Zaloguj się do konta

Poprawna pisownia!

utworzono: 2009/01/16 15:30

Szanowni Koledzy,proszę uprzejmie o więcej staranności w przestrzeganiu polskiej gramatyki i pisowni. Są pewne zasady,które trzeba przestrzegać,aby czytający mógł zrozumieć treść zdania. Mam nadzieję,że to tylko pośpiech i nieuwaga przy pisaniu postów.Pozdrawiam. [2009-01-16 15:30]

masz rację,poprawię się.czasem poprostu się śpieszę i dlatego tak wychodzi [2009-01-16 15:57]

Drogi kolego, nie każdy, kto tu pisze ma tu maturę, a nieznajomość ortografii nie jest grzechem, grzechem jest jej nie poznawać. [2009-01-16 17:19]

rysiek38

moje trzy grosze do tematu-matura czy nawet wyzsze wyksztalcenie nie zwsze oddaje wiedze i inteligecje osoby,przekonalem sie o tym nie raz [2009-01-16 17:56]

ekoolo

Daj spokój stary,to nie dyktando...hehe [2009-01-16 19:29]

Zdzichu

W pełni Ciebie popieram Andrzeju.Nie ma usprawiedliwienia dla niepoprawnej polszczyzny, a pośpiech nie jest żadnym usprawiedliwieniem.Osobiście nie mam matury (do poprawnej pisowni nie jest potrzebna, to są podstawowe zasady gramatyki i ortografii), ale jeśli coś piszę, przed puszczeniem w obieg sprawdzam kilkakrotnie czy nie ma „byków”. Owszem można „przejęzyczyć” się w pisowni czy „połknąć” literkę, ale ……poczytajcie niektóre posty, zgroza.Kłania się ortografia i gramatyka.Niedługo naprawdę zapomnimy poprawnej polszczyzny.Na miejscu redakcji takich postów czy artykułów w ogóle bym nie dopuszczał do publikacji.No, ale jak ktoś idzie na ilość, a nie na jakość … [2009-01-16 22:13]

więc powinieneś ogłosić konkurs ortograficzny....kolego zdzichu,trzeba sobie dać na wstrzymanie przyjacielu bo inaczej oszalejesz.czepiasz się szczegółów i niepotrzebnie przechwalasz o swej wyższości w tej części wiedzy.wiem,czuję że irytacja góruje nad twoim opanowaniem , szkoda .częściej przebywaj nad wodą to uspokaja...sory, nie zrozum mnie żle . proszę by również nie myśleć że takie kardynalne ,podstawowe błędy, które często rażą w oczy, mnie nie "zastanawiają" . sam nie jestem alfą i omegą, dlatego nie wymagam tego od innych... pozdrawiam ciebie i innych ortografistów.( jeszcze trochę a odezwą się następni... styliści,hahaha..) REDAKCJA NIE ODPOWIADA ZA TREŚCI ZAMIESZCZONE W KOMENTARZACH PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW! między innymi błędy ort.


[2009-01-16 22:57]

rysiek38

moim zdaniem wazniejsze jest co a nie jak sie pisze bo napisac cos poprawnie to jedno ale osobiscie wole rozumiec co poeta mial na mysli [2009-01-16 23:02]

"Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu. " Można i tak, ale można też włączyć słownik w przeglądarce lub edytorze, to nic nie kosztuje, chyba że ktoś nie wie dlaczego "mu podkreśla". Szanujmy trochę czytelników, albo chociaż samych siebie-trochę ludzi czyta nasze teksty. Bez urazy- pzdowramia! [2009-01-17 02:36]

Widzę,że włożyłem kij w mrowisko. Nikogo nie chciałem urazic. Jednak uważam, że posługiwanie się ojczystym językiem do czegoś zobowiązuje.Błądzić jest rzeczą ludzką,ale powinno sie starać aby tych błędów było jak najmniej.I do tego wcale nie jest potrzebna matura!!!!!Mam nadzieję,że osiągnąłem to co chciałem,może choć jedna osoba sprawdzi tekst zanim go opublikuje.A to już coś. [2009-01-17 09:22]

Bop

bez kitu hehe. przeczytałem komentarz ~tinca i zrozumiałem bez żadnego problemu. [2009-01-17 10:47]

rysiek38

czesc Tinca ! dobre to, jest pierwsze wyrazy przeczytalem szybko po tem mnie nieco przystopowalo ale jak sie czyta szybko to bez znaczenia-pozdrawiam wszystkich [2009-01-17 10:59]

i o to chodzi ....uaha,dobrze to określiłeś. [2009-01-17 11:29]

Dyrekto-- złośliwości wiele i brak poszanowania dla tych co mają inne spojrzenie na pisownię naszą .Pozdrawiam "płomaania kjai " [2009-01-17 12:11]

jurku, jesteś zgryżliwy. przeczytaj dokładnie mój tekst ... nie jestem przeciw , ale nie wymagajmy czegoś, czego tak naprawdę niemusimy . to portal wędkarski nie polonistyczny.w nawiasie dodam ze wielu mądrych ludzi popełnia tego typu błędy na całym świecie ...pozdrawiam . jest ok. [2009-01-17 12:30]

bez stresu longin przynajmniej jest co pisać... lubię takie przekomarzania . poznaję ludzi ,sam prowokuję i badam reakcje. uczę się dzięki temu od innych zachowań ludzkich , którzy tak naprawdę mają kilka twarzy nawet i ja...pozdrawiam [2009-01-17 12:37]

fajnie się was czyta. jak dzieci !! kłócicie sie o to jak to pisze. ja też piszę z błędami chociaż z ortografią nigdy nie miałam problemu. piszcie na tematy wedkarskie a jeśli chcecie na inne to polecam inne fora. [2009-01-17 13:43]

brawo dorcia...pozdro [2009-01-17 13:52]

I kobieta pogodziła, w mordę i znowu byk podobno nie zaczyna się tak zdania. Przy [2009-01-17 14:44]

Piotrek - " złośliwy to ja jestem " , myślę że Ty przekomarzasz się. Pozdr... [2009-01-17 17:35]

Piotrek --- łeszwiery łocochory łobietory, ła jary łemwiery łoco chory łobie tory -szeswiecy .Maiwardzop [2009-01-17 17:43]

Dorota wyjełaś mi to z ust ,to jest portal wędkarski a nie studia polonistyki .Pozdr [2009-01-17 18:00]

Szanowni koledzy wędkarze piszcie na temat .Pozdr.... [2009-01-17 18:04]

Zdzichu

Dyrekto.Pewnie, że mogę ogłosić konkurs, na pewno pierwszego miejsca byś w nim nie zajął.Nie muszę brać nic na wstrzymanie, nie ma takiej potrzeby.Powiedz mi proszę, w którym miejscu dostrzegłeś moje przechwalanie o wyższości w tej części wiedzy – jak to określiłeś.To jest wiedza z poziomu szkoły podstawowej więc o wywyższaniu nie ma mowy. Opanowany jestem do perfekcji, a nad wodą przebywam być może więcej i częściej od Ciebie „hahaha”… Podobnie jak Ty też nie jestem ani alfą, ani omegą „hahaha…”.Doskonale też wiem, że redakcja nie odpowiada za zamieszczone treści użytkowników, znam regulamin portalu. Temat uważam za zakończony (z mojej strony), ale zapewne nie odpuścisz, o ile zdążyłem Ciebie poznać. Pozdro … [2009-01-17 18:15]

Zdzichu

Jurek prześlij mi tłumaczenie na GG, nie znam j.obcych no i nie mam zaliczonej matury. Pozdro ... [2009-01-17 18:21]

Zdzichu

... ja wątku nie podjąłem, a skoro taki się pojawił więc wyraziłem swoją opinię.O tym jaki temat i gdzie to wyrażę to już moja sprawa, nie musisz przecież tego czytać. Pozdro ... [2009-01-17 18:43]