi bo akurat miałem tam po drodze, a mieli podobną opłatę co Piotrków ale Pan z koła powiedział, że muszę być zameldowany w łodzi to jak to jest ?Nie ma takiej konieczności! Ten pan wprowadził Cię w błąd, co najwyżej zapłacisz wpisowe jeżeli zmienisz okręg, chociaż jak kiedyś czytałem to w sumie nie powinno się płacić wpisowego, ale zdania są podzielone. Zapłaciłem i mam spokój. Teraz w Polsce nie ma obowiązku meldunkowego już!Nie rozumiem tylko władz okręgów takich jak Łódź, przecież nie mamy wody u siebie, bo to co jest trudno nazwać wodą... i dziwią się że ościenne okręgi żądają dużych pieniędzy, przecież tam właśnie łowią wędkarze z Łodzi! Bo kto z nas Łodziaków nie jeździ na Sulejów, Pilicę czy Jeziorsko, Warte? (2011/12/30 07:17)

redakcja


Przygotowujemy właśnie zbiorczą informację na temat porozumień ze wszystkich okręgów w Polsce. Tak jak w ubiegłym roku zaprezentujemy wszystko w formie mapki najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia - w niektórych okręgach poinformowano nas, że decyzje zapadną na początku stycznia.Pozdrawiamy!Redakcja (2011/12/30 09:51)

panzyt


Okręg PZW we Wrocławiu podał,że kontynuuje porozumienia z następującymi Okręgami PZW,w których można wędkować na podstawie ich zezwolenia rocznego:Częstochowa,Kalisz,Kielce,Piotrków Tryb.,Sieradz,Szczecin,Zielona Góra.

Ponadto kontunuowane jest porozumienie z Brandenburgią i Meklemburgią oraz tzw."przygraniczne" z Opolem. Zawarto też porozumienie 50% z Opolem,Lesznem i Katowicami - wyłącznie dla członków zamieszkałych na terenie Okręgu PZW Wrocław.

W Okręgu PZW Opole nie potrafiono mi odpowiedzieć o powyższym porozumieniu ani o żadnym

innym-to dziwne bo dane z Okręgu PZW Wrocław sa opublikowane w internecie.OPOLE ŚPI!!!!

(2011/12/30 12:26)

z@mela


Tylu niezadowolonych  wędkarzy   bo  chyba nikomu nie pasują   te porozumienia  dodatkowe skladki i  ceregiele   to dlaczego ten  cały burdel jeszcze  istnieje ???  monopol na wode maja czy co ?? przyzwycajenia  wędkująych ??? brak innego wyjscia   czy strach ??  mnie  z roku na rok zaczyna  to coraz bardziej drażnic   bo ryb jak na lekarstwo , klusownictwo    kontroli jak na lekarstwo  a skladki co roku wyższe  i wód coraz  to mniej .

 gdybym w odleglosci 50km od domu mial choc jedno lowisko specjalne   bez karpia  i z drapieznikiem  to  olałbym to PZW ale poki co musze placic i manifestowac swoje niezadowolenie (2012/01/02 18:20)

u?ytkownik98722


Wyciąg najistotniejszych danych z Porozumień Międzyokręgowych zawartych przez Okręg PZW Kraków na 2012 rok

Z Okręgiem PZW Tarnów

  1. Celem porozumienia jest bezpłatne udostępnienie aktualnym członkom obu Okręgów następujących odcinków rzek:
    • rzeka Wisła Okręg Kraków obwód nr 3, odcinek od mostu drogowego w m. Niepołomice do ujścia rzeki Raby
    • rzeka Wisła Okręg Tarnów obwód nr 4, odcinek od ujścia rzeki Raby do mostu drogowego w m. Górka na trasie Koszyce - Tarnów
    • rzeka Raba Okręg Tarnów obwód nr 5, od ujścia Stradomki do Raby do ujścia do Wisły.
  2. Członkowie Okręgu Tarnowskiego mogą wędkować na rzece Stradomce (woda górska) po wykupieniu dopłaty na wody górskie Okręgu Kraków w wysokości 65zł.
  3. Okręgi zobowiązują się do wydania 8 zezwoleń na odbycie zawodów wędkarskich na wodach swojego Okręgu (obowiązuje na zawodach zasada żywej ryby bez możliwości zabierania połowu)
  4. Porozumienie obowiązuje w 2012 roku.Z Okręgiem PZW Bielsko – Biała

  1. Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie członków PZW, zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Okręgów Kraków i Bielsko-Biała.
  2. Porozumienie nie obejmuje stosowanych w Okręgach ulg w składkach
  3. Członkowie Okręgu PZW Bielsko-Biała po opłaceniu składki na zagospodarowanie i ochronę wód Okręgu PZW Kraków, w wysokości 65 zł mogą wędkować na wodach wymienionych w załączniku nr 1 do zezwolenia. Po opłaceniu składki uzupełniającej w wysokości 120 zł, mogą wędkować na wodach wymienionych w załącznikach nr 1 i 2 do zezwolenia.
  4. Członkowie Okręgu PZW Kraków mogą po opłaceniu składki na zagospodarowanie i ochronę wód Okręgu PZW Bielsko-Biała, w wysokości 55 zł, mogą wędkować na wodach otwartych Okręgu PZW Bielsko-Biała
  5. Członkowie PZW odznaczeni „Złotą odznaką PZW z wieńcami” są zwolnieni z opłat.Z Okręgiem PZW Częstochowa

  1. Porozumienie dotyczy tylko i wyłącznie członków PZW, zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Okręgów Kraków i Częstochowa.
  2. Porozumienie nie obejmuje stosowanych w Okręgach ulg w składkach
  3. Członkowie Okręgu PZW Częstochowa po opłaceniu składki na zagospodarowanie i ochronę wód Okręgu PZW Kraków, w wysokości 65 zł mogą wędkować na wodach wymienionych w załączniku nr 1 do zezwolenia.
  4. Członkowie Okręgu PZW Kraków mogą po opłaceniu składki na zagospodarowanie i ochronę wód Okręgu PZW Częstochowa, w wysokości 53 zł, mogą wędkować na wodach otwartych nizinnych Okręgu PZW Częstochowa.
  5. Członkowie PZW odznaczeni „Złotą odznaką PZW z wieńcami” są zwolnieni z opłat.


Z Okręgiem PZW Opole – PROJEKT!

Okręg PZW Opole przyzna, poprzez stosowną uchwałę Zarządu Okręgu, limit ulgowych zezwoleń na wędkowanie dla członków PZW, zrzeszonych w jednostkach terenowych Okręgu Kraków.
(2012/01/04 09:51)

gral


Lista porozumień międzyokręgowych na dzień dzisiejszy to wielka kpina. Dzwoniąc do okręgu w Piotrkowie dowiaduje się że jest podpisane porozumienie z Lesznem. Wchodząc natomiast na stronę internetową okręgu Leszno porozumienia z Piotrkowem nie widzę, więc dzwonię do zarządu okręgu w Lesznie z zapytaniem jak to jest z tymi porozumieniami. A tam odpowiadają mi że nic nie wiedzą że może wysłali, że jeszcze nie doszło, normalnie jaja. Tak samo sprawa wygląda z porozumieniami w okręgu Łódzkim, burdel taki że głowa mała, czeski film nikt nic nie wie. Mało tego dzwoniąc 3. 01. 2012r. do do okręgu Sieradzkiego dowiaduję się że nie ma jeszcze znaczków w sprzedaży, będą może od jutra. W takim układzie pytam się to co mam zrobić chcąc jutro pojechać na ryby, miła pani odpowiada mi że mogę łowić do 10.01.2012 na zeszłoroczną kartę, ale tylko w okręgu Sieradzkim szkopuł w tym że  ja chciałem się wybrać do okręgu Piotrkowskiego z którym to Sieradz ma zawarte porozumienie, a tam już do 10 stycznia zezwolenia na łowienie nie ma. I tak to już sobie pojechałem na ryby. Widać burdel w PZW trwa w najlepsze, a w razie kontroli i tak mandat za brak znaczka zapłaci wędkarz. (2012/01/04 14:06)