Zaloguj się do konta

Porady dotyczące ustawienia gruntu ustawienie grun

utworzono: 2011/09/30 15:02
kamil0704

witam. chcialbym prosic was o mala porade a mianowicie chodzi mi o ustawienia gruntu na szczupaka. lowie na sporym rozlewisku zwanym Por a dokladnie sa to zalane laki czyli duzo trzcin i krzakow. powiedzcie mi koledzy jaki mam grunt ustawiac na zywca w miejscach o glebokosci 2-3metry. przewaznie ustawiam tak na oko 1.20m ale czy jezeli rzuce w nieznane mi miejsce a tam bedzie 3 m to czy szczupak zobaczy moja przynete? z jakiej odleglosci wogole szczupak widzi przynete? dodam ze jest to woda dosyc czysta. jeden kolega mi powiedzial zeby ustawiac na poczatek obojetnie jaki grunt i jezeli splawik splywa z wiatrem to zwiekszac co 30cm do momentu az bedzie stac w miejscu a wtedy zmniejszyc troche to bedziemy mieli pewnosc ze przyneta jest przy dnie. ale jeszcze mi powiedzcie czy pora dnia lub pogoda ma wplyw na ustawienia gruntu. pomozcie pozdrawiam [2011-09-30 15:02]

FLO92

żywiec nie musi pływać przy dnie szczupak spokojnie zaatakuje przynęte nawet jeśli bedzie ona w toni... i bardzo dobrze by było gdyby żywiec plywal nad podwodnymi zaroslami niz w nich
[2011-09-30 15:47]

Zibi60

Głównym narządem odbierania bodźców zewnętrznych u szczupaka jest linia boczna, wzrok jest narządem pomocniczym w lokalizacji pokarmu. Żywiec położony na dnie stosuje się "polując" na sandacza, szczupak szybciej zlokalizuje wszystko powyżej swego miejsca bytowania (przeważnie na skraju roślinności), dlatego porada @FLO92 jest słuszna.
[2011-09-30 19:26]