Porównanie pracy woblerów

/ 3 odpowiedzi
Miałem dzisiaj chwilkę i wykonałem takie oto porównanie pracy posiadanych przeze mnie woblerów na pstrągi, klenie i jazie.

Możecie polecić ewentualnie jeszcze jakieś inne ciekawe woblery, godne sprawdzenia ??
grisza-78


Kenarty, Bonito, Dorado, Salmo są jak najbardziej ok. Też łowię pstrągi, klenie czy jazie i zawsze zwracam uwagę, nie tyle na ubarwienie przynęty, co na akcję. Osobiście preferuję wszystkie woblerki, które pracują drobną, szybką akcją. To jest bardzo istotne, zwłaszcza, gdy prowadzi się woblera z nurtem rzeki. Pozdrawiam. (2014/08/12 07:57)

rafal-idler


Proponuję pójść dalej i te same woblery przetestować w rzece, zarówno prowadzone z prądem jak i pod prąd. W nizinnej rzece z równym, średnim nurtem i może na jakimś szybszym, bardziej "żywym" odcinku (oczywiście modele, które są do tego szczególnie predestynowane). Może jakiś kolega pomoże filmować żeby dokładniej i z bliższa pokazać pracę. Pokazanie pracy woblera w "kałuży" to jedno, a w warunkach w jakich najczęściej są używane to co innego. Wsteczne prądy, zawirowania nurtu, mocniejsze strugi, zwolnienia - to wszystko sprawia, że wobler nie ma łatwo. Nie każdy wobler będzie dobrze (lub nawet) w ogóle pracował przy ściąganiu z prądem. Tak jak nie każdy będzie w stanie utrzymać się w silnym nurcie. Prowadzenie w poprzek prądu to też innego rodzaju "wyzwanie".

p.s. Dorado nie robi Sticków w rozmiarze 5cm, są jedynie 4,5cm a kolejne to już 6cm ;) 

(2014/08/12 16:26)

robson270


Dzięki za uwagi, myślę że da się przeprowadzić i taki test, tylko z tym filmowaniem to jest problem jak się jedzie gdzieś samemu (kto próbował ten wie), a niestey większość moich kompanów wypraw urzęduje obecnie za granicą ;). Ten teścik przeprowadzany był tak na szybko. (2014/08/12 19:42)