Pontony Kolibri KM-300 i 330.

/ 280 odpowiedzi / 24 zdjęć
SlawekNikt

Kolego czar-gor najlepiej to sprawdź w sklepie czy 330 Ci nie wystarczy czyli przymierz sie do tego. Potem bedzieny dyskutować o warunkach jakie ma spełniać na wodzie 330 i 360 😉  (2017/03/11 14:03)

swyniu

Mam 310 i ważę 108 kilo więc różnica między 120 niewielka .. 60 kg. to sporo  ,duże i niewygodne gabarytowo. Jeśli będziesz polować z aparatem to raczej bez silnika spalinowego ,ewentualnie elektryk więc nawet podłoga alu nie jest potrzebna i opdstawowa wystarczy :)
 bo morskich fal nie będziesz pokonywać :) (2017/03/12 16:39)

czar-gor

No i już po zakupach... :)
Bardzo fajny ZippMarine HSM 360pl już w garażu. Wielkie dzięki wszystkim za uwagi i sugestie.
Teraz kolejny problem (apetyt rośnie w miarę...):
JAKI SILNIK, aku... ???
Czy do spokojnego pływania po jeziorze (Bytyń Wielki) 800 ha, 10 km długości wystarczy mi jakiś Osapian 55 lbs + aku 100Ah...??? Jak długo mniej więcej popływam na 3-4 biegu przy wadze zestawu ok 250 kg...?
Dziękuję z góry za poradę... :) (2017/03/18 20:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

amstaf358

Ten zestaw który Wymieniłeś Osapian itd wystarczy w zupełnosci,czas pływania z prędkoscią ekonomiczna tz około tz 3 biegu,zależy od pogody wiatr /fala ale do 20 km powinieneś zrobić.... (2017/03/19 07:42)

Tomas81

@czar-gor na focie widze spalinę więc na 800ha, jeśli oczywiście można, tylko spalina. Dla przykładu podam zeszłoroczną lekką wpadkę. Otóż wybraliśmy się z kumplami w trójkę na dwa pontony na małe 80ha jeziorko. Niestety jest ono długie i wąskie, położone z południa na północ. No i pech chciał że wiatr się odkręcił ze wschodniego na idealnie południowy, czyli tam gdzie mieliśmy wracać. Pontony mój 280 i kumpli 330, oba Kolibri, na obu Osapiany 55lb. U mnie całkiem dobra 110ah żelówka, u kumpli już nieźle kopnięta 80ha. Chłopaki dopłynęli do miejsca wodowania ok 2 km ledwo co na oparach, ja jeszcze mogłem dłużej. Oczywiście żadnego zagrożenia nie było, lecz tylko dlatego iż owo jezioro jest bardzo wąskie. Ale do czego piję. Jak trafisz lepszy wiaterek to nie ma zmiłuj, 55lb w życiu nie da rady z takim wielkim klockiem 3,6m na tak potężnej wodzie jak Bytyń . W sumie to żaden elektryk nie da rady. (2017/03/19 17:50)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja