Porady dotyczące ustawienia gruntu ustawienie grun

/ 2 odpowiedzi
witam. chcialbym prosic was o mala porade a mianowicie chodzi mi o ustawienia gruntu na szczupaka. lowie na sporym rozlewisku zwanym Por a dokladnie sa to zalane laki czyli duzo trzcin i krzakow. powiedzcie mi koledzy jaki mam grunt ustawiac na zywca w miejscach o glebokosci 2-3metry. przewaznie ustawiam tak na oko 1.20m ale czy jezeli rzuce w nieznane mi miejsce a tam bedzie 3 m to czy szczupak zobaczy moja przynete? z jakiej odleglosci wogole szczupak widzi przynete? dodam ze jest to woda dosyc czysta. jeden kolega mi powiedzial zeby ustawiac na poczatek obojetnie jaki grunt i jezeli splawik splywa z wiatrem to zwiekszac co 30cm do momentu az bedzie stac w miejscu a wtedy zmniejszyc troche to bedziemy mieli pewnosc ze przyneta jest przy dnie. ale jeszcze mi powiedzcie czy pora dnia lub pogoda ma wplyw na ustawienia gruntu. pomozcie pozdrawiam
FLO92


żywiec nie musi pływać przy dnie szczupak spokojnie zaatakuje przynęte nawet jeśli bedzie ona w toni... i bardzo dobrze by było gdyby żywiec plywal nad podwodnymi zaroslami niz w nich (2011/09/30 15:47)

Zibi60


Głównym narządem odbierania bodźców zewnętrznych u szczupaka jest linia boczna, wzrok jest narządem pomocniczym w lokalizacji pokarmu. Żywiec położony na dnie stosuje się "polując" na sandacza, szczupak szybciej zlokalizuje wszystko powyżej swego miejsca bytowania (przeważnie na skraju roślinności), dlatego porada @FLO92 jest słuszna. (2011/09/30 19:26)