Zaloguj się do konta

Ponton 3-osobowy

utworzono: 2010/01/10 16:25
fellipe82

wiitam  zastanawiam się ostatnimi czasu nad zakupem pontonu  takiego  3 osobowego i widze  ze jet duża różnorodnośc  wczoraj ogladalem  pontony na allegro za 1,7 zł  mozna kupic  profesjonalny taki z podlogą   ale  moja uwage   przywaarł pontony w cenie 800-900 zł fish hunter  czy cos  ...czy ktos z was miał z tym stycznosc i co proponujecie  jaki ponton najlepszy i gdzie najlepiej kupić 

pozdrawaim 

[2010-01-10 16:25]

Przemas83

jaki model tego pontonu firmy fish hunter? ja jestem szczęśliwym posiadaczem pontonu firmy kolibri wraz z silnikiem akumulatorowym e-thrust liczba osób 2+1 składana sztywna podłoga i nawet wygodnie się siedzi ;)
[2010-01-10 16:35]

fellipe82

nie wiem dokladnie wiem ze ma dlugośc 3,6 metra  .....a ile cała impreza cie kosztowała  [2010-01-10 16:45]

Przemas83

wszystko mnie kosztowało 3,200 zł ale dodam że zależało mi na dobrym sprzęcie sam akumulator kosztował 600zł ale warto było
[2010-01-10 16:54]

W ubiegłym roku kupiłem ponton fish hunter FH 360. Po jednym sezonie mogę stwierdzić że to był udany zakup. Ponton jest bardzo solidnie wykonany, bezpieczny (posiada 4 oddzielnie pompowane komory. 2 osoby mogą wygodnie wędkować. Jest obszerny, jest gdzie pomieścić gracioły. Posiada 2 uchwyty na wędki itd. Zresztą te informacje są w opisach na stronach sklepów internetowych. Lepiej więc napisać coś czego przed zakupem nie da się wyczytać z instrukcji. Pontony Fish Hunter oferowane są bez osprzętu !!! Dostajesz goły ponton. Musisz osobno dokupić wiosła ~ 80 zł za sztukę, pompkę od 20 : 150 zł, pokrowiec z jakiegoś mocnego materiału (ja kupiłem worek marynarski 100 l ). Trzeba też brać pod uwagę że ze względu na swoje rozmiary, jest dosyć ciężki ~ 20 kg. długo się pompuje i jeszcze dłużej spuszcza powietrze. Ma takie samoblokujące zawory i żeby powietrze schodziło to trzeba jakimś patyczkiem przyciskać membranę,bo inaczej powietrze schodzi bardzo wolno. Pozatym w okresie chłodniejszym materiał z którego jest wykonany sztywnieje na zimnym powietrzu co też nie ułatwia jego zwijanie. Jestem z niego zadowolony i często go używam, ale z wcześniej opisanych powodów na krótkie, szybkie wypady ze spinningiem zabieram stary, poczciwy RUSKI gumowy ponton. Jest nie do zajechania. [2010-01-10 18:40]

fellipe82

a jak wyglada sprawa podlaczenia do niego  silniczka .....jest miejsce czy tylko wiosła  [2010-01-11 10:34]

withanight88

przy opisie pintonu jest zapewne uwzglednione czy mozna podpiac silnik czy nie. Z regułu te pontony z wyzszej półki maja zamocowane uchwyty pod silnik tyle ostatnio wyczytalem na aukcjach ktore przeglądałem [2010-01-11 10:52]

Fish Huntery sa dostosowane do mocowania silników elektrycznych na specjalnej pawęży. Dokupujesz po prostu dodatkowy osprzęt. W sklepach internetowych oferujących te pontony jest zakładka " POLECANE AKCESORIA" i tam oferowane są odpowiednie dla danego modelu silniki jak i elementy do ich zamocowania. Nie doradzę Ci konkretnego modelu bo ja dymam na wiosłach i nie chciałbym żle doradzić. Zaletą takich sklepów jest to że masz bezpośredni kontakt ze sprzedawcą który zazwyczaj ma jakie takie pojęcie o sprzęcie który oferuje. Kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam

[2010-01-11 21:04]

misiek7

ja mam taki ponton i sobie chwale
[2010-01-13 16:58]

misiek7

jest to ponton kolibri 3,30 kupiony na allegro
[2010-01-13 17:00]

Waldi Fish

A ja kupiłem sobie ponton ze 2 lata temu w hipermarkecie "Makro" za około 200 zł i jestem zadowolony. W tej cenie mieści się pompka, 2 wiosła. Ponton ma 3 zawory, pompuje się nogą naciskając na pompkę, a jak ktoś jest leniwy to może sobie dokupić pompkę elektryczną napędzaną z gniazda zapalniczki samochodowej. Mógłbym sobie kupić jakiś markowy ponton kilka razy droższy co nie znaczy, że kilka razy lepszy, ale po co, jak ten jest dla mnie wystarczający? Za zaoszczędzone pieniądze można sobie kupić inne akcesoria. Z pontonu nie łowię tak często, czasem jak pojadę na pobliskie jeziora, natomiast na Mazurach łowię z żaglówki. Oczywiście jeśli ktoś łowi bardzo często z pontonu może sprawić sobie droższy ponton.
[2010-01-13 20:01]

ppawel

Ja używałem pontonu dwuosobowego przez dwa lata i mam go dość, teraz odkładam na małą łódkę. Przy łowieniu cały czas patrzysz czy nie wbije Ci się hak lub kotwica w ponton, może to mało prawdopodobne ale komfort psychiczny przy łowieniu z łódki jest inny. Pozatym jeżeli zamierzasz pływać na wiosłach to ponton stawia większy opór na wodzie niż łódka. Ja pływałem głównie na zbiorniku w Domaniowie, gdzie szerokość nie przekracza 800m, ale na większe zbiorniki nie odważyłbym się wypływać.Musisz też wziąć pod uwagę to, że po przepłynięciu obok motorówki np z narciażem podskakujesz na fali jak piłeczka.Z pompowaniem też nie jest tak różowo, jeżeli kupisz pompkę za 20 zł to będzie to trwać ponad godzinę a nie każy lubi jak mu coś brzęczy nad wodą przez godzinę lub dwie.Spuszczanie powietrza i zwijanie też okołó pół godziny. I jeszcze przechowywanie pontonu w zimie, jeżeli zostawisz go zwinięty i rzucony w kąt to go zniszczysz. Jeden plus pontonu to ilość miejsca jaką zajmuje w samochodzie. Ja osobiście doradziłbym zakup łódki składanej która mieści się w bagażniku, ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. [2010-01-13 21:08]

łysy wąż

Zbynek - do Twojego pontonu można dokupić pompkę ( koszt 42 zł ), która ma funkcję odpompowywania powietrza. Wkręcasz po prostu rurkę w inny otwór i tak jakbyś pompował - tylko wyciągasz powietrze. Co do wioseł, to o ile się orientuję to kosztują około 80 zł za komplet, a nie za sztukę.
Sam model FH 360 jest ok - solidny, bezpieczny i stabilny. Tylko na szybsze rzeki nie za bardzo ;-)

pozdr.

[2010-01-13 21:15]

leleon

A ja uważam, że FH360 jest kiepski. Niewygodny, zbyt wąski pomiędzy burtami. Po pierwszym użyciu natychmiast go odsprzedałem. Lepiej dołożyć nawet większą sumkę i kupić coś naprawdę wędkarskiego.
[2010-01-13 21:39]

fellipe82

no wlasnie takie cudo chce kupic ile  ciebie  koztował ,i cczy warto było  zainwestowac [2010-01-16 21:18]

Kris4

Witam :) tez mam podobny problem lecz ja bym chcial kupic tak do 300 zł na staw ponton , patrzylem na oferty sa  do 300 zł i to duzo lecz ktory wybrac najlepiej ?? jesli ma ktos taki nabytek i jest zadowolony niech napisze jaka nawa  i firma  dzieki
[2010-01-17 13:14]

marski

Mam pytanko do kolegi misiek7 jak i czym namalować numery na pontonie
[2010-01-27 10:37]