Zaloguj się do konta

Pora na miętusa

utworzono: 2012/10/25 20:09
marekr

Witam. Śledząc ostatnie prognozy pogody to moim zdaniem zbliża się wielkimi krokami pora na miętusa. A może koledzy rozpoczęli już sezon na te rybkę i może mają już jakieś wyniki?
Ja wybieram się nad naszą Bzurę / okolice Sochaczewa/ , choć poziom wody w rzece jest dość niski , ale "chorobę trzeba odpędzić". Czekam tylko jak się pogoda "poprawi" tzn. schrzani :-). Złowił nie złowił lecz najważniejszy jest ten niepowtarzalny klimat takiej nocnej zasiadki, gdzie za plecami wichura,wirujace liście czasem padający śnieg no i to malutkie ognisko - super.Pozdrawiam i połamania na jesiennym "miętusowaniu". [2012-10-25 20:09]

adamo0

Jesienny sezon marmurkowy Marku już trwa! Mała porada.Z ogniska nad wodą zrezygnuj,albo b.daleko z nim od wody.Pozdrawiam.

[2012-10-25 20:29]

mariusz1236543

Marku zabierzesz BANITE ze sobą!!!!!! [2012-10-25 20:31]

marekr

Dzięki adamo0 za radę .Pozdrawiam

[2012-10-25 20:38]

okoniowy_bartus

Nie będę się rozpisywał, wyśle jedynie link do mojego artykułu.

pozdrawiam ;)

[2012-10-25 20:50]

okoniowy_bartus
marekr

Witam Bartek. Powiem krótko - opis  S U P E R !!! Pozdrawiam [2012-10-25 20:58]

okoniowy_bartus

Dziękuję bardzo. Jak będziecie mieli jakieś pytania dotyczące miętusów, chętnie spróbuję pomóc.; ) [2012-10-25 21:36]

z@mela

W tym roku  tradycyjnie zalicze 2 wypady w poszukiwaniu miętusa ale tym razem  zdam się na opowieści starszych wędkarzy ktorzy dawniej lowili te  fajne rybki w miejscach   opisanych w rozmowie.

Poczekam jak  sie ochlodzi  i na odp warunki wiatr  opad  noc  i może  wkońcu ida się  złowić  pierwszego miętowego :)
[2012-10-25 23:11]

PnK

Czy są jakieś najlepsze godziny w ciągu dnia na miętusa? Żeruje tylko wieczorem, czy w ciągu dnia też jest możliwość natknięcia się na tą rybkę? [2012-10-25 23:24]

okoniowy_bartus

Miętus uaktywnia się w nocy i wtedy najlepiej gryzie, jednakże jeśli trafisz na miejsce z jego duża populacją i będzie miał naprawde dobry dzień brań, może też chapnąć w dzień ; ) 

Jak chcesz na niego polować tylko i wyłącznie za dnia, proponuje godziny wieczorne, tuż przed zachodem słońca. Jednak nie czarujmy się. Miętus to nocna rybka i czym pogoda dla nas gorsza, tym dla niego lepsza ;)

[2012-10-25 23:56]

PnK

Jednak nie czarujmy się. Miętus to nocna rybka i czym pogoda dla nas gorsza, tym dla niego lepsza ;)

Wygląda na to, że miętus to ryba dla twardzieli, bo niewielu zdecyduje się na całonocną zasiadkę przy tak niskich temperaturach. Dla mnie wrześniowe poranki po nocnej zasiadce były ciężkie, a co dopiero teraz, czy w listopadzie. No ale na pewno jakieś popołudnie do późnych godzin wieczornych zaliczę. Tym bardziej, że zmieniamy czas i teraz o wiele szybciej będzie się robiło ciemno :) [2012-10-26 00:14]

okoniowy_bartus

Tak jak napisałem w swoim artykule, ja takie wypady traktuje bardziej towarzysko, niż z nastawieniem siedzenia nieruchomo nad wędkami. Ale mimo wszystko lubię takie wypady, przy ognisku, piwku z przyjacielem ;). [2012-10-26 01:01]

Bardzo fajna sprawa taka lekka ekstrema ;).W tym roku na razie jeden "krótki" na dwóch, czyli wyszło nam po około 7,5cm na rejestr :))).Ale klimat był nieziemski. Najfajniej było jak Artek wpadł w głęboką kałużę tak do kolana, a kaloszki w domku ;). W zeszłym roku pojechaliśmy z początkiem śnieżycy. Wyjazd: czarno, powrót: 30cm śniegu! Ale ta gorąca herbatka z termosika!   [2012-10-26 08:20]

szarywilk666

Witam,
może ktoś z kolegów polecić jakieś godne uwagi miejsca na Warszawskim odcinku Wisły gdzie można by złowić miętuska.
[2012-10-27 13:47]

grzesiu92

No no dzis ruszamy na mietusy ;-)!!!!! Zalamanie poszlo piekne! Spadek cisnienia ogromny! Szykowac sprzet i nad wode ;-)
[2012-10-27 13:58]

grzesiu92

Witam,
może ktoś z kolegów polecić jakieś godne uwagi miejsca na Warszawskim odcinku Wisły gdzie można by złowić miętuska.

Ostatnio bylem w markecie wedkarskim kolo cytadeli widze ze woda fajna kamienie, zawady tam mozesz probowac ewentualnie na praskiej stronie na przeciw starowki fajne krzaczki w wodzie sa.
[2012-10-27 14:00]

ryukon1975

Jednak nie czarujmy się. Miętus to nocna rybka i czym pogoda dla nas gorsza, tym dla niego lepsza ;)

Nie do końca to prawda tylko taka ciekawostka powielana przez mitomanów.:)
Jednak jeśli ktoś liczy że w październikowa czy listopadową noc będzie 30 stopni na plusie i słońce w zenicie to się zawiedzie.:)

[2012-10-27 14:18]

bluehornet

Krzychu - ale ci zazdroszczę , że ten " dorsz słodkowodny " u ciebie w rzece pływa ...
[2012-10-27 15:52]

ryukon1975

Ja zaś Grześku zazdroszczę tym u których dziś pada śnieg.
Dlatego że u mnie od rana tak leje deszcz że nawet nie myślałem o rybach,utopiłbym się stojąc na brzegu.:)
[2012-10-27 18:15]

okoniowy_bartus

Dziś byłem na tej miejscówce, co opisałem w moim arcie i ZERO.

Na poczatku, pochodzilem troche za sandaczem popukać w dno, a od 16 z gruntówkami do 20.30. Nie miałem nawet puknięcia, mało tego, nawet małej rybki na trupka nie mogłem złapać.

Ale jutro, też jest dzień. ; )

[2012-10-27 20:42]

grzesiu92

Dziś byłem na tej miejscówce, co opisałem w moim arcie i ZERO.

Na poczatku, pochodzilem troche za sandaczem popukać w dno, a od 16 z gruntówkami do 20.30. Nie miałem nawet puknięcia, mało tego, nawet małej rybki na trupka nie mogłem złapać.

Ale jutro, też jest dzień. ; )

Jak w dzien lowiles to sie nie dziw xD Ja za 2 godz wyruszam nad wisle ;-) Watroba, filet zywczyk ;-) Zobacyzmy co snieg przyniesie xD

[2012-10-27 22:57]

okoniowy_bartus

Nie ucz ojca dzieci robić kolego, uleb lepiej bałwana, Panie "xD".

U mnie najlepsze brania są od 17-20. Jak nie było nawet puknięcia, można się zwijać, pozatym znajomi zostali i nic oprócz kataru nie dostali.

[2012-10-28 00:11]

adamo0

Wczoraj miętusowa zasiadka na Bzurze z kol. LABEO. Do godz 21-ej 0 ryb,0 brań,zato sporo śniegu. [2012-10-28 11:26]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia