Wędka,kołowrotek i żyłka do spinningu

/ 7 odpowiedzi
Cześć, mam zamiar rozpocząć przygodę w wędkarstwie spinningowym. Chcę zaopatrzyć się w sprzęt do tej metody łowienia i na oku mam wędzisko: Elite Compact Spinn 30 - 2.45m 10-30g oraz uzbroić ją w kołowrotek: Zauber FD 3000 lub Magnum FD 730i lub . Tutaj moje pytanie co będzie lepszym wyborem. Chciałbym się dowiedzieć jakiej żyłki użyć czy Super Camou Spinn 0.25mm spełni zadanie dodam tylko że mam zamiar łowić na stawach, jeziorach okonie, szczupaki z poważaniem rudziutki1987
misiekbd


Czy wybór wędziska teleskopowego jest podyktowany jakimiś trudnościami związanymi z transportem? Bo jeśli nie to raczej do spina szukałbym dwuskładu(no chyba, że np. jeździsz na ryby motorem i musi być teleskop).
Co do wędki to jej nie znam ale cw i dł raczej spoko(więcej można by powiedzieć gdybyś określił na co będziesz łowił, z brzegu czy z łodzi, czym charakteryzują się łowiska itd).
Co do kołowrotka to zauber to już chyba legenda w swojej klasie cenowej. Od siebie mógłbym polecić Spro Passion. Używam go od dwóch lat dość intensywnie i jestem bardzo zadowolony- bardzo precyzyjny hamulec, trwała konstrukcja i przystępna cena. Jedyny minus to brak szpuli zapasowej, ale w tej cenie moim zdaniem najlepszy wybór.
Z żyłką Ci nie pomogę bo od kilku lat do spina używam tylko plecionki. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w tej metodzie to plecionka zaoszczędzi ci mnóstwo pieniędzy z zerwanych przynęt, a żyłki po targaniu zaczepów będziesz w pierwszym sezonie zmieniał pewnie kilka razy więc wydasz na nie więcej niż na plecionkę. Lepiej odrazu dołożyć- na allegro znajdziesz plecionkę Power Pro w cenie około 75zł za 135m. Ja pod szczupaka na swoim łowisku używam 0.15. Ale twój wybór bo pewnie znajdzie się wędkarz, który łowi szczupaki żyłką i nie zgodzi się z tym co napisałem. Co kto lubi.
Pozdrawiam (2017/04/27 00:26)

Sith


Sugerowałbym omijanie teleskopowych spinningów, ich jedyną zaletą jest łatwość przewożenia, innych nie mają.
Łowienie okoni wędką o CW 10-30 będzie mało komfortowe, jeśli nie możesz kupić dwóch wędzisk (na przykład 3-13g na okonie i 10-35g na szczupaki) to proponuję żebyś zaopatrzył się w wędzisko, które można by uznać za uniwersalne (tak na prawdę takich nie ma) o CW 5-20(25)g.
Jeśli chodzi o linkę, to sugerowałbym nawinięcie na jednej szpuli plecionki 0,12 a na drugiej żyłki 0,20. Celowo nie piszę o konkretnych markach linek, bo w tym temacie "każdy ma swoich znajomych". (2017/04/27 06:22)

Jakub Woś


Uważam podobnie jak Sith. Jeśli nie musisz wędki w plecaku nosić to weź składową a nie teleskop. Cw 10-30 nada sie do łowienia szczupaka, bolenia czy sandacza ale łowienie takich drapieżników jak kleniojazie czy okonie będzie utrudnione. Sugerowałbym coś do 20g. Gdybym miał wybrać kołowrotek wziąłbym Zaubera (2017/04/27 10:02)

ryukon1975


Napisz co chcesz łowić i gdzie a się obudzimy i odpowiemy. Jak tylko obudzę fachowca. Wód widział i ryb zjadł mnóstwo. Lepiej się na nich zna jak wielu wędkarzy. (2017/04/27 10:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Nie zwracaj uwagi na te plamy po farbie na mojej łapie. Jasny orzech dopiero wymalowany.:) (2017/04/27 10:36)

misiekbd


Jeśli chcesz jedną wędką łowić okonie i szczupaki to może pomyśl o wędzisku sandaczowym z czułą szczytówką- ja tak używałem kiedyś nihonto tt zander do 26g.  (2017/04/27 11:32)


Sklep wedkuje.pl

Carp Spirit Magnum XLR