Porady dotyczące przepisów PZW

/ 38 odpowiedzi / 5 zdjęć
troc


Witam Koledzy w tak zacnym gronie. (2012/01/08 20:21)

msjack


 Witam Szanownych Kolegów.Chciałbym  Was zapytać o interpretację przepisu, który w tym roku został wprowadzony w moim macierzystym okręgu (mazowiecki). Mianowicie : zakaz wędkowania ze środków pływających.Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: 
1. Wędkarz, w trakcie wędrówki nad brzegiem rzeki czy jeziora, korzysta z łódki ( nie koniecznie własnej) zakotwiczonej  przy brzegu jak z pomostu (tymczasowego).
2. Podobna sytuacja z tym że, wędkarz dopłynął łódką do wyspy na środku akwenu, tam zakotwiczył i wędkuję siedząc w łódce.
  Czy w/w przykładach doszło do nieprzestrzegania zakazu? Jak interpretować ten zakaz? (2012/01/08 20:43)

u?ytkownik61658


 Witam Szanownych Kolegów.Chciałbym  Was zapytać o interpretację przepisu, który w tym roku został wprowadzony w moim macierzystym okręgu (mazowiecki). Mianowicie : zakaz wędkowania ze środków pływających.Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: 
1. Wędkarz, w trakcie wędrówki nad brzegiem rzeki czy jeziora, korzysta z łódki ( nie koniecznie własnej) zakotwiczonej  przy brzegu jak z pomostu (tymczasowego).
2. Podobna sytuacja z tym że, wędkarz dopłynął łódką do wyspy na środku akwenu, tam zakotwiczył i wędkuję siedząc w łódce.
  Czy w/w przykładach doszło do nieprzestrzegania zakazu? Jak interpretować ten zakaz?


siedzący w łódce wędkarz łowi ze sprzętu pływającego co nie ulega wątpliwości, czyli z łodzi-powinien więc wysiąść z łódki i łowić sobie z brzegu będąc świadomym, że połów z łódki jest zabroniony-takie jest moje zdanie na ten temat (2012/01/08 20:54)

u?ytkownik99069


Nie porusza się łódką po łowisku, nie wędkuje z łodzi, która jest na łowisku, a korzysta z niej jak z kładki, może więc z niej wędkować. Pod warunkiem jednak, że łódź jest przycumowana do brzegu czy pomostu, bez wyraźnych oznak zamiaru nią wypłynięcia i kontynuowania wędkowania (sprzęt wędkarski na łodzi). (2012/01/08 21:09)

msjack


No i będzie problem .6 stycznia tego roku łowiąc z brzegu, zapytałem o to kontrolujących mnie strażników PSR i łowienie z łodzi zakotwiczonej przy brzegu interpretowali jako łowienie z tymczasowego pomostu.   Panowie. Obawiam się ,że ten zakaz będzie interpretowany w.g widzi mi się strażnika.Czy okręgi PZW wprowadzając taki zakaz informują strażników SSR i PSR jak ten zakaz interpretować? (2012/01/08 21:09)

msjack


Nie porusza się łódką po łowisku, nie wędkuje z łodzi, która jest na łowisku, a korzysta z niej jak z kładki, może więc z niej wędkować. Pod warunkiem jednak, że łódź jest przycumowana do brzegu czy pomostu, bez wyraźnych oznak zamiaru nią wypłynięcia i kontynuowania wędkowania (sprzęt wędkarski na łodzi).



tak interpretowali to strażnicy PSR (2012/01/08 21:12)

u?ytkownik99069


No i będzie problem .6 stycznia tego roku łowiąc z brzegu, zapytałem o to kontrolujących mnie strażników PSR i łowienie z łodzi zakotwiczonej przy brzegu interpretowali jako łowienie z tymczasowego pomostu.   Panowie. Obawiam się ,że ten zakaz będzie interpretowany w.g widzi mi się strażnika.Czy okręgi PZW wprowadzając taki zakaz informują strażników SSR i PSR jak ten zakaz interpretować?


Zacumowanej...... Gdyby była zakotwiczona nawet przy brzegu, to byłaby na łowisku. Musi być unieruchomiona liną cumowniczą, łańcuchem. Okręgi przeważnie nie instruują strażników SSR, tylko PSR instruuje komendanta SSR, który przekazuje wytyczne swoim społecznym.
(2012/01/08 21:15)

msjack


Dziękuję za sprostowanie.Z zacumowanej - to miałem na myśli  (2012/01/08 21:23)

msjack


No i będzie problem .6 stycznia tego roku łowiąc z brzegu, zapytałem o to kontrolujących mnie strażników PSR i łowienie z łodzi zakotwiczonej przy brzegu interpretowali jako łowienie z tymczasowego pomostu.   Panowie. Obawiam się ,że ten zakaz będzie interpretowany w.g widzi mi się strażnika.Czy okręgi PZW wprowadzając taki zakaz informują strażników SSR i PSR jak ten zakaz interpretować?


Zacumowanej...... Gdyby była zakotwiczona nawet przy brzegu, to byłaby na łowisku. Musi być unieruchomiona liną cumowniczą, łańcuchem. Okręgi przeważnie nie instruują strażników SSR, tylko PSR instruuje komendanta SSR, który przekazuje wytyczne swoim społecznym.


   No i mamy problem z interpretacją tego przepisu .Dziś mój kolega zapłacił mandat za wędkowanie z łodzi zacumowanej przy pomoście.
    Wcześniej wędkował z kładki ale "właściciel" tegoż pomostu poprosił aby opuścić pomost ze względu na kiepski stan w/w. Kolega zaczął więc wędkować z łódki , która dalej była zacumowana. Panowie z PSR na żadne argumenty nie reagowali i "łagodnie" potraktowali złoczyńcę wlepiając tylko 50 pln.
  I co wy Panowie na to? (2012/03/25 15:58)