Zaloguj się do konta

Poprawa naszych wód

utworzono: 2012/09/21 09:23
GREG227

witam.chciałem rozpocząć dyskusję na temat" co zrobić by nam się lepiej wędkowało".  

wiem że było już wiele dyskusji o podobnej tematyce ale to co się dzieje z naszymi wodami to mnie przeraża. ja mam kilka pomysłów które wam przedstawię:

1.wprowadzenie dwustopniowej skali opłat czyli:

a) karta wędkarska sportowa czyli "złap i wypuść"

b) karta normalna

2. wprowadzenie tzw. "dyżuru" czyli jeden dzień w roku w czynie społecznym dla pzw. chodzi mi szczególnie o pomoc w kontrolowaniu wód przed kłusownikami.dyżurny miałby takie prawa jak strażnik ze SSR. bo jeśli sami nie przypilnujemy to kto za nas to zrobi.

3. tymczasowe wyłączanie łowisk z wędkowania. polegało by to na zamknięciu np. na rok danego łowiska dla wędkarzy( min. jedno łowisko na okręg) w celu poprawy rybostanu w danym łowisku.

4.wprowadzenie limitów wagowych lub ilościowych na każdy gatunek ryb. wszyscy wiemy o co chodzi!

czekam na komentarze i pomysły!

[2012-09-21 09:23]

Pindral

Troszkę to zabawne nie sądzisz ? ?
1(a). podejrzewam że chodzi Ci że karta "złap i wypuść" będzie tańsza ? to każdy ją będzie chciał i jak udowodnisz czy on wypuszcza czy nie...
2. Dyżury ? ? a to za co się płaci pracownikom PZW i SSR ? Sam bym chciał dostać zezwolenie by móc zatrzymać kłusola w legalny sposób.. i w terminie mi odpowiednim a nie wyznaczonym ale to jest NIEMOŻLIWE.
3. Idealne miejsce dla kłusowników by to było bo podejrzewam że PZW by tam było może raz w miesiącu a kłusownicy CODZIENNIE bo jak nie siedzą wędkarze to tak jak by pustostan...
4. a co do tego podpunktu to jestem za. [2012-09-21 09:48]

grisza-78

Punkt 4 jak najbardziej!!! Już dawno powinien istnieć taki przepis. Mało tego. Okres ochronny dla okonia!!!!! limit ilościowy też.
[2012-09-21 09:57]

Pindral

Toć nie oszukujmy się i na leszcza płoć i karasia powinien być limit bo nie zdarzycie mrugnąć oczami i tej ryby zabraknie... [2012-09-21 10:12]

MASTINO

1(a). podejrzewam że chodzi Ci że karta "złap i wypuść" będzie tańsza ? to każdy ją będzie chciał i jak udowodnisz czy on wypuszcza czy nie...
2. Dyżury ? ? a to za co się płaci pracownikom PZW i SSR ? Sam bym chciał dostać zezwolenie by móc zatrzymać kłusola w legalny sposób.. i w terminie mi odpowiednim a nie wyznaczonym ale to jest NIEMOŻLIWE.
3. Idealne miejsce dla kłusowników by to było bo podejrzewam że PZW by tam było może raz w miesiącu a kłusownicy CODZIENNIE bo jak nie siedzą wędkarze to tak jak by pustostan...

4. a co do tego podpunktu to jestem za.

Członkom SSR się nie płaci. Jedynie otrzymują oni przeważnie "zwrot kosztów" za paliwo w kwocie 0,8358 zł za kilometr, stawka ustawowej delegacji.

[2012-09-21 10:44]

pemo1906

w Krk jest limit ilosciowy leszcza 10 szt na dobe. gorne wymiary ochronne jestem za!
[2012-09-21 10:47]

pawelz

4. a co do tego podpunktu to jestem za.

A jak teraz udowodnisz, ze ktos bierze wiecej jak limit ?
W przypadku posiadania takie zezwolenia, kazda ryba jaka masz przy sobie to klusownictwo i tyle. Nie ma przetrzymywania w siatkach. Ryba zlowiona ma byc od razu wypuszczona. Ewentualnie jakas szybka fotka, jesli sa ku temu warunki.
Sam chetnie wykupilbym taka licencje, nawet jesli bylaby tylko niewiele tansza.
Z zalozenia nie biore ryb, nie trzymam w siatce, wiec nawet gdybym mial zaplacic 10% mniej to i tak dla mnie to czysta korzysc :).
2) to glupota. Oczywiscie nikt SSR nie placi, dlatego SSR powinna zostac przekwalifikowana na Sluzbe Ochrony Mienia PZW platna i ludzie pilnujacy wod powinni traktowac to jak zawod, sposb zarabianaia pieniedzy.
3) tylko wtedy, gdy wody te beda odpowiednio pilnowane. No i wylaczanie czegos " z definicji " to tez poroniony pomysl. Wylaczac nalezy tylko w razie koniecznosci. Co jak sie okaze ze zadna z wod nie wymaga tak drastycznych krokow. Okreg ma na sile zamykac cos co powinno przynosic przychod a nie tylko obciazac budzet ?.
4) jak najbardziej. WSZYSTKIE ryby powinny miec okres, wymiar i limit. Pisze oczywiscie o rodzimych rybach, rozmazajacych sie w naszych warunkach.
[2012-09-21 11:50]

ryukon1975

witam.chciałem rozpocząć dyskusję na temat" co zrobić by nam się lepiej wędkowało".  

wiem że było już wiele dyskusji o podobnej tematyce ale to co się dzieje z naszymi wodami to mnie przeraża. ja mam kilka pomysłów które wam przedstawię:

1.wprowadzenie dwustopniowej skali opłat czyli:

a) karta wędkarska sportowa czyli "złap i wypuść"

b) karta normalna

2. wprowadzenie tzw. "dyżuru" czyli jeden dzień w roku w czynie społecznym dla pzw. chodzi mi szczególnie o pomoc w kontrolowaniu wód przed kłusownikami.dyżurny miałby takie prawa jak strażnik ze SSR. bo jeśli sami nie przypilnujemy to kto za nas to zrobi.

3. tymczasowe wyłączanie łowisk z wędkowania. polegało by to na zamknięciu np. na rok danego łowiska dla wędkarzy( min. jedno łowisko na okręg) w celu poprawy rybostanu w danym łowisku.

4.wprowadzenie limitów wagowych lub ilościowych na każdy gatunek ryb. wszyscy wiemy o co chodzi!

czekam na komentarze i pomysły!

Kolega jak widzę liczy na wszelką darmochę i czyny społeczne.
Teraz to mamy i jest źle,bardzo źle.
Więc może czas pomyśleć o profesjonalnej pracy zawodowej?
[2012-09-21 12:01]

kawiorek

Poprawa naszych wód

Już wiadomo ze po 350 latach nasza woda odslonila zabytki ponoc zrabowane przez Szwedów

Sa leżaki i lóżka turystyczne materace:tez mozna uzyc przy wedkowaniu!!

I nie bedziemy narzekac po wedkowaniu ze sie zmeczylismy?

[2012-09-21 12:17]

Gieniusz

A może by tak wprowadzić jeszcze jedną kartę, wędkowanie na sam haczyk bez przynęty. Poprawi to zarybianie naszych wód. Jeżeli ktoś ma ochotę wędkować sportowo to tak robi a jak ktoś inny chce zabrać rybę to zabiera. To każdego indywidualna sprawa.
pozdrawiam.
[2012-09-21 12:42]

lukaszb80

Punkt 4 jak najbardziej!!! Już dawno powinien istnieć taki przepis. Mało tego. Okres ochronny dla okonia!!!!! limit ilościowy też.

Popieram okres ochronny dla Okonia.

[2012-09-21 13:15]

Spawciu

Toć nie oszukujmy się i na leszcza płoć i karasia powinien być limit bo nie zdarzycie mrugnąć oczami i tej ryby zabraknie...

w mojej okolicy na jeziorku juz widac braki w postaci karasia ktory jest wyciagany caly czas , nie wazne czy to maly czy duzy czy to 5-10szt czy 50-100szt ...

tyle ze trzeba by bylo uwzglednic jakis wymiar pod żywca a z tym juz by byl problem
[2012-09-21 14:21]

bednar14

Już Pan Kolendowicz z WW złożył podanie do PZW o wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych i co? Że się tak wyrażę nico. Nie zgodzili się i już.
A jak by takie wymiary wprowadzono to za kilka lat mielibyśmy eldorado oczywiście jeżeli przynajmniej połowa z nas by je stosowała.

http://www.wedkarstwotv.pl/wiadomosci/spolecznosc/873-gorne-wymiary-ochronne-petycja
[2012-09-21 15:01]

bednar14

Toć nie oszukujmy się i na leszcza płoć i karasia powinien być limit bo nie zdarzycie mrugnąć oczami i tej ryby zabraknie...

w mojej okolicy na jeziorku juz widac braki w postaci karasia ktory jest wyciagany caly czas , nie wazne czy to maly czy duzy czy to 5-10szt czy 50-100szt ...

tyle ze trzeba by bylo uwzglednic jakis wymiar pod żywca a z tym juz by byl problem

Kolega pewnie pisał o karasiu ale tym złotym a nie japończyku.
[2012-09-21 15:02]

sy28

Witam ,żywiec powinien być zakazany bynajmniej z niektórych gatunków ryb.
[2012-09-21 15:20]

Spawciu

Kolega pewnie pisał o karasiu ale tym złotym a nie japończyku.

złotego to juz dawno nie złapałem gdzie rok temu jeszcze ławice pływały a i z japończykiem coraz gozej ... nie mowiac o szczupakach wyciaganych po 25-30cm...
woda nie pzw parenascie lat temu zarybiana przez własciciela. teraz woda dzika i robia co chca , dobrze ze z pradem czy siatami nie lataja jeszcze ale to ze nie pzw to nie znaczy ze mozna brac wszystko jak leci ...
[2012-09-21 15:44]

louis2112

Limity i okresy dla wszystkich ryb jak najbardziej, nie takie jak na leszcza 10szt na dobe, to jest zdecydowanie za duzo, karas jak najbardziej!!!

[2012-09-21 15:52]

GREG227

A może by tak wprowadzić jeszcze jedną kartę, wędkowanie na sam haczyk bez przynęty. Poprawi to zarybianie naszych wód. Jeżeli ktoś ma ochotę wędkować sportowo to tak robi a jak ktoś inny chce zabrać rybę to zabiera. To każdego indywidualna sprawa.
pozdrawiam.

pewnie że każdego sprawa. ale czemu ci co faktycznie ryb nie zabierają mają płacić tyle samo co ci co kilogramami wywożą ryby z łowisk. a ty chętny jesteś za kogoś do płacenia? myślę że nie!!! jak chcesz wiedzieć to ja czasami ryby zabieram! ale jakaś sprawiedliwość powinna być!!! [2012-09-21 16:30]

berthold

jeśli to ma być poprawa wody i warunków wędkowanie to każdy okręg powinien mieć pogłębiarki i sprzęt aby stare pokomunistyczne muły wybierać i pogłębiać zbiorniki bo na Ślasku obserwuję że zbiorniki co rok to płytsze zamulone zasyfione ,,,,,głęboka woda ryba duża
[2012-09-21 19:00]

egzekutor

wystarczyłoby zmienic skostniałe PZW chyba kazdy słyszał o kupnie faktur na zarybianie.w latach 60,70 z tego co mówił ojciec było tyle samo wędkarzy co teraz tylko wtedy wody byly zarybiane a nie jak teraz pokazuje sie kwitki. a gdy juz do jakiejś wody okręg wpuszcza ryby to idzie taki news do tv i prasy [2012-09-21 22:48]

szkarlupnia3

1. nie (karta wędkarska powinna pozostać kartą normalną ... i co ma karta wędkarska do opłat za zezwolenie na wędkowanie?)2. nie (z tych samych powodów co kol. pawelz)3. tak (zbiornik zamknięty dla rybaków też!)4. nie (na każdy gatunek powiadasz? na cierniki też???) [2012-09-22 00:50]

kolejorz16

z podwyższeniem wymiaru zgadzam się całokowicie dla okonia dał bym 25 cm. Jestem ze środy wlkp mamy tam zbiornik zaporowy i przy kompielisku jest pomost pamiętam jak 2 lata temu jak tam w 1 godzine nie złapaleś 2 okoni to było słabo a teraz jak przez 1 dzień złapiesz 2 to już fajnie  [2012-09-22 12:34]

jarekk

Zawsze zastanawiam się widząc dyskusje tego typu, czy osoby biorące w nich udział widzą w tym jakiś sens ? Mają nadzieję, że to ktoś przeczyta i pochyli się nad tymi propozycjami ? :) [2012-09-22 22:14]

Iras1975

"b) karta normalna"

A są anormalne? To może być przysłowiowa "żyła złota". ;))) Kto potrzebuje zezwolenie na zbiornik x? :)

[2012-09-22 22:22]

ryukon1975

Zawsze zastanawiam się widząc dyskusje tego typu, czy osoby biorące w nich udział widzą w tym jakiś sens ? Mają nadzieję, że to ktoś przeczyta i pochyli się nad tymi propozycjami ? :)

Prawda jest a dokładnie nie ma w naszym kraju kilku "rzeczy" i wszelkie dyskusje na ich temat to strata czasu.Nie napisze o jakich "rzeczach" myślę bo szkoda prowadzić dalej tej jałowej dyskusji i budzić tych którzy się ze mną nie zgodzą.:)
[2012-09-22 22:25]

ryukon1975

"b) karta normalna"

A są anormalne? To może być przysłowiowa "żyła złota". ;))) Kto potrzebuje zezwolenie na zbiornik x? :)

Irek jak będzie zniżka dla "no kill-owców" to i ja nim zostanę,na ten jeden dzień w roku kiedy będę opłacał składkę.:)))
[2012-09-22 22:29]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia