Zaloguj się do konta

Porozumienia wędkarskie na 2012rok

utworzono: 2011/12/16 12:35
Lutii

Mam pytanko; a mianowicie czy juz ktos sie orientuje jakie sa porozumienia PZW na 2012 rok? Bo nie wiem gdzie i czy mam oplacac karte na nowy sezon. Bo jak zalatwia mnie tak jak w zeszlym roku gdzie najlepsze moje lowiska byly po za granicami mojego obrebu PZW i musialem praktycznie druga karte wykupic
[2011-12-16 12:35]

endzi63

też czekam , mam nadzieję że pozostanę w obecnym okręgu , chodź w przeciągu kilku lat należałem do Łódzkiego, Płocko-Wlocławskiego, teraz jestem w Legnickim, najbardziej mnie interesuje Koniński, w tym roku poza Sieradzkim z nikim nie podpisali porozumienia, a mam tam kilka fajnych łowisk.
[2011-12-16 14:35]

FLO92

a to mozna sobie tak nalezec do okregu jakiego sie chce ?? chyba nie..
[2011-12-16 15:10]

gral

Faktem jest że do końca roku pozostały 2 tygodnie a o porozumieniach w większości okręgach jakoś cisza.
[2011-12-16 15:39]

majsterp

można -można gdzie chcesz-pozdrawiam
[2011-12-16 16:13]

withanight88

a to mozna sobie tak nalezec do okregu jakiego sie chce ?? chyba nie..


Tak, można. [2011-12-16 17:40]

charlesv

Jestem z Mazowsza, najbardziej opłaca mi się kupić pozwolenie w Ciechanowie - czyli znów powtórka z kretynizmu. Szkoda, że kiedy PAN PREZES chwali się osiągnięciami nie wspomina nigdy o tym, że przez 60 lat działalności związek nie potrafił stworzyć systemu dystrybucji pozwoleń:) No ale wiadomo, prawdziwy wędkarz pojedzie po zezwolenie na koniec Polski, w końcu liczy się przygoda!
[2011-12-16 21:31]

charlesv

Panowie, jak nie ma porozumień? Jest mapa na stronie PZW wielka jak wół :)
[2011-12-16 21:32]

Daj linka, ja szukałem i znalazłem na 2011rok [2011-12-16 21:43]

tinka

Okręg Koniński nie podpisał na rok 2012 żadnych porozumień międzyokręgowych.

 Uchwała nr 44 ZO PZW Konin z dnia 22.11.2011

[2011-12-16 22:00]

gral

Panowie, jak nie ma porozumień? Jest mapa na stronie PZW wielka jak wół :)

No mapa jest tylko szkoda że na 2011 rok, a nam tu chodzi o rok przyszły, czyli 2012
[2011-12-17 06:58]

FLO92

ale to jesli ja naleze do kregu skierniewickiego bo mieszkam w tym okregu to jak moge sobie kupic pozwolenie na sam okreg np mazowiecki ?? bo to ze na skierniewicki i doplata na mazowiecki to wiem ale sam mazowiecki np moge?
[2011-12-17 09:33]

89krzysztof

ale to jesli ja naleze do kregu skierniewickiego bo mieszkam w tym okregu to jak moge sobie kupic pozwolenie na sam okreg np mazowiecki ?? bo to ze na skierniewicki i doplata na mazowiecki to wiem ale sam mazowiecki np moge?


Przenieś papiery do koła, które jest w okręgu mazowieckim. Wtedy prawdopodobnie będziesz mógł opłacić tylko mazowieckie.  [2011-12-17 09:46]

Karpik1974

witam to znakiem tego nie płace nigdzie zapłace PGR gosławice 100% i zadnych okregowych PZW jestem z Kalisza nie zamiaru płacic za łowienie w bagnie jak jest szałe jakies prawa lewa strona warty masakra istny biznes nie hobby żeby człowiek mieszkajacy w Polsce był podzielony jakies tam okregi pozdrawiam [2011-12-17 11:02]

withanight88

ale to jesli ja naleze do kregu skierniewickiego bo mieszkam w tym okregu to jak moge sobie kupic pozwolenie na sam okreg np mazowiecki ?? bo to ze na skierniewicki i doplata na mazowiecki to wiem ale sam mazowiecki np moge?



Możesz , się przenieś i należec tylko do okręgu mazowieckiego nie opłacając skierniewic. Oczywiście wtedy nie mozesz wędkować na wodach skierniewickich.
Zadzwoń sobie do któregoś koła z Mazowieckiego i doinformuj , bo niektóre koła stosują dopłaty do składki za przeniesienie sie do innego okręgu.  [2011-12-17 11:23]

Szanowni koledzy z tego co widzę nic się nie zmieniło a panowie prezesi mają głęboko w d...
nas wędkarzy.Już gdy słyszę słowo porozumienie to trafia mnie szlach. Kto i z kim ma się porozumiewać przecież wszyscy jesteśmy członkami tego samego związku.Mam podobny dylemat co Wy.Mieszkam w Warszawie należę do okręgu mazowieckiego ale jak chcę powędkować na urlopie u rodziny muszę dodatkowo opłacać okręg małopolski i świętokrzyski gdyż oczywiście te wszystkie okręgi nie podpisały ze sobą porozumień.A cena jednodniowego zezwolenia jest tak skalkulowana że się nie opłaca wykupywać .A kuriozalny jest fakt że ryby w Wiśle w woj. świętokrzyskim należą do woj.tarnowskiego.Takie to cuda mamy w wyniku tkzw. podziału na okręgi.Nie przepadałem za komuną ale z rozrzewnieniem przypominam sobie lata 70 siąte kiedy to po opłaceniu karty mogłeś wędkować w całej Polsce.Mimo wszystko wesołych świąt życzę

Julian

[2011-12-17 12:40]

Lutii

No niestety koledzy macie wszyscy racje wszyscy maja nas w d... i to tak gleboko ze az strach aby placic i cieszyc sie z tego co mamy a nasze pieniadze ida na wyjazdy i zabawy tyj jelopow ze zwiazkow. mam nadzieje ze cos sie polepszy jak nie to mam ich w d... i tyle pozdro wielkie i powodzonka
[2011-12-17 19:56]

gral


 Coroczny temat porozumień skomentuje, tylko tak:
"Naprzód rodacy obudzić się czas
zgaśmy żarówki, i zakręćmy gaz
wypnijmy pierś, i  ściągnijmy pas
nie dajmy dupy, chodź jeden, chodź jeden, jeden raz...."
Za komentarz posłużył cytat tekstu piosenki Proletaryatu "Odezwa". Cała piosenka do posłuchania bo warto tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=RPt3qYE1dw4 [2011-12-18 07:44]

endzi63

czy może ktoś z szanownych kolegów orientuje się, czy okręg Legnicki podpisał porozumienie z okręgiem Płocko- Włocławskim.
[2011-12-20 16:34]

zigi751

tu juz cos napisal prezes  http://www.sum54.wedkuje.pl/media/kolo,kolo-pzw-sum-54,0,71,242.html [2011-12-29 17:56]

pablo26ch

Katowice na pewno nie będą honorowały składek w innych okręgach jeśli nie należysz do nich krócej niż cztery lata...
Niestety boją się ucieczki kasy,ale chyba chodzi o to ,że inne okręgi nie honorują katowic ,że niby hanysy wszystko im wyłapią a u nich w katowickim nie ma gdzie się wybrać.
Ja jestem za dopłatą krajową do podziału na wszystkie okręgi z uwzględnieniem ilości wód w danym okręgu.
Pomarzyć można nie??
[2011-12-29 18:56]

dizzy76

Katowice na pewno nie będą honorowały składek w innych okręgach jeśli nie należysz do nich krócej niż cztery lata...
Niestety boją się ucieczki kasy,ale chyba chodzi o to ,że inne okręgi nie honorują katowic ,że niby hanysy wszystko im wyłapią a u nich w katowickim nie ma gdzie się wybrać.
Ja jestem za dopłatą krajową do podziału na wszystkie okręgi z uwzględnieniem ilości wód w danym okręgu.
Pomarzyć można nie??

A czy niehonorowanie składek jeżeli ktoś należy krócej niż 4 lata to w ogóle jest zgodne z prawem??? A co z ludźmi którzy 3 lata temu wstąpili do PZW???wg mnie to nie może przejść, bo albo honorują albo nie!!! Kto to wymyślił? Czy statut pozwala na takie manewry? [2011-12-30 07:22]

pablo26ch

Wyciąg z zeszłego roku:
"

  

1.   Członkowie kół okręgów, z którymi Okręg  PZW Katowice podpisał Porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód są uprawnieni do wędkowania na otwartych wodach  Okręgu Katowice, jeżeli w tych okręgach są członkami kół minimum 4 lata przed zawarciem niniejszych Porozumień.

2.   Takie same warunki obowiązują członków kół Okręgu Katowice, jeżeli zamieszkują na terenie okręgów, z którymi podpisano niniejsze Porozumienia o wzajemnym honorowaniu składek członkowskich na zagospodarowanie i ochronę wód.

  3.   Porozumienia zostały zawarte na okres do 31.12.2011 roku.

[2011-12-30 11:30]

naruto1919

Panowie ja w tej sprawie pisałem do rzecznika praw obywatelskich i takie bzdury mi przysłali po 6 miesiącach że szok podobno się zwrócili do okręgu Katowickiego ci że chodzi o premiowanie dłuższego członkostwa itp. ale jak to się ma do równego traktowania wszystkich członków PZW (POLSKA) kiedy ten z Opolskiego nie musi czekać 5 lat a ten z Katowickiego musi no i nas nie dogonit przecież wszyscy płacimy te samą kasę a jedni dostają więcej ale jak piszę wcześniej głową w mur taki kretński system starego postkomunistycznego ustroju i nic się nie da zrobić byłem w tym roku na zebraniu koła mówiłem pytałem i co i nico drodzy państwo ale tekst tylko dlatego że ktoś poruszł ten stary ale jak się okazuje jary temat jak coś mogę   [2011-12-31 18:51]

mario07

Okręg legnicki nie podpisał porozumienia z okręgiem Płocko-Włocławskim.
[2012-01-02 11:45]

jurek

Okręg Płocko-Włocławski nie ma podpisanych żadnych porozumień .

Dodatkowo opłat nie można uiszczać przez pocztę , bank , czy internet .
Ktoś kto chce wędkować na wodach tego Okręgu musi fizycznie sam stawić się przed Skarbnikiem któregoś z Kół      ( mogę podać namiary do jednego z nich : Koło Miejskie Nr 1 ulica Klonowa 3a , czynne we wtorki i piątki od 16-18 godziny , telefon 24 262-74-45 )
[2012-01-03 11:25]