Pomysły na zanętę podlodową oprócz jockersa .

/ 6 odpowiedzi
Witam.Co możemy jeszcze oprócz jokersa na lód,u nas na to narazie kicha,różne próby zanęty zimowe podczas zawodów,jokers i nadal kicha.
jarko68


ja na zawody stosowałem 0,5 kg zanęty zimowej 3000 płoć do tego pokruszyłem 10 biszkoptów i 0,25 traper ciemna do tego odrobinę gliny rozpraszającej do jokersa. Dżoka około ćwiartki ale nie dodałem wszystkiego, wszystko rozmieszałem nie dodaj wody zanęta zimowa jest gotowa i nad wodą da się kulkę ulepić i jeszcze myk potłukłem 2 bombki choinkowe średnie na drobniutko prawie pył i dodałem do zanęty. ale można dodać brokat ten sam efekt. wyniki były całkiem nie złe .Ale nęciłem bardzo mało dwa zanętniki i od czasu do czasu mała kulka.  (2012/02/06 22:44)

perwer


Witam.Co możemy jeszcze oprócz jokersa na lód,u nas na to narazie kicha,różne próby zanęty zimowe podczas zawodów,jokers i nadal kicha.


Czyli nie ma już u was ryb.....
Ostatnią desperacką formą ratunku ,będą płatki owsiane--jak pływa tam jeszcze płoć jest szansa że ją to zainteresuje. (2012/02/06 22:56)

u?ytkownik65689


..."i jeszcze myk potłukłem 2 bombki choinkowe średnie na drobniutko prawie pył i dodałem do zanęty. ale można dodać brokat ten sam efekt. wyniki były całkiem nie złe .Ale nęciłem bardzo mało dwa zanętniki i od czasu do czasu mała kulka."....



Pomysłowość ludzka nie zna granic. Ciekawe, co jeszcze wrzucisz do wody, żeby złowić rybkę, dla tzw. „sukcesu na zawodach”…

(2012/02/06 23:13)

u?ytkownik65689


Witam.Co możemy jeszcze oprócz jokersa na lód,u nas na to narazie kicha,różne próby zanęty zimowe podczas zawodów,jokers i nadal kicha.




Powodów „kichy” może być kilka. Ja wymienię kilka, a Ty odpowiedz na nie.
-na jakiej głębokości łowisz
-jokers żywy, czy „troszeczkę przetrzymany”
-czy „panierowałeś” jokersa przed dodaniem do ziemi (nie polecam zanęt)
-czy dodajesz jakiś zapach do „zanęty”
-czy pukałeś joka przed dodaniem go do reszty
-i najważniejsze, co dodajesz do zanęty i jaki ma kolor
Ja osobiście stosuję joka z ziemią i nie narzekam, choć ostatnio są kiepskie brania, a to za sprawą pogody.

(2012/02/06 23:27)

Greg1994


Ziemia i jokers wg. mnie najlepsza zanęta na lód ale skoro z jokiem jest kicha to może spróbuj zmiksować czerwonych robaków zmieszaj je z ziemia żeby nabrała tego specyficznego zapaszku robaków i nęć (2012/02/07 15:14)

ripper


dobrze kol napisał po wyżej joka z ciemną ziemią choć jak na dzień dzisiejszy i to za słabe kiepskie brania są delikatne pyknięcia za wysokie ciśnienie pewnie , a w niedziele zwody mam omg co tu wykombinować .... (2012/02/08 18:42)