Porozumienia między okręgami PZW.

/ 7 odpowiedzi
Witam,zastanawiam się dlaczego nasz okręg Płocko-Włocławski nie podpisał żadnych porozumień z innymi okręgami PZW ,czyżby nieudolność naszych władz związkowych a może inne przyczyny,oczekuję że koledzy zorientowani w sprawie udzielą mi odpowiedzi.Pozdrawiam A.J.
barti28s


Kolego sęk tkwi w tym, że nasz okręg żeby nie wyszedł na głupka chce od innych okręgów dopłat na mocy porozumienia... a dlaczego? Bo mamy tak zawyżoną składkę, że gdyby z kimkolwiek się dogadał, np. czy to z mazowieckim czy ciechanowskim ( ten ostatni bardzo chciał), to zapewne byś tam wykupił składkę a nasi panowie straciliby klientów a tym samym "dorobek życia". Druga sprawa to "fajny" ten okręg mamy: płocko-włocławski... dlaczego? ... bo teraz nasi panowie z Płocka mogą zganiać na tych z Włocławka że się nie mogą dogadać i odwrotnie... Kołomyja się zamyka... Wszyscy zadowoleni ... oprócz nas wędkarzy...  (2011/07/27 07:55)

jurek


Nasz Okręg ma porozumienie z Legnicą , ale to już ostatni rok . W zeszłym roku mieliśmy porozumienia z 2 Okręgami.

Bartek poniekąd ma rację , że mamy jedną z najwyższych opłat w Polsce , a to za sprawą byłego Prezesa B. Tomaszewskiego ( z Włocławka ) , był wtedy przetarg na Wisłę --- Obwód nr 4 ( od Kępy Polskiej do Wyszogrodu ...... i Obwód nr 5 --- od Kępy do Włocławka )

Otóż do przetargu przystąpił Pan Hałaszkiewicz ( przedtem dzierżawił Wisłę prawie 10 lat ) , i dawał na przetargu 400.000 zł .................. , a prezes Tomaszewski aż 1.200.000 zł !!!!!!! ( pewnie za zgodą E.Grabowskiego , który wcześniej rozwiązał Okręg płocki , a wszystkim było mówione , że 2 Okręgi zostały połączone w jeden )

Potem po wygranym przetargu za 1.200.000 zł rocznie , Pan Bogusław Tomaszewski oddał Wisłę , Obwód nr 4 , Panu Prezesowi Głównemu PZW --Grabowskiemu , czyli za darmo Naszą wodę Okręgowi mazowieckiemu , RZGW znów wydzierżawiło Port Jachtowy prywatnej spółce na 7 lat , zabierając Nam znów dobry odcinek wody z wystającą główką jakieś 150 m w głąb Wisły
                                                ALE OPŁAT NIKT NAM NIE ZMNIEJSZYŁ !!!!!!!!!!!!!!!
                                        ............................................................................................
(2011/07/27 12:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurek


 To był 2004 rok , źródło wywiad  " Gazety Wyborczej  " z Prezesem PZW ..Eugeniuszem Grabowskim .

Oba Okręgi mają podobna ilość członków , z tymże , że Płock posiadał bardziej zasobne w ryby wody oraz był większym Okręgiem .
(2011/07/27 12:30)

jedrzej53


Dzięki za odpowiedzi,ale jak to zmienić,patrzę się na inne okręgi i widzę że mają porozumienia z połową polskich okręgów,z Waszych wpisów wynika że draństwo i beżmózgi dalej mają się dobrze,wkurza mnie to bo trochę wędkuję w różnych okręgach  i jestem zmuszony do płacenia 20 zetów dobówki,to już taniej w Norwegii ,bilet 200 parę pln i na morzu brak opłat ale jakie ryby.Pozdrawiam A.J. (2011/07/27 13:37)

barti28s


Dzięki Jurku... teraz to już mam cały obraz sytuacji... widzę że my tego nie przeskoczymy bo wędkarstwo to już nie sport dla naszych działaczy głównych tylko po prostu dobry interes... to taki mniejszy następca PZPN... tam porządku do końca nie zrobili to tu też nie będzie...Jędrzeju masz rację że za granicą o niebo lepiej z rybą i z opłatami, ale oni się cieszą bo rybki PZW zostają dla rybaków...  (2011/07/29 07:21)

jedrzej53


"Rybki dla rybaków",jestem dorosłym facetem i pamiętam czasy gdy Wisła to był ściek,Brzeźnica to czarna maź płynąca z Petrochemi,jeziora ostro i bezwzględnie użytkowane przez PGR-y rybackie ale ryba była,wyjazd na Mazury to było istne eldorado wędkarskie.wymiary ochronne dużo mniejsze,członkowie PZW łowili na wodach w całym kraju nie było podziałów i barier,opłaty za wędkowanie symboliczne a PZW to stowarzyszenie kolegów i przyjaciół Quo vadis PZW ?. (2011/07/29 09:52)

barti28s


...nic dodać nic ująć... ojciec uczył mnie wędkowania i pamiętam te czasy... było pięknie... miał kartę ...zezwolenie... i jeździliśmy po całej Polsce... teraz... to tylko wspomnienia... 
Tak przy okazji to każdy kto by chciał zobaczyć działalność naszego okręgu do innych to niech wejdzie na pasku po prawej w "porozumienia" i klika sobie na poszczególne okręgi... naprawdę pozazdrościć innym... a nasz okręg to tak jakby...? ...stolica PZW... z kolegą w Legnicy (2011/07/30 19:17)