Zaloguj się do konta

Porozumienia Okręgów- chory system PZW

utworzono: 2011/10/31 14:08
gruby81

Witam wszystkich wedkarzy chciałbym zapytać czemu? należąc do polskiego związku wędkarskiego mogę wędkować tylko na wyznaczonch łowiskach a nie w calej Polsce czy to nie jest chore i poronione . Wiem że wielu z was sie z tym może nie zgodzic ale to jest chory system i to tak maoze byc tylko w polsce.pozdrawiam

[2011-10-31 14:08]

ola86

kolego ja nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tyle...
[2011-10-31 14:21]

Zi3lu

Cały system PZW jest chory. A juz porozumienia najbardziej. Płace składkę i np w moim województwie jest śmiesznie mało wód do łowienia, a się okazuje, że województwo obok nie ma z nami porozumienia i za każdym razem musiałbym robic dopłaty. Koszt takiej dopłaty na 203 dni często stanowi połowę kwoty opłaty rocznej..PZW jest jak Poczta i PKP, relikt komuny..
[2011-11-01 21:07]

Gazda412

Za tzw. Komuny płaciło się jedną składkę i łowiło na wodach PZW w całej Polsce.

Przyznaję , że obecny system jest chory. Wody PZW płynące przez okręg bielsko-bialski

a wpadające do Wisły na terenie Okęgu Katowickiego są w zarządzaniu tegoż okręgu.

Czy to nie paranoja? Pozdrawiam.

[2011-11-01 21:57]

perwer

Powód jest bardzo prosty.Jeśli kazdy wędkarz zapłąci 200 zł i będzie mógł łowić wszędzie ,to było by to za uczciwe.Natomiast z dopłat i pozwoleń są dodatkowe miliony,a takowych nikt z rąk nie wypóści.Polak u władzy nie lubi jak od swojego podwładnego nie wydusi jak najwięcej....PZW to nie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  ,tutaj nikt nad nikim litowac sie nie będzie. [2011-11-01 22:05]

dario35

w polsce nawet jak zdasz prawko na tiry to itak nie mozesz nic wozic  bo musisz zaliczyc kurs na przewoz rzeczy ,chore ale prawdziwe [2011-11-01 22:13]

Porozumienia powinny zniknąć definitywnie bo to jest wir krążącej kasy która zamiast do wody znika pomiędzy okręgami. Walić porozumienia i PZW [2011-11-02 08:38]

didek_b

Proponuję nie opłacić składek na jeden rok, i wtedy załatwilibyśmy sobie wszystko szanowni Koledzy. Tylko jest jeden problem. mam 100%pewności, że nie byłoby żadnej jedności w takiej akcji a skoro między ludźmi nie ma porozumienia, to co dopiero pomiędzy okręgami. [2011-11-08 18:03]

https://www.youtube.com/watch?v=shHbJLBs4Mg
Wypowiedź Piotra Marabuta Zółkowskiego, między innymi o porozumieniach międzyokręgowych. Marabut ma w mojej ocenie 100% rację odnośnie porozumień i ogólnie spojrzenia na wędkarstwo w naszym kraju. Miłego seansu :)
[2011-11-08 18:41]

wojtek75

niby ma ale nie do konca.powinno byc np.mazowieckie to mazowieckie a nie trzy okregi chyba.kiedys była opłata na cały kraj i jakoś rybek było ogólnie wiecej. [2011-11-08 21:27]

Romuald55

To nie chory system PZW,to obowiązujące prawo powoduje że to okręgi są uprawnionymi do rybactwa.To okręgi zobligowane są do gospodarowania na swoich wodach w sposób na ile pozwalają środki finansowe.Gdyby Koledzy chodzili na zebrania to mieliby większą wiedzę i nie pisaliby bzdur. [2011-11-08 22:13]

Cichy5

Witam ! Szanowni koledzy po kiju , oczywiscie odpowiem jak wszyscy , wiadomo chodzi o kase i tylko o kase , Porozumienia to jest totalna bzdura,juz kiedys pisałem ze w moim okregu jest bardzo malo wod z naprawde godnym rybostanem, pobiera sie oplaty i jakies zwaroowane doplaty za wedkowania np.to dot. wedkarzy z okregu walbrzyskiego i cyba nie tylko na Jeziorze Otmuchowskim za wedkowanie z tzw' Kamieni " czyli utwardzonego wylozenego kamieniami brzegu. Wladze PZW dokunuja porozumien z okregami z odleglosci np. Walbrzych ze Slupskim itp. Powinny byc jednakowe oplaty i bez ograniczen jezeli chodzi o miejsce wedkowania.

To nalezy jak najszybcie unormiowac prawnie i wprowadzic jednakowe oplaty i zniesc Glupkowate porozumienia, i doplaty . Jednoczesnie bardziej kontrolowac , Zarzady okregow PZW , zeby nie bylo afer podobnych jak w O/Walbrzyskim gdzie Prezes i ksiegowa maja postawione zarzuty, prokuratorskie, bardzo kleily im sie nasze pieniazki do raczek.

Cale szczescie ze jest jedna oplata za wedkowania z Morza baltyckiego , jezeli oplace w Kolobrzegu , czy Slupsku to mozna wedkowac nad calym Polskim brzegim Baltyku.

[2011-11-11 15:55]

Cichy5

Witam ! Szanowni koledzy po kiju , oczywiscie odpowiem jak wszyscy , wiadomo chodzi o kase i tylko o kase , Porozumienia to jest totalna bzdura,juz kiedys pisałem ze w moim okregu jest bardzo malo wod z naprawde godnym rybostanem, pobiera sie oplaty i jakies zwaroowane doplaty za wedkowania np.to dot. wedkarzy z okregu walbrzyskiego i cyba nie tylko na Jeziorze Otmuchowskim za wedkowanie z tzw' Kamieni " czyli utwardzonego wylozenego kamieniami brzegu. Wladze PZW dokunuja porozumien z okregami z odleglosci np. Walbrzych ze Slupskim itp. Powinny byc jednakowe oplaty i bez ograniczen jezeli chodzi o miejsce wedkowania.

To nalezy jak najszybcie unormiowac prawnie i wprowadzic jednakowe oplaty i zniesc Glupkowate porozumienia, i doplaty . Jednoczesnie bardziej kontrolowac , Zarzady okregow PZW , zeby nie bylo afer podobnych jak w O/Walbrzyskim gdzie Prezes i ksiegowa maja postawione zarzuty, prokuratorskie, bardzo kleily im sie nasze pieniazki do raczek.

Cale szczescie ze jest jedna oplata za wedkowania z Morza Baltyckiego , jezeli oplace w Kolobrzegu , czy Slupsku to mozna wedkowac nad calym Polskim brzegim Baltyku.

[2011-11-11 15:56]