Zaloguj się do konta

Porady w łowieniu amura

utworzono: 2010/07/08 21:07
torpedonikisz

w łowisko które nęce wszedł mi amur potrzebuje porady bo łapie z łodki na spławik metoda przelotowa ale na okolo 20 bran ubaje mi się zaciąć jednego amura co mam zrobić aby tych zacięć było wiecej skutecznych może mam za duże hakilub coś innego ,za poradę dziekuje bo nie mam zbyt wilkiego doświadczenia przy połowie amura. [2010-07-08 21:07]

O rany , staryyyy ! Normalnie tego bym nie wytrzymał , tyle pudeł ????

Zmień haczyk , moze wystaw grot haka z przynety no nie wiem , może zacinasz w niewłaściwym czasie ! Napisz coś wiecej , na co łowisz , jakie haki stosujesz i jak wygladaja te brania ???

[2010-07-08 21:46]

Matys24

No właśnie potrzebujemy więcej szczegółów. No zależy jaki ten hak jeśli jest to jak na spławik to i nie za duży czyli 14 to zwiększ hak jeśli zakładasz hak 3\0 ( to oczywiście przesada) to go zmniejsz nie moge Ci poradzić nic skoro nie jestem w to wtajemniczony. Pozdrawiam [2010-07-08 22:55]

torpedonikisz

haki na zestawach mam 4 i 6 łapie na kuku

[2010-07-09 09:22]

Załóż odpowiednio 8 i 10.
I kombinuj z momentem zacięcia. Amura zacina się troszkę później niż inne ryby. [2010-07-09 10:46]

amur lub karp praktycznie sam sie zacina . wiec zatnij w momencie jak splawik bedzie juz calkiem pod woda lub jak ci juz pewnie odjezdza .;) pozdro
[2010-07-09 10:57]

plampa1

moim zdaniem zmień chaczyk na mniejszy jakaś 12 14 i przypon na 14 12 lub 16 najczeęściej łape na 14  [2010-07-09 12:25]

moim zdaniem zmień chaczyk na mniejszy jakaś 12 14 i przypon na 14 12 lub 16 najczeęściej łape na 14 

Coś ci sie kolego plampa1 amury pomyliły z leszczami albo płociami ?!

[2010-07-09 12:58]

Spin-men

Witam
Kolego nie słuchaj kolegi (piotrwenzel) amur się nie zatnie sam  wogóle co to znaczy praktycznie w praktyce są rożne przypadki ale amur jest ryba która nie wciąga pokarmu jak karp tylko mieli w pysku pokarm i zarazem rozdrabnia go dlatego brania amura nie są mocne.Wygląda to następująco spławik rusza się raz w lewo raz w prawo aż wystawi (wtedy trzeba ciąć).
[2010-07-09 15:07]

torpedonikisz

dzieki że zainteresowaliście sie wogóle moją sprawą w sobotę i niedziele płynę na łowisko zobaczymy narazie pokombinuję z hakami dzieki za porady

[2010-07-09 17:29]

Matys24

Tak to prawda bardzo ładnie widać różnice kiedy łowimy na kulki karp robi imponujący odiazd a amurek się nam bawi. Dlatego jeśli łowisz na kuku to może 12 będzie za mała ale na mocny hak 10 czy 8 można już śmiało zaczynać. Pamiętaj jedno amur jest silniejszy od karpia i zana sporo ciekawych sztuczek jak uciec. Pozdrawiam [2010-07-09 21:12]

Mateusz997Pila

Tak jak wyżej tam piszą haczyk 8-10 nie mniejszy bo Amur jest silną rybą i może wszystko urwać. Aż trudno uwierzyć, że aż tak dużo pudeł  : O.
[2010-07-12 12:35]

lizak

Masz być może tępy haczyk. [2010-07-14 14:29]

gruby0113

Witaj ja bym go wygioł lekko w lewo lub prawo często tak robię jak mam pudła no i chybienia znikają. a wielkość może być ma przecież pysk jak karp wielki i pojemny . kąbinuj może o to chodzi
[2010-07-14 21:14]

Amur ma bardzo twardy pysk . Bardzo trudno wbić haczyk w wargę - poprzez standardowe zacięcie.Koniecznie musisz zadbać o zminimalizowanie wszelkich luzów , na zestawie i zacinać płynnie w lini prostej , nie po łuku bo to osłabia zacięcie . Żyłka nie może mieć "brzuchów ". Sprawdź ostrość haczyków ( czy nie są tępe ,lub grot nie uległ złamaniu co jest bardzo często niewidoczne "gołym okiem ") . Stare poradniki mówią :haki mniejsze ,które uległy stępieniu wyrzucamy , większe ostrzymy za pomocą osełki . W tym przypadku zasada ta warta jest tyle co zeszłoroczny śnieg gdyż amura , często jest trudno zaciąć nowym hakiem a co dopiero starym , podostrzonym . Kołowrotek z wolnym biegiem - bez względu na metodę połowu ., chyba że amur ma mośliwość szybkiej ucieczki w łany grążeli itp . Wielkość haczyków odpowiednia  wziąwszy na poprawkę wielkość amurowej mordy.
[2010-07-16 15:30]

A może po prostu źle wiążesz haczyk ( jak nie ubliżając twoim umiejętnościom )? Haczyk jest zawiązany dobrze tylko wtedy gdy żyłką biegnie po wewnętrznej stronie  ( łopatki ) haka nigdy odwrotnie . Żyłka na zewnątrz może skutkować pustymi zacięciami.
[2010-07-16 18:07]

LukaszM

tępy, za duży, nie wygięty haczyk. Nie wiem. Ale jeśli jesteś pewien że to amury to dbaj o zestaw żeby wytrzymał ci silne odejście amura gdy już hak utkwi w jego pysku. A jak wyciągniesz to fotka i do wody bo coraz mniej tej ryby w naszych wodach
[2010-07-25 02:37]

niedzwiedzr

ja zauważyłem że prawie mi nigdy nie udawało sie zaciąć amura gdy grot nie wystawał z przynęty , i jestm cierpliwy bo faktycznie choć pierwsze uderzenia są mocne to i tak przy próbach zacinania takich uderzeń nic nie było trzeba poczekać na moment kiedy ryba zasmakuje i już na dobre odjeżdża z hakiem na ogół tak się właśnie dzieje ,słyszałem też o wędkarzach którzy łapiąc amura na truskawkę używają większego haka a truskawkę przewlekają przez środek i  wiążą cały zestaw pewnie sposobów jest tyle co wędkarzy 
[2010-07-25 08:24]

Szczeniaczek

Zmień haczyki na mniejsze , przynęte zakładaj tak , aby delikatnie wystawał grot haczyka, ułatwi to zacięcie. Amury mają twarde wargi , więc nie zacinaj od razu tylko daj im się chwilkę pobawić...

Pozdro i powodzenia!

[2010-07-25 10:28]

Swierkol96

Zmień haczyk na jakiś duzy , lub naostrz sobie ten ostrzałką do haczykow . To samo mialem wiele razy . [2010-08-05 11:54]

Amur ma bardzo twardy pysk . Bardzo trudno wbić haczyk w wargę - poprzez standardowe zacięcie.Koniecznie musisz zadbać o zminimalizowanie wszelkich luzów , na zestawie i zacinać płynnie w lini prostej , nie po łuku bo to osłabia zacięcie . Żyłka nie może mieć "brzuchów ". Sprawdź ostrość haczyków ( czy nie są tępe ,lub grot nie uległ złamaniu co jest bardzo często niewidoczne "gołym okiem ") . Stare poradniki mówią :haki mniejsze ,które uległy stępieniu wyrzucamy , większe ostrzymy za pomocą osełki . W tym przypadku zasada ta warta jest tyle co zeszłoroczny śnieg gdyż amura , często jest trudno zaciąć nowym hakiem a co dopiero starym , podostrzonym . Kołowrotek z wolnym biegiem - bez względu na metodę połowu ., chyba że amur ma mośliwość szybkiej ucieczki w łany grążeli itp . Wielkość haczyków odpowiednia  wziąwszy na poprawkę wielkość amurowej mordy. [2010-08-08 16:33]

A może po prostu źle wiążesz haczyk ( jak nie ubliżając twoim umiejętnościom )? Haczyk jest zawiązany dobrze tylko wtedy gdy żyłką biegnie po wewnętrznej stronie  ( łopatki ) haka nigdy odwrotnie . Żyłka na zewnątrz może skutkować pustymi zacięciami.
[2010-08-08 16:33]