Porada spining dragona- ktory lepszy

/ 16 odpowiedzi
witam koledzy powiem krotko napaliłem sie juz na kołowrotek ZX Machine Firmy JAXON i zamierzam go kupic gdyz jest fajna nowoscia na rynku;) a mianowicie mam dylemat z zakupem spinningu chce przeznaczyc okolo 150 zł na ta wedeczke.Mam na mysli jakis Firmy Dragon o długosci 270cm oczywiscie 2 czesciowy i ciezarze wyrzutowym 10-30 lub w tych granicach odrazu mowie ze ten kijek bedzie mi sluzyl glownie do połowu szczupakow i okoni;).Wszelkie informacje mile widziane.Pozdrawiam i licze na fachowe porady;)
adamoski


Ja za 80 zł kupiłem bardzo fajnego kongera , ale nie wiem czy ta firma Cię interesuje:)  (2011/04/08 16:52)

diabelek325


koledzy nie zrozumcie mnie zle bo tak szczerze to ja mało wiem ale to juz cos;) i ja sie nie znam tylko z roznych artykułów i roznych postow wyczytalem ze wedki dragona sa swietne do spinningui jakos to do mnie przemowilo ale rowniez wyslucham o innych spiningach a moze ktos ma jakies ktore by pasowało do mojego kołowrotka ZX Machine Jaxona;) jeszcze otwarty na wszelkie propozycje;) (2011/04/08 16:57)

adamoski


Mi się osobiście wydaje , że najważniejsze jest aby wędka dobrze w ręku Ci leżała:) Firma, czy model ma mniejsze znaczenie, bo jednemu odpowiadać będzie taka , wędka innemu taka. Dla mnie w spinningu najważniejsze jest by cały zestaw razem z kołowrotkiem był lekki, może dlatego, że pierwszy spining jaki miałem był z bazarku i po godzinie rzutów musiałem przerwę robić :) 


Aha mój spin to coś takiego: http://allegro.pl/wedka-spining-konger-carbomaxx-master-spin-l-270-i1551220031.html

(2011/04/08 17:07)

u?ytkownik32263


Zgadza się, że kij powinien być zgrany z kołowrotkiem bo jak tak nie jest to łapanie to nie jest przyjemność lecz katorga. Co do kijów Dragona to tańszych raczej za bardzo nie polecam poza modelem Millenium Pike 10-35g, na szczupaka powinien być jak najbardziej OK. Jest w dwóch wersjach długości 2,7m i 2,9m. Jeśli chcesz coś naprawdę dobrego z firmy ze smokiem to dopiero od serii Team Dragon w górę a już na pewno nie kupuj serii Team Dragon Silver Ediction. Totalna porażka. (2011/04/08 18:17)

mimi127


Zgadza się, że kij powinien być zgrany z kołowrotkiem bo jak tak nie jest to łapanie to nie jest przyjemność lecz katorga. Co do kijów Dragona to tańszych raczej za bardzo nie polecam poza modelem Millenium Pike 10-35g, na szczupaka powinien być jak najbardziej OK. Jest w dwóch wersjach długości 2,7m i 2,9m. Jeśli chcesz coś naprawdę dobrego z firmy ze smokiem to dopiero od serii Team Dragon w górę a już na pewno nie kupuj serii Team Dragon Silver Ediction. Totalna porażka.


Drzgony serii Millenium są super ale to wydatek około 200zł , ale seria Dragon Mystery XT 10-35 powinien być akurat na Twoją kieszeń i naprawde dosyć fajny kijek :) i kosztyje w granicach 150zł. Pozdrawiam

(2011/04/08 18:42)

u?ytkownik32263


W tym momencie wolałbym nawet trochę poczekac o dozbierać te głupie pięć dych i mieć sporo lepszy kijek niż Mystery. Przecież lepiej więcej wydać a mieć lepszy sprzęt niż odwrotnie, prawda? (2011/04/08 19:02)

mimi127


Jasne , ale wtedy już też i kołowrotek bardziej przyzwoity :) (2011/04/08 19:17)

u?ytkownik32263


Widzę że coś za coś. Albo kręcioł albo kijek. Wybór należy do Ciebie;) (2011/04/08 19:25)

sliwka15


Polecam dragon millenium hd super fast 270 5-25 g bardzo fajny kijek  ;) (2011/04/08 20:20)

diabelek325


dragon team jest swietna seria i mysle ze zainwestuje te 200 zł i kupie jakis lepsiejszy kijek a kołowrotek powiem szczerze ze ten Jaxona mnie zachwyca bo ma niezłatrwałosc i wytrzymałosc ale jeszcze pomysle nad okuma albo dragonkiem jakims ale wciaz temat otwarty na nowe informacje wiec piszcie smiało;) (2011/04/08 20:20)

mimi127


Polecam dragon millenium hd super fast 270 5-25 g bardzo fajny kijek  ;)


Mój mąż ma tą wędke i łowi nią na Wiśle. Bardzo sobie chwali. Złowił i sandacze , szczupaki i sumy a takrze okonki . Bardzo uniwersalny ten kijek

(2011/04/08 20:26)

sliwka15


Dokładnie ;)
Bardzo dobry , " uniwersalny " kijek .
Zdaniem moim i wielu innych wędkarzy jeden z lepszych , jeśli nie najlepszy kijek w tym przedziale cenowym.
Gorąco polecam ;) (2011/04/08 20:29)

MARIUCHA81


witam
polecam ci taki model od lat kupowałem wędki Dragona do 200zł i powiem ci ze nie ma sensu kupiłem ciekawy model Cormorana na 2011 r.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-thunderstick-spinning-g5-a3-p580-k9126.html


cena za 270cm --------------139 zł
ajego wykonanie jest zdecydowanie lepsze od dragona z seri do 200 (2011/04/08 20:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

diabelek325


widze ze bede mial z czego wybierac ;)) no to pojade do sklepu i poogladam wszystkie typy ktore mam tutaj przez was koledzy wypisane mysle ze ktorys bedzie mi lezał w rece i w kieszeni;) ale teraz juz nic nie wiem jaki kołowrotek do tego ... i zastanawiam nad ciezarem rzutowym bo jak juz pisalem na grubsze szczupaki ale i okonie i z rzadka pstragi tego kija potrzebuje takze musze jakis ładny komplecik dobrac zeby kijek był zgrany z kołowrotkiem i naodwrot;)) takze nieocenione sa wasze porady przyjaciele na ktore dalej licze;) (2011/04/08 20:55)

sliwka15


Kolego zrobisz jak zechcesz ale naprawdę kijek o którym pisałem jest bardzo ale to bardzo elegancki pod każdym tego słowa znaczeniem ;).
Na pewno bardzo dobrze zda egzamin przy szczupakach , sandaczach ,boleniach ,pstrągach. wyrzut od 5 gram umożliwia również bezproblemowe polowania na klenie i jazie. Z okoniem również nie ma problemów ;).
Jeszcze raz polecam . Wybór zostawiam Tobie, pozdrawiam. :) (2011/04/08 21:07)

Killer45


Jeżeli chcesz kijek na szczupaka, który wiele wytrzyma, to polecam już wspomnianą serię millenium, a mianowicie Dragon Millenium HD Pike 270 cw 10-35g. Sam uzywam i szczerze polecam. (2011/05/04 15:44)