Porada w sprawie pickera

/ 7 odpowiedzi
Witam serdecznie. 

Chciał bym się poradzić was ponieważ planuję sobie kupić jakiegoś PICKER'a tylko kompletnie nie wiem co wybrać.
Jestem początkującym rybakiem lecz już z lekką nutką doświadczenia. Szukam wędek raczej z dolnej pułki ze względy na cenę oczywiście ale i też nie potrzebuję super ekstra sprzętu bo przecież i tak wędka za nas nie łowi. Chcę mieć przyjemność z łowienia. Opiszę troche jak szukałem swojego freedera jakie kryteria brałem i może przez to łatwiej będzie komuś mi doradzić jak ktoś będzie miał ochotę poświęcić na tę wątek chwilkę czasu.
Szukając feedera zrobiłem tak jak zawsze jak szukam informacji na jakiś temat wbiłem w google "jaki feeder" i czytałem wszystko co znalazłem. Wiedziałem że będe z tego kija rzucał cały czas koszyk lub jakieś większe obciążenie jak będę łowił na odrze. Naczytałem się sporo a że nie miałem dużo kasy wybrałem MIKADO THRYTON 3.6m 100. 
Czytałem też dużo opinii na tym forum na temat tej wędki i ja powiem tak.
Dla początkującego a nawet dla osoby która nie bawi się w wyczynowe łowienie łowi dla przyjemności ten kijek w 100% wystarczy. Ciągnąłem nim już suma z odry klenia i powiem że kijek ładnie pracował nie było żadnych problemów z wyciągnięciem ryby. Można nim spokojnie rzucać na dalekie dystanse. Nadaje się ma jezioro i na ostry nurt ma 3 wymienne szczytówki które dają mu duży plus.
Ale wracając do tematu to chodzi mi że tym pickerem czasami chciał bym rzucić koszykiem takim bez obciążenia przy 40 cw jest to chyba możliwe ?. Chodzi mi też żeby wędka była w miarę miekka ładnie pracowała przy holu ryby i była w rozsądnej cenie. Widziałem już kije w okolicy 60zł typu mistral x-treme 2,70m 10.30g fish co wy o takich kijkach sądzicie ?
Dodam że głównie chcę go używać pod spławik ale chcę mieć tą możliwość że jak nie ma możliwości łowić na spławik żebym mógł założyć na nią koszyk i machać.
Z góry dziękuję za poświęcony czas i rady :))
michu95


Witam serdecznie. 

Chciał bym się poradzić was ponieważ planuję sobie kupić jakiegoś PICKER'a tylko kompletnie nie wiem co wybrać.
Jestem początkującym rybakiem lecz już z lekką nutką doświadczenia. Szukam wędek raczej z dolnej pułki ze względy na cenę oczywiście ale i też nie potrzebuję super ekstra sprzętu bo przecież i tak wędka za nas nie łowi. Chcę mieć przyjemność z łowienia. Opiszę troche jak szukałem swojego freedera jakie kryteria brałem i może przez to łatwiej będzie komuś mi doradzić jak ktoś będzie miał ochotę poświęcić na tę wątek chwilkę czasu.
Szukając feedera zrobiłem tak jak zawsze jak szukam informacji na jakiś temat wbiłem w google "jaki feeder" i czytałem wszystko co znalazłem. Wiedziałem że będe z tego kija rzucał cały czas koszyk lub jakieś większe obciążenie jak będę łowił na odrze. Naczytałem się sporo a że nie miałem dużo kasy wybrałem MIKADO THRYTON 3.6m 100. 
Czytałem też dużo opinii na tym forum na temat tej wędki i ja powiem tak.
Dla początkującego a nawet dla osoby która nie bawi się w wyczynowe łowienie łowi dla przyjemności ten kijek w 100% wystarczy. Ciągnąłem nim już suma z odry klenia i powiem że kijek ładnie pracował nie było żadnych problemów z wyciągnięciem ryby. Można nim spokojnie rzucać na dalekie dystanse. Nadaje się ma jezioro i na ostry nurt ma 3 wymienne szczytówki które dają mu duży plus.
Ale wracając do tematu to chodzi mi że tym pickerem czasami chciał bym rzucić koszykiem takim bez obciążenia przy 40 cw jest to chyba możliwe ?. Chodzi mi też żeby wędka była w miarę miekka ładnie pracowała przy holu ryby i była w rozsądnej cenie. Widziałem już kije w okolicy 60zł typu mistral x-treme 2,70m 10.30g fish co wy o takich kijkach sądzicie ?
Dodam że głównie chcę go używać pod spławik ale chcę mieć tą możliwość że jak nie ma możliwości łowić na spławik żebym mógł założyć na nią koszyk i machać.
Z góry dziękuję za poświęcony czas i rady :))


(2012/07/24 12:53)

bednar14


Żeby mieć przyjemność z łowienia trzeba inwestować :-) Miałem kiedyś Konger carbomaxx tele picker 300/40 wydawał mi się bardzo dobrymi kijem ale po pewnym czasie wymieniłem go na Mikado NSC picker 300/40 i powiem tyle że nie ma porównania. Co prawda jest trzy razy droższy ale naprawdę warto go kupić hol karasi czy linków lub karpi powyżej 2 kg dostarcza naprawdę wiele emocji. (2012/07/24 13:39)

wobler 1995


Ostatnio będąc na Wiśle miałem ze sobą 2 wędki. feedera do 100 gram oraz pickera do 40. feederka z koszyczkiem 60 g ustawiłem w silnym nurcie, natomiast pickera z ciężarkiem  na spokojnej wodzie. Brania miałem jedynie na feedera (brały średniej wielkości krąpie) po około godzinie łowienia zaciąłem feederem rybę która weszła w zaczepy. Próbując ją wydostać niestety zbyt mocno szarpnąłem i wędka złamała się w pół:). Po tym incydencie na pickera założyłem koszyk 60 wypełniony zanęta. Nie było łatwo łowić takim zestawem ale jakoś dało radę:) Co do używania pickera do metody spławikowej nie polecam z uwagi na długość wędki oraz małe przelotki.  (2012/07/24 13:44)

kolep25


Witam,
posiadam pickera Mikado NSC i zgadzam się z przedmówcą... wędeczka pierwsza klasa.
Ostatnio wyciągnąłem na nią leszcza ok. 2,5kg i fajna jazda... Na feedera takiej zabawy nie ma... tylko feeder to rzeka a picker (w moim przypadku) stawy i glinianki.
Polecam mikado NSC jak i Black Draft - naprawdę fajne kije.
TJ (2012/07/24 15:45)

przemo1980


Mikado Black Draft Picker , a na pewno będziesz miał sporo przyjemności podczas holu rybki. No,a te szczytówki do niego , to normalnie "supły można wiązać" :) (2012/07/24 16:06)

wojcziii


Ok już mniej więcej będę wiedział za czym się rozglądać. Oczywiście jak ktoś ma coś jeszcze do polecenia będę wdzięczny.
Ale wyżej u kolegi padło stwierdzenie że picker nie nadaje się pod spławik więc moje pytanie brzmi jakie kije są typowo pod spławik. Podkreślam jestem początkujący więc proszę się nie dziwić takim pytaniem.
I jeśli można podajcie jakieś przykłady propozycje co pod spławik.    (2012/07/24 16:33)

bednar14


Na spławik to match,float lub bolonka (2012/07/24 17:13)