Zaloguj się do konta

Porady na KARPIA

utworzono: 2010/08/25 22:35
SzymoDG

Witam , mam do was pytanie Chciałbym abyście mi poradzili pare rzeczy . Zacznijmy więc : Nastawiłem sie na łapanie karpia na spławik ( czy moze to byc bojka taka jak na żywca 15g ? ) bo najlepiej bedzie widac branie byzego karpia . Jaka najlepsza jest na karpia przynęta ? i z czym zmieszać zanęte ( oczywiście zanęte tylko na karpia ) , . Wędke mam 3,6m  80-120g . Mam możliwość łowienia z łodzi bądź z brzegu . Jezioro jest piaszczyste , najwieksza głębokość 16m . I jeszcze chciał bym zapytać w jakich godzinach najlepiej jest . Z góry Dziękuje . : D

[2010-08-25 22:35]

a dużo naraz i tak nie da się jak chcesz jak nie próbujesz to nie masz.

Podpowiem Ci tak Ja stosuję zanętę Trapera Karp, leszcz na rzeki lub Traper uniwersalna lub wanilia z niczym nie mieszam dodaję wody i w koszyczek lub parę kulek w to miejsce gdzie pójdzie zestaw spławikowy.

Na karpia szukasz płytszych miejsc. Jeżeli chodzi o spławik to tylko brzeg i spławik max do 5 gram bo to rybsko choć duże brania ma czasami słabsze niż ukleja co i mi nie raz się trafiało.

Chyba nie ma sensu spławkiem śmigać z łodzi na takiej głębokości. Jedynie o łódka Ci może posłużyć  do wywózki zestawu na grunt.


Co do przynęt kukurydz z puszki a koledzy zasypia cię zapachami w czym można maczać taka kuku. U mnie najlepsze efekty to wanilia i truskawka choć też na czerwone spore karpie siadały.
Musisz przebadać łowisko i dowiedzieć sie na co są najlepsze efekty  lub na co poławiają i w jakich miejscach.

Resztę musisz sam wypracować bo teorią to można parę tomów napisać a w praktyce bedzie to lipa.
[2010-08-25 22:47]

Co do spławika to nie  może być za duży ,bo taki stawia zbyt duży opór a karp jest rybą ostrożną.Polecam ci spławik ze stosiny pióra (z łodzi daleko nie trzeba rzucać) lub lekki spławik z antenką 1,5-5g.Jeśli chodzi o łowienie z brzegu to polecam tradycyjną gruntówkę ze sprężyną .
Jeśli chodzi o zanęte to nie ma czegoś takiego jak zanęta tylko na karpia i tylko karp będzie ci brał .Często sie zdaża (a nawet zwykle) że na zanęte "KARPIOWĄ" biorą leszcze czy karasie.
[2010-08-26 09:46]

slawek333

Ja używam MegaMixa Lorenca i są naprawde efekty. Żyby było jeszcze lepiej to użyj zanęty sensas 3000 carp [2010-08-26 10:01]

wedkarzradom

radzil bym ci zamiast zywcowej bojki uzyc 8g wagglera przynetą powinna byc kukurydza ktora powinna znalesc sie tez w zanecie
[2010-08-26 10:51]

jkucza

jesli masz mozliwosc lowienia z łódki to masz mozliwosc wyszukania najlepszego miejsca. Najlepiej jak bys mial echosonde i przebadal dno zeby znalesc wyplycenia, ale jesli niemasz to nic nie szkodzi. Mozesz przygotowac sobie sonde ze tak powiem analogiczna:). bierzesz z 5m sznurka i wiazesz na koncu jakis kamien a na sznurku co metr robisz wezeł (taka twoja miara) i płyniesz pod jakas wyspe (trzcine itp) szukajac wyplycenia miedzy 1,2 -2m i tam przez 2-3 dni sypiesz najlepiej i najtaniej gotowana kukurydza z jakims zapachem (konserwowa plotki ci wybiora). Mi czasem sie zdaza ze juz nastepnego dnia sa brania, ale to juz zalezy czy trafisz na naturalne zerowisko czy nie. A splawiczek delikatny. Polamania :) [2010-08-26 18:11]

Jak pięknie! Ktoś pyta o karpia i chce go łowić na spławik bez kulek białkowych! Idzie ku lepszemu. Cenne rady Koledzy - postaram się z nich również skorzysta.
[2010-08-26 18:34]