Ponton kolibri K280TL

/ 30 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam chciałem się zapytać kolegów jak sprawa wygląda z wyżej wymienionym modelem jeśli chodzi o transport?Osobiście jeżdzę na ryby dostawczakiem i będe woził napompowany ponton. chodzi mi o to czy ciężko samemu gotowy ponton zwodować w pojedynkę???Oraz jak wygląda w praktyce wczucenie go napompowanego na dach osobówki?Podłoga listwowa daję radę dodam,że wędkowanie na siedząco raczej wywożenie,zanęcanie?
z@mela


Mam  taki ponton i zawsze woduje go sam z tym ze ja  transportuje  złożony a następnie po napompowaniu zanosze ponton do samej wody  niosąc na  na głowie   podwpierając   rękoma  i przejście  200m  w trudnym terenie  to nie problem . (2014/05/19 23:42)

molibdenowyM22


Dzięki więc nie bedzie problemu z tym.A jak wyglada sprawa z ławkami właśnie nie są one regulowane i to mnie martwi jest to uciążliwe w praktyce??Czy lepiej rozpatrzyć wersję z regulacją? (2014/05/19 23:55)

z@mela


taki rozstaw ławek mi odpowiada i nigdy nie  zastanawiałem się nad wersją z  regulowanymi bo nawet nie wiem czy taka istnieje.

Wędkując w pojedynkę   ja siedzę z tyłu  wiadomo silnik itp a na przedniej ławce mam echo jesli je biorę  i pudełka z przynętami  i ew kije .
Gdy wędkuję z kimś  to pasażera sadzam na dziobie  i wtedy przednia ławeczka słuzy za  stolik  do  pudełek z przynętami itp. (2014/05/20 00:39)

bonek18


ja posiadam kolibri km 280 pp ze sztywną podłogą. Za każdym razem rozkładam i składam. bez wsadzonej podłogi samemu spokojnie bym wsadził na dach auta, do dostawczaka też, z podłogą samemu nie próbowałem. sam spokojnie zwoduje ale jak mam łagodny brzeg. (2014/05/20 10:36)

denis-pl


Dzięki więc nie bedzie problemu z tym.A jak wyglada sprawa z ławkami właśnie nie są one regulowane i to mnie martwi jest to uciążliwe w praktyce??Czy lepiej rozpatrzyć wersję z regulacją?

Powiem tak, produkujemy pontony z regulacją i bez (ten sam system stosuje i kolibri), ale na dzień dzisiejszy ta technologia nie jest dopracowana do skutecznego końca. Przy wejściu w ślizg i napotkaniu się na fale ta ławka zaczyna wibrować i drgać i pojawia się uczucie niestabilności oraz niebezpieczeństwa, ale plusy też są oczywiste.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą pontonów. (2014/05/20 12:45)

SVT


Ponton kolibri K280TL


Jak dla mnie to zwyła ceratówka, strach wypływać przy kamienistym dnie i blisko czcin. (2014/05/20 12:55)

denis-pl


Zobacz na taki odpowiedniki moje:
http://pontony-aviks.pl/superlightwioslowe.html

oraz proponuję SL-280T, kosztuje o 130 zł więcej, ale to już jest typowa motorówka:
http://pontony-aviks.pl/superlight.html
Ten właśnie model rozchodzi się u mnie w mgnieniu oka.

Jeżeli chcesz - możesz podjechać do mnie, napompujesz każdy z nich, potestujesz...

Pozdrawiam (2014/05/20 13:01)

denis-pl


Ponton kolibri K280TL


Jak dla mnie to zwyła ceratówka, strach wypływać przy kamienistym dnie i blisko czcin.

Zrobię tu małą reklamkę dla swojego konkurenta :) Nie jest to ceratówka, produkuje się na pewno z PCV 850 g/m2 co najmniej. Ukraińska ceratówka kosztuje około 200 zł. (2014/05/20 13:08)

z@mela


 kolibri to ceratówka hahahaha  świadczy to  tylko o wiedzy opiniującego.
Pływam swoim K280 CTL juz kilka lat   średnio 100 pompowań w roku  i nie stronie od pływania po trzcinach czy krzakach  za to kamienie omijam jak każdym innym  pływadłem . (2014/05/20 13:17)

molibdenowyM22


Witam

Dzięki za opinie

Kolega co tutaj porównywał do ceraciaka to nwm skąd to mu się przyśniło.Ceraciaka to dzisiaj wywaliłem po już kleiłem 4 dziury pod rząd na łączeniu komor.

Zmiana dekoracji jednak upieram się przy długośći 240-250 do wywożenia przede wszystkim.A co za tym idzię gotowca zapakować na pakę dostawczaka i do wody.

Zamela no fakt warto omijać przeszkody wszelakie,ale podejrzewam,że nawet na kamieniach dupy by tym pontonom nie urwało. (2014/05/20 22:45)

SVT


Witam

Dzięki za opinie

Kolega co tutaj porównywał do ceraciaka to nwm skąd to mu się przyśniło.Ceraciaka to dzisiaj wywaliłem po już kleiłem 4 dziury pod rząd na łączeniu komor.

Zmiana dekoracji jednak upieram się przy długośći 240-250 do wywożenia przede wszystkim.A co za tym idzię gotowca zapakować na pakę dostawczaka i do wody.

Zamela no fakt warto omijać przeszkody wszelakie,ale podejrzewam,że nawet na kamieniach dupy by tym pontonom nie urwało.

Wzięło się stąd, że używałem wielu rodzai. Wszystkie do jednego się nadają, dla dzieci do basenu kafelkowego. Nie ma jak to łódeczka. (2014/05/21 01:05)

molibdenowyM22


Nawet uważasz,że pontony desantowe w armiach nadają się dla bobofrutów? (2014/05/21 09:27)

BencWWY


nie ma jak to Kolibri !!! (ceraciak hahaha) chyba PLANDEKA  (2014/05/21 09:37)

SVT


nie ma jak to Kolibri !!! (ceraciak hahaha) chyba PLANDEKA 

Nawet uważasz,że pontony desantowe w armiach nadają się dla bobofrutów?
Kupcie testujcie i dopiero się wpowiadajcie. Z przyjemnością zaczekam na wasz płacz i stracone pieniążki. (2014/05/21 11:44)

BencWWY


3 rok pływam nawet w porfilu jest zdjęcie kawałka pontonu :D dla mnie rewelacja wczesniej mialem cos ruskiego typu czajka, w miedzyczasie mialem ceraciaka prawdziwego za 300 zl  (2014/05/21 21:55)

molibdenowyM22


Panowie jak to jest z tym powietrzem?Bo z tego co słyszałem w nocy gdy temp spada to ponton automatycznie ma mniejsze ciśnienie a w dzień gdy daje w palnik słońce to jest z kolei twardy?Jak to jest u was w praktyce bo nie wiem czy nie ucieka mi powietrze przez nieszczelność czy może to być aż taki znaczący związek z temparaturą powietrza w zależnośći od pory dnia.A zakup mam nadzieję udany bo wybrańcem okazał się wyżej wymieniony model.

Pompowałem na słońcu więc grzało do momentu aż pompka nożna stawiała opór,teraz sprawdziłem to troszkę miększy się zrobił zdecydowanie,
(2014/05/21 22:34)

BencWWY


normalne nie bedzie trzymal na maxa 10h po 4-5 plywania mi troszke ubywa, na słoncu nie pompuj na kamien, ja mam biały to sie tak nienagrzewa. (2014/05/22 09:23)

molibdenowyM22


Mój zielony i co prawda wczoraj siadałem wieczorem na ławeczce to się bardziej uginał,teraz na słońcu troszkę był i jest twardziej.A może ma to znaczenie,że to nowy świeżak wczoraj go dostałem pierwsze moje pływadło dlatego takie obawy itp:))
(2014/05/22 09:39)

z@mela


O ile dobrze pamiętam to się to zwie  rozszerzalnością cieplną gazów  tak więc na słońcu ciśnienie wzrośnie  a w nocy spadnie i użytkownik może myśleć  ze uchodzi powietrze :P sam   się czasami daje złapać i płynę dopompować powietrze  lub w czasie upałów upuszczam. (2014/05/22 09:44)

molibdenowyM22


Rozumiem koledzy.Reasumując pływając w nocy będziemy mieli troszkę miększy ponton jeżeli w porze dziennej przy mocnym słońcu.De facto nie możemy pompować na kamień w chłodnej temp powietrza,bo póżniej w słońcu może być BOOM dobrze kombinuję? (2014/05/22 09:56)

denis-pl


Rozumiem koledzy.Reasumując pływając w nocy będziemy mieli troszkę miększy ponton jeżeli w porze dziennej przy mocnym słońcu.De facto nie możemy pompować na kamień w chłodnej temp powietrza,bo póżniej w słońcu może być BOOM dobrze kombinuję?

Trochę nie tak. Nie wiem jak w Kolibri, w swoich montuję zawory na utrzymywanie ciśnienia do 4 bar. Jeśli w dzień przy nagrzaniu ciśnienie zacznie wzrastać, zawór zacznie spuszczać powietrze do optymalnych 4 bar. Jako rezultat - nigdy nie będziesz miał pękniętego balona. (2014/05/24 20:00)

molibdenowyM22


Myślę,że i oni również nie są w tyle pod tym względem.Pozatym sprawdziłem napompowałem trzymało ciśnienie lecz z czasem ubyło,co jest normalne wielu kumpli taką sytuację ma po paru dniach są ubytki ale co za problem nożną pacnąć parę razy machniąć:) (2014/05/26 20:21)

denis-pl


Jestem prawie pewien że mają tak samo, stosuje się to zaraz powszechnie. (2014/08/04 22:24)

Karpik1974


Pan SVT chyba nabywa pontony z supermarketu bo z takie bzdury opowiada tragedia podwórkowe opowieści dziwnej treści , prędzej kolego ci sie w gaciach dziura zrobi jak po krzaczorach bedziesz chodził pozdrowionka dla ciebie (2014/08/05 11:58)

bony20


Wczoraj dotarła przesyłka: AVIKS SL-280T. Od razu napompowany (nie mogłem się powstrzymać), zajęło mi to raptem 6 minut.
Starannie wykonany każdy element, waga całości mniej niż 30 kilogramów. Szczelny nie uchodzi powietrze, rano sprawdziłem. Dwie osoby spokojnie dadzą radę spinningować.W weekend pierwsze Testy nad wodą.

(2014/08/07 09:12)