Zaloguj się do konta

Pora na karpia?

utworzono: 2012/10/08 17:34
toster

Czy teraz połapiemy jeszcze karpie? Bo chciałbym się wybrać na ostatniego w sezonie (jutro).
[2012-10-08 17:34]

Czy teraz połapiemy jeszcze karpie? Bo chciałbym się wybrać na ostatniego w sezonie (jutro).

woda jest coraz chłodniejsza co za tym idzie karpie żerują coraz słabiej ale z drugiej strony jest to okres w którym karpie  "przygotowują" się do zimy ,są mniej ostrożne gdyż w zbiornikach jest coraz mniej jedzonka :)  ,jesień  zwłaszcza późna jest to pora w  której brań jest mało ale można złowić rekordową rybę.
[2012-10-08 17:44]

Piotr 100574

teraz karpie się pasą na zimę jak wieprzki ,jest super okres na karpie ,kukurydzę trzeba za drzewem zakładać na hak bo z ręki puszkę chcą wyrwać :)))))))))))))))))))ale to ci na pewno za chwilę wyjaśnią karpiarze
[2012-10-08 17:47]

Jack14

Myślę, że ostatni w sezonie to będzie karp ale z marketu :-)

[2012-10-08 18:00]

Jak dla mnie jesień to najlepsza pora na karpia. Zobaczymy jak będzie w tym sezonie:) [2012-10-08 18:15]

JKarp

teraz karpie się pasą na zimę jak wieprzki ,jest super okres na karpie ,kukurydzę trzeba za drzewem zakładać na hak bo z ręki puszkę chcą wyrwać :)))))))))))))))))))ale to ci na pewno za chwilę wyjaśnią karpiarze

CześćJa chowam się do namiotu oczywiście karpiowego bo gdzie indziej założyć kulkę jak nie w namiocie karpiowym, siedząc na łóżeczku lub foteliku karpiowym, popijając karpiowe piwko oczywiście z kubka karpiowego przegryzając ... nie, nie karpiem smażonym a kabanosem dla karpiarzy ;-)
Trudna to pora ta jesień na karpie. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie a co za tym idzie ryby też nie zawsze żerują. Ale jest też dokładnie tak jak napisał Piotrek - w wodzie coraz mniej jedzenia i jeśli trafi się już na żerujące karpie to te raczej nie wybrzydzają. Wyprzedzając pytanie - nęć mało, bardzo mało. Worki PVA a w nich troszkę pelletu i pokruszonych kulek.JK [2012-10-08 18:16]

Piotr 100574

Myślę, że ostatni w sezonie to będzie karp ale z marketu :-)

he he dobre:)))))
[2012-10-08 18:16]

Jack14

Kolego "Wujek" poczekamy zobaczymy?

Mam nadzieję, że będzie to coś wielkiego?

Jak nie?

To proszę usunąć ten post ..........:-(((

"I własny wpis".

Pozdrawiam.

[2012-10-08 18:29]

Kolego "Wujek" poczekamy zobaczymy?

Mam nadzieję, że będzie to coś wielkiego?

Jak nie?

To proszę usunąć ten post ..........:-(((

He he:) Dokładnie. Może w koncu uda się przekroczyc magiczną barierę 20kg :) [2012-10-08 18:43]

Waldi Fish

CześćJa chowam się do namiotu oczywiście karpiowego bo gdzie indziej założyć kulkę jak nie w namiocie karpiowym, siedząc na łóżeczku lub foteliku karpiowym, popijając karpiowe piwko oczywiście z kubka karpiowego przegryzając ... nie, nie karpiem smażonym a kabanosem dla karpiarzy ;-)
Trudna to pora ta jesień na karpie. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie a co za tym idzie ryby też nie zawsze żerują. Ale jest też dokładnie tak jak napisał Piotrek - w wodzie coraz mniej jedzenia i jeśli trafi się już na żerujące karpie to te raczej nie wybrzydzają. Wyprzedzając pytanie - nęć mało, bardzo mało. Worki PVA a w nich troszkę pelletu i pokruszonych kulek.JK

Ja to jeszcze oprócz tego Janusz co napisałeś lubię uwiecznić karpia złowionego wędką karpiową aparatem fotograficznym karpiowym lub nakręcić film karpiowa kamerą. Hahaha!
[2012-10-08 18:48]

Piotr 100574

a te Janusz kabanosy dla karpiarzy to o jakim smaku macie ????skopexa????:))))))))))))))))))))
[2012-10-08 19:07]

JKarp

CześćTu Cię zaskoczę - kabanos to kabanos ;-)Żeby nie było bo mam i kulki może nie " kabanos " ale " frankfuterka " he he.JK

[2012-10-08 19:15]

Piotr 100574

:))))))))))nie przepadam za franfurterkami :)))))))ale kabanosika sobie przegryzę od czasu do czasu
[2012-10-08 19:25]

sensas1910

Hee teoretycznie wszystkie ryby o tej porze powinny brać . Teraz jedzą więcej przy tym mniej ostrożnie ale jak to z teorią bywa ;)) [2012-10-08 23:59]

buba0sparx

Teraz zwiekszaja się właśnie szanse na złowienie jakiś ładnych misków. Sam wybieram się 15go na 4dniową zasiadke, tyłek mi odmarznie ale co tam , twardym trza być. Tak jak pisał Janusz nie ma co duzo nęcić , pva wystarczy . Przynęta tez powinna być o tej porze "naładowana", powinna kipic od karpiowych przysmaków. Ja osobisci nakreciłem sobie fajnych kul na bazie massiva , doładowałem je betainą , kazeiną i ptx-em nimi będę necił, a na hak wysoko białkowe kule własnej produkcji  na bazie lt94 z najlepszymi dopalaczami . Jak obliczyłem kilogram wyniusł mnie około 140zł ale czego sie nie zrobic aby osiągnąc zamierzony efekt :).

[2012-10-09 09:50]

JKarp

Teraz zwiekszaja się właśnie szanse na złowienie jakiś ładnych misków. Sam wybieram się 15go na 4dniową zasiadke, tyłek mi odmarznie ale co tam , twardym trza być. Tak jak pisał Janusz nie ma co duzo nęcić , pva wystarczy . Przynęta tez powinna być o tej porze "naładowana", powinna kipic od karpiowych przysmaków. Ja osobisci nakreciłem sobie fajnych kul na bazie massiva , doładowałem je betainą , kazeiną i ptx-em nimi będę necił, a na hak wysoko białkowe kule własnej produkcji  na bazie lt94 z najlepszymi dopalaczami . Jak obliczyłem kilogram wyniusł mnie około 140zł ale czego sie nie zrobic aby osiągnąc zamierzony efekt :).

CześćA wszyscy mówią, że jak sam zrobisz kulki to wyjdzie taniej :-)))JK [2012-10-09 10:54]

buba0sparx

He he, kiedyś tez tak myslałem :P [2012-10-09 14:39]

buba0sparx

Ale sam GLM kosztuje 50zł za 100g ;( [2012-10-09 14:41]

JKarp

CześćDoskonale wiem, że dobre kulki muszą kosztować, nawet a przede wszystkim jak się robi samemu;-) dlatego napisałem " wszyscy mówią " he he. Tanio wyjdzie pod jednym warunkiem - produkty zamówisz w ilościach minimum 25 kg każdego składnika. Wtedy koszt powiedzmy dobrych kulek zamknie się w cenie 15-20 zł a wypasionych około 50 zł za kilo.
Polecam artykuł Pawła:Czas jesiennych grubasów
Artykuł wyjaśnia zasady zasiadek jesienią oraz opisuje w jaki sposób ugryźć temat nęcenia - kiedy, czym i ile.JK [2012-10-09 14:52]

tomczyk001

W czasie jesieni jest coraz trudnej złowić karpia, ale zwiększa się szansa na złapanie większego okazu, jesień jak dla mnie to najlepsza pora na połów karpi. W tym okresie karpie przygotowują się do zimy i zaopatrzą się w białko aby przetrwać zimę, powinieneś szukać ich na głębszych wodach i stosować mocniejsze zapachy przynęt.
[2012-10-09 16:29]

JKarp

W czasie jesieni jest coraz trudnej złowić karpia, ale zwiększa się szansa na złapanie większego okazu, jesień jak dla mnie to najlepsza pora na połów karpi. W tym okresie karpie przygotowują się do zimy i zaopatrzą się w białko aby przetrwać zimę, powinieneś szukać ich na głębszych wodach i stosować mocniejsze zapachy przynęt.

CześćNo z tym nie do końca się zgodzę.Jesień ( i wiosna ) jest porą roku, gdy w wodzie powoli zamiera życie ( jesień ) lub się budzi ( wiosna ). W związku z tym woda robi się czysta, nie ma w niej resztek zanęt i obumierających roślin i zwierząt. Używając mocnych zapachów ( ja rozumiem, że chodziło Ci o Dipowanie ) możemy spowodować, że ten pojawiający się znienacka mocny zapach wywoła efekt odwrotny czyli wystraszy ryby. Osobiście ja nie dipuję kulek już od kilku lat. W zamian za to moczę je w aminoliquidach, które nie pachną tak intensywnie. Używam ich też do worków PVA ( czasem nawet bez pelletu i kulek ). Taki manewr powoduje, że w wodzie niby znajduje się jedzenie, którego w rzeczywistości tam nie ma. Już pisałem - taki Mcdonalds dla ryb - pachnie, aż Cię skręca ale jedzenia tam za wiele nie ma.JK [2012-10-09 16:45]

buba0sparx

Cześć Doskonale wiem, że dobre kulki muszą kosztować, nawet a przede wszystkim jak się robi samemu;-) dlatego napisałem " wszyscy mówią " he he.  Tanio wyjdzie pod jednym warunkiem - produkty zamówisz w ilościach minimum 25 kg każdego składnika. Wtedy koszt powiedzmy dobrych kulek zamknie się w cenie 15-20 zł a wypasionych około 50 zł za kilo.
Polecam artykuł Pawła: Czas jesiennych grubasów
Artykuł wyjaśnia zasady zasiadek jesienią oraz opisuje w jaki sposób ugryźć temat nęcenia - kiedy, czym i ile. JK

Artykuł juz miałem okazje przeczytac w nowym karpmaxie , choc nie jestem fanem Pawła i jego czesto naciąganych wypocin to czytając to utwierdził mnie w taktyce która obrałem na ostatnią zasiadke sezonu. ;) [2012-10-09 17:00]

Cześć Doskonale wiem, że dobre kulki muszą kosztować, nawet a przede wszystkim jak się robi samemu;-) dlatego napisałem " wszyscy mówią " he he.  Tanio wyjdzie pod jednym warunkiem - produkty zamówisz w ilościach minimum 25 kg każdego składnika. Wtedy koszt powiedzmy dobrych kulek zamknie się w cenie 15-20 zł a wypasionych około 50 zł za kilo.
Polecam artykuł Pawła: Czas jesiennych grubasów
Artykuł wyjaśnia zasady zasiadek jesienią oraz opisuje w jaki sposób ugryźć temat nęcenia - kiedy, czym i ile. JK

Artykuł juz miałem okazje przeczytac w nowym karpmaxie , choc nie jestem fanem Pawła i jego czesto naciąganych wypocin to czytając to utwierdził mnie w taktyce która obrałem na ostatnią zasiadke sezonu. ;)

a ja np. uważam go za jednego z najlepszych karpiarzy w naszym kraju ale wiadomo każdy ma inne spostrzeżenia.

[2012-10-09 17:26]

buba0sparx

On akurat jest z moich rewirów, znam pare ciekawych anegdot które mogły by zmienić twoje zdanie na jego temat, oczywiscie szanuje kolesia i nic do niego nie mam ale nieraz poprostu powoduje usmiech na moich ustach :) [2012-10-09 17:35]

buba0sparx

A co rozumiesz poprzez "najlepszego karpiarza" w polsce Siwa? [2012-10-09 17:37]

On akurat jest z moich rewirów, znam pare ciekawych anegdot które mogły by zmienić twoje zdanie na jego temat, oczywiscie szanuje kolesia i nic do niego nie mam ale nieraz poprostu powoduje usmiech na moich ustach :)

czasem pozory mylą  ale trochę mi się nie chce wierzyć że mam mylne zdanie na temat Pawła Szewca ,nie znam go osobiście i jest taka możliwość że moge sie mylić w pewnych kwestiach  ale nie sądzę czytając jego artykuły ,oglądając filmy ,patrząc jakie ryby łowi itd. że moje zdanie na temat jak dobrym jest karpiarzem jest błędne. co do definicji  "najlepszego karpiarza " :) w Polsce to sorry ale mało znam karpiarzy  którzy łowią systematycznie w Polsce  ryby na dzikiej wodzie w granicach 2Okg  po za tym ogólnie podoba mi się jakie ma podejście do karpiowania ale to już dłuższy temat.  jestem ciekaw co robi P. Szewc  że powoduje uśmiech na twoich ustach ??? :)
[2012-10-09 18:31]