Zaloguj się do konta

Porada w sprawach wgnieceń samochodowych.

utworzono: 2011/04/10 18:32
perwer

Nie ma to jak na forum wędkarskim szukac porady w sprawach samochodowych,lecz może ktoś da rade.Na masce mam kilka tzn.kilkanaście malutkich wgnieceń po gradzie i zna ktoś dobrą metode do ich usunięcia?.Słyszałem że jakims prętem to robią,bez malowania ,lecz nie wiem jakie koszty i czy sie opłaca.Maske bym wymienił ,ale raz że do mojego modelu ciężko dostac,a dwa drogie.Myśle żeby może wycisnąc jakoś,lub oddam do blacharza,kobicie obiecałem że wezme sie za to i najpierw zaczne od porad. [2011-04-10 18:32]

Jack14

Jako że to jest forum wędkarskie to oczywiście podpowiadam.

Zaznaczam (słyszałem) osobiście nie widziałem ale można takie małe wgniecienia wyrównywać za pomocą odpowiednich dysz podciśnieniowych.

[2011-04-10 18:38]

withanight88

Takie wgniotki ciężko będzie usunąć jakimkolwiek domowym sposobem. Możesz sprobowac wypukiwac ale czy nie będzie odprysków? 

Najtaniej wyjdzie chyba troche szpachlu i lakiernik lub poszukać maski w takim samym kolorze.

[2011-04-10 19:04]

zaku81

bez lakiernika się nie uda, nawet jak byś nie próbował to i tak będzie widać! Powodzenia:) [2011-04-10 20:32]

zaku81

Zresztą nie wiem jakie masz auto ale jak jakieś drogie i bez wypadkowe to sobie odpuść jeżeli wgniecenia masz niewielkie. Potem przy sprzedaży mogą ci wmawiać że twoje było wyklepane z przystanku autobusowego, żeby zbić cenę. Często zdarzają się tacy magicy. Coś wiem na ten temat :)
[2011-04-10 20:38]

Artur z Ketrzyna

Zajdź do zakładu blacharskiego i zapytaj się o taką usługę jak próżniowe usuwanie wgniotów, tyle że ta metoda jest dobra tylko do w miarę świeżych usterek. I jest nawet dość kosztowne (nie orientuję się w cenie), ja znam tak zakład w Piszu (woj Warmińsko-Mazurskie)
[2011-04-10 20:40]

perwer

No dzięks,wiedze mamy podobną,nic trzeba blacharza odwiedzic. [2011-04-10 21:18]

arus

Witam.Zajmuje sie troszeczke lakiernictwem i popieram opinie kolegi który odradzał Ci naprawę. Są metody naprawy opisanych przez Ciebie ale raczej nie w Polsce (koszt narzędzi). Podjedż do jakiegoś zakładu i jak usłyszysz cenę naprawy to te dołki przestaną Ci przeszkadzać.
Ps. Też mam autko po gradzie (dach)
[2011-04-10 21:36]

news34

częsciowo mozna wypchnąć dołki,ale w 100% sie niestety nie da. [2011-04-10 22:29]

gaardian

Nie ma to jak na forum wędkarskim szukac porady w sprawach samochodowych,lecz może ktoś da rade.Na masce mam kilka tzn.kilkanaście malutkich wgnieceń po gradzie i zna ktoś dobrą metode do ich usunięcia?.Słyszałem że jakims prętem to robią,bez malowania ,lecz nie wiem jakie koszty i czy sie opłaca.Maske bym wymienił ,ale raz że do mojego modelu ciężko dostac,a dwa drogie.Myśle żeby może wycisnąc jakoś,lub oddam do blacharza,kobicie obiecałem że wezme sie za to i najpierw zaczne od porad.

Nie wiem ile biorą,ale patrząc na to w ten sposób- ilość gradobić w Polsce na rok x ilość aut które ucierpiały = kiepski wynik czyli wychodzi drogo,ale zapytać nie zawadzi.Powodzenia
http://autograd.w.interia.pl/
[2011-04-26 22:52]

Suchy lód.  Forum /bmw-klub.pl/
[2011-04-27 15:31]

bez lakiernika się nie uda, nawet jak byś nie próbował to i tak będzie widać! Powodzenia:)

Dokładnie a wiem coś o tym bo to mój zawód.
[2011-04-27 21:01]