Zaloguj się do konta

Ponton Seahawk 3-opinie, rejestracja

utworzono: 2016/02/29 08:58
Sitownik

Cześć. W ramach prezentu w tamtym roku znalazłem sie w posiadaniu pontonu Seahawk o wymiarach 3.51m x 1.45m x 48cm. Tutaj nasuwa sie pytanie: czy ktoś używa tego pontonu? Jak sie on sprawuje? Druga sprawa to rejestracja ów pontonu. Gdzie mam to zrobić? I kolejna Z racji na niestabilność chciałbym podłogę wyłożyć sklejką, czy są jakieś przeciwwskazania? Do tego mam obawy czy zaraz nie będę musiał uciekać ze środka jeziora z powodu draśniecia \"burty\" hakiem. Póki co nie stac mnie na kupno nowego pontonu/łodzi dlatego tez chciałbym najlepiej wykorzystać ten prezent. [2016-02-29 08:58]

luxxxis

Miałem ich ponton i trochę strach było pływać na fali---niskie burty.Rejestrację zrobisz w starostwie,wydział ochrony środowiska,ok 30zł.

Podłogę możesz wyłożyć tylko "obramuj" płytę aby wióry jakieś tej ceraty nie przebiły,w sklepach typu agroma dostaniesz uszczelki o przekroju U z gumy,kup na gr płyty i nabij młotkiem.Nie pompuj na maksa w lecie,za dużo nie stój na słońcu i skwarze,uważaj żeby żar z papierocha nie upadł na ceratę,na haczyki aby luzem nie walały się,na szczupaki co leżą na dnie-capnie i dziury robi,nie pompuj spalinami,spieprzaj z wody gdy zacznie wiać ostro.Z racji niestabilności naucz się łowić "na siedząco",raz że bezpieczniej a dwa że skuteczniej bo mniej cię widać.

Nie wiem jak z nanoszeniem numerów na bok...farba może to zjarać,nanieś je na jakiś "plandekowy" materiał i wywieś jak baner za burtę,koleś tak ma bo kolibriego nie chciał farbą mazać,przypina pasek 20 na 100 cm,biały,z czarnymi numerami,na gumę bagażową i śmiga aż huczy...

[2016-02-29 09:30]

JKarp

Ponton rejestrujesz w starostwie w wydziale rolnictwa. Koszt około 20 zł. 

JK

[2016-02-29 09:32]

Zielan

W moim powiecie robią to za darmo w wydziale ochrony środowiska.

[2016-02-29 09:37]

luxxxis

Ponton rejestrujesz w starostwie w wydziale rolnictwa. Koszt około 20 zł. 

JK

U mnie to ochrona środowiska,może mają "upchnięte" resorty,generalnie szukasz tam jakiś "zielonych"....

[2016-02-29 09:39]

luxxxis

W moim powiecie robią to za darmo w wydziale ochrony środowiska.

Darmo? co powiat to inne skarpety....Podatki,rejestracje to prawo,a to powinno być równe na terenie 1 państwa

[2016-02-29 09:40]

amstaf358

Panowie ,raz na ZAWSZE obalam mit dotyczący nie stabilnosci pontonu,oczywiscie porządnego  takiego ze sztywną podłogą,Żadna powtarzam żadna łódka nie jest w stanie przebić w tym temacie pontonu,prosze sobie usiąść we trzech, we dwóch  na jednej burcie na łódce co się stanie....wiemy,a w pontonie? A no nic się nie stanie,na pewno się nie wywróci,i nie zatopi jak łódka.Dlatego Wszystkie służby ratunkowe na całym świecie Straż,Policja,itd...nawet jednostki specjalne pływają na pontonach a nie na łódkach......

[2016-02-29 10:33]

Sitownik

Dziękuje za odpowiedzi, najlepiej jak go po prostu \" obuduje \". Muszę przy rejestracji mieć jakieś paragony czy inne faktury? Czy tylko wymiary i kolor? Trochę sie boje wypłynąć, cale szczęście umiem pływać. [2016-02-29 10:33]

Przemas83

Idziesz do starostwa u siebie w powiecie , do wydziału  środowiska i rolnictwa , tam dostaniesz kwit , z kwitem do kasy i jak zapłacisz to spomrotem po odbiór zaświadczenia o rejestracji sprzętu pływajacego służącego do połowu ryb!

[2016-02-29 12:51]

Sitownik

pomyłka, jest to seahawk 4. Kupuje płytę pilsniowa i będę wykładał dno. A w środę rejestruje, także do zobaczenia na wodzie! [2016-02-29 16:38]

luxxxis

Pilśniową? ona nic nie usztywni,sklejka,decha,mix...ale nie pilśniowa...Koc ją zastąpi...

[2016-02-29 17:31]

wlodzimierz-bia

Ja od sąsiada w tamtym roku, odkupiłem używaną łódź. Przy przerejestrowaniu nie trzeba było żadnej umowy, oddałem kartę rejestracyjną poprzedniego właściciela i dostałem swoją na moje nazwisko, numery oczywiście zostały. Cała operacja trwała 20 minut i kosztowała 17 zł.

Co do podłogi do pontonu, to przestrzegam przed używaniem płyty OSB, lubią z niej wyłazić bardzo ostre drzazgi.

[2016-02-29 18:01]

Sitownik

Tfu, chodziło o sklejke. Na youtubie cuda robią z tego pontonu. Moja kolej [2016-02-29 18:03]

luxxxis

Taaaa...youtuby...a po roku nie idzie się do nich dodzwonić...:)

Dasz radę,daru pomorza z niego nie zrobisz ale jak z głową podejdziesz do uzytkowania to ze trzy sezony popływasz

[2016-02-29 20:03]

mikg

W ubiegłym tygodniu rejestrowałem swój ponton w starostwie powiatowym, wydział ochrony środowiska. Panie w wydziału nie chciały ode mnie ani paragonu/faktury zakupu, ani wymiarów pływadełka, jedyne co musiałem dostarczyć to potwierdzenie opłaty skarbowej w kwocie 17 zł. Pozrd [2016-03-20 08:05]

Tomek079

Tak samo w ubiegłym rejestrowałem łódkę i zadnego dokumentu nie chcieli dali mi tylko wniosek do wypełnienia co to z czego i jaka długość i szerokość i czy do amatorskiego połowu ryb +17 zł i to wszystko.
A także wyrejstrowywałem ponton i łódkę i tu sami zabardzo nie wiedzieli co i jak. Dałem i ksero umowy sprzedaży i zaświadczenie rejestracji sprzętu pływającego co dostaje się przy rejestracji. Ale tu odręki mi nie zrobili tego bo musiałem napisać podanie o wyrejstrowanie i dopiero po kilku dniach mi wysłali że sprzęt został usunięty z ewidencji sprzętu pływającego.
  [2016-03-20 08:49]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia