Zaloguj się do konta

Pora na szczupaka latem

utworzono: 2011/01/30 20:25
lmatula10

Witam Panowie/Panie takie małe pytanko czy latem da sie złowić szczupaka lub sandacza???Jeżeli w lecie to o jakich godzinach??? Zawsze mówi się że na ryby rano tylko jakie godzinki dla tych rybek są najlepsze i czy to może być gruntem zarówno jak i spinningiem?????  Jaka pora roku na te rybki jest dobra???
Dziękuje za wasze opinie:) [2011-01-30 20:25]

pstrag222

Najlepszet wyniki miałem rano tzn. Starałem się być koło 2 na lowisku. Najczęściej dobre brania trwały tak do 7 choć bywalo roznie lubialem jak była deszczowa pogoda w tedy miałem najlepsze efekty [2011-01-30 20:30]

lmatula10

Też tak myślalem co do pogody to jakoś nie za bardzo, ale cóż no a 2 rano strasznie wczesnie to lepiej już na całą nocy i przy ognsku z kolegami, wówczas można iść

[2011-01-30 22:17]

piotrcarp

oczywiscie ze da sie zlapac ale najlepszy okres to jesien na drapiezniki ja lubie jak jest kiepska pogoda wtedy mialem najlepsze efekty nawet w dzien a latem tak jak kolega pisal rano zanim zacznie palic sloneczko  [2011-01-30 22:17]

witiakwicol1

Też muszę potwierdzić opinię kolegów że najlepsze brania były w czasie deszczowych dni a obydwa gatunki mają to do siebie iż lubią żywą rybkę na przynętę.Sandacz lubi żerować pod wieczór jak zachodzi lub z rana za nim wstanie słońce natomiast szczupak zaczyna efektownie żerować gdy pojawiają się promienie na wodzie i drobnica jest na powierzchni.To są moje uwagi co do żeru ale zdarzały się dni że połapaliśmy drapieżniki przez południe na średniej fali .
[2011-01-31 08:23]

bobus86

pewnie ze latem da sie zlowic to najlkepsza pora.co do pory bran to ja najczesciej nad woda jestem wieczxorami ok 17 bo wczesniej pracuje i troszke w tamtym roku polowilem aloe znajomi od rana zawsze mieli wieksze szztuki,wiec tez potwierdze ze lepiej z rana [2011-01-31 16:32]

czerwcowy0520

Szczupak i sandacz latem? Wbrew pozorom są ogromne szanse na naprawde dobre brania. Szczupaaka najepiej szukać wczęsnie rano i wieczorem a przy gorszej pogodzie nawet w południe. Jesli chodzi o snadacza to w czerwcu sa najwieksze szanse na jego złapanie zwłaszcza na spining ponieważ często zajmuje brzegowe partie zbiornika typowe dla szczupaka.
[2011-01-31 16:44]