Pomysłowy przypon Gamakatsu.

/ 26 odpowiedzi / 2 zdjęć
Franek1987

Widziałem , i wiem ze karpiaze robią sami takie.

(2011/12/17 23:47)

piotrcarp

To zadna nowosc jest to przypon kamuflujacy sie na dnie stosowanie go nie zwieksza liczby bran a uszczupla portwel ale to jest moje zdanie moze ktos mysli inaczej (2011/12/18 00:01)

altershepi

jak przypon jest dobrze dobrany do łowiska to karpiki nie zwracają uwagi na niego :) ale tylko idealne dobranie przyponu do roślinności gwarantuje efekty... taki jak widać na foto na piaszczystym dnie tylko odstraszy karpia

(2011/12/18 00:32)

JKarp

CześćSzczególnie w nocy ten przypon jest przydatny ;-)Opisz miejsce gdzie kładziesz zestawy. 
Ja od lat stosuję zwykły węzeł bez węzła na dobrych plecionkach lub stosuję plecionkę w otulinie. JK (2013/03/30 09:49)

Lee001

Zainteresował mnie ten przypon ponieważ na moim łowisku jest właśnie sporo roślinności. Wiem że pływają tam spore sztuki ale udało mi się jak na razie złowić takiego tylko około 6kg. (2013/03/30 11:04)

JKarp

CześćTrzeba zacząć od dobrego wytypowania miejsca. Następnie prawidłowo złożyć zestaw a na końcu zastanawiać się czy karp zobaczy przypon wykonany z dobrej tonącej plecionki.JK (2013/03/30 11:10)

Jarek11

pic na wode- fotomontaż.

Lee 001 obejżyj sobie film "jet fish tour the europe" szczególnie cz 3 z karpika
ekipa łowi używając ciężarków malowanych na różowo czy kolory fluo i karpiki brały jakoś.
Poza tym Witek Smolarczyk wspominał o testowaniu przyponów na materiałach "oczojebnych".
(2013/03/30 11:11)

Lee001

Czyli uważacie, że to żadna rewelacja taki przypon? Jak wytypować miejsce w którym taki karp się znajduje? Nie jest to duże łowisko, góra 1,5ha z jednej strony jest dość wąsko z raczej słabo rozwiniętą linią brzegową, a po drugiej stronie pojawia się sporo trzcin przy brzegu, jest dość szeroko, czasem w lato widać jak coś się spławia, wygląda to jakby okręt podwodny się wynurzał:) (2013/03/30 11:21)

JKarp

Czyli uważacie, że to żadna rewelacja taki przypon? Jak wytypować miejsce w którym taki karp się znajduje? Nie jest to duże łowisko, góra 1,5ha z jednej strony jest dość wąsko z raczej słabo rozwiniętą linią brzegową, a po drugiej stronie pojawia się sporo trzcin przy brzegu, jest dość szeroko, czasem w lato widać jak coś się spławia, wygląda to jakby okręt podwodny się wynurzał:) 

Cześć
Napisałeś gdzie :-)
JK (2013/03/30 11:34)

Lee001

Tamto miejsce jest właśnie najbardziej porośnięte... Posyłałem tam zestawy niejednokrotnie ale nic... (2013/03/30 11:39)

JKarp

CześćTrzeba poświęcić trochę czasu i wyszukać taki kawałek wody, żeby nie był zarośnięty.Ale żeby to zrobić trzeba wypłynąć pontonem czy łodzią. Rzucając na oślep tracisz czas.JK (2013/03/30 11:51)

Lee001

No akurat na tym zbiorniku jest zakaz. Cóż pozostaje kombinować, może z jakimiś bałwankami, pływająca plus tonąca. (2013/03/30 12:35)

użytkownik39933

Ja jeśli łowię w bardzo czystej wodzie i mam taką możliwość to dobieram kolor plecionki przyponowej do koloru dna, nie zaszkodzi choć uważam że to nie jest potrzebne, najważniejsze jest to żeby przypon nie odstawał od dna i to też nie zawsze :), są wody w których karpiom to przeszkadza ale są też takie ( np. mocno zarośnięte ) że jest zupełnie odwrotnie to samo jest z napięciem żyłki, są  wody na których  mocno napięta linka nie przeszkadza karpiom ale są tez takie że używając swingerów nic nie złowimy np. Danny Fairbrass z kordy zapewnia że łowiąc na jego wodzie, używając swingerów można zapomnieć o braniu. Mój kamuflaż polega na tym :) żeby właśnie przypon przylegał do dna, stosuję leadcor i staram się żeby wszystko na dnie wyglądało w miarę normalnie ale zbytnio z tym nie przesadzam . (2013/03/30 13:54)

użytkownik39933

A propos Smolarczyka to tak wyglądają jego ciężarki na ten sezon :) (2013/03/30 15:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik39933

Cały zestaw Witka na Rybnik, złowił na niego w tym roku między innymi karpia 24,5kg (2013/03/30 15:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp

CześćA niech mnie kule biją ;-)Znów jestem niemodny bo moje ciężarki miały być w kolorze Barbi.JK (2013/03/30 16:09)

użytkownik39933

CześćA niech mnie kule biją ;-)Znów jestem niemodny bo moje ciężarki miały być w kolorze Barbi.JK

Cześć.
Chłopaki sobie łowią ryby + 20kg a człowiek musi w domu siedzieć :) bo wszystko w okolicy zamarznięte, ja to ju w domu nie mogę usiedzieć .... (2013/03/30 16:34)

Lee001

sliwa80 nie jesteś sam, u mnie wszystko już gotowe, kołowrotki tak wychuchane i wydmuchane, że aż żal będzie je nad wodę zabierać:) Z tego wszystkiego dwa razy dziennie wędki z pokrowca i oglądanie i przymierzanie, w domu się śmieją ze mnie:D w zeszłym roku jak byłem u wujka na śląsku to już karpie na zbiorniku w rybniku łowiliśmy, było to w marcu. Fajnie tam chłopaki mają:) (2013/03/31 10:39)

slawek109

Witam wszystkich ja w tym sezonie dopiero zaczynam przygodę z karpiami strasznie mnie fascynują. Czytam dużo w internecie na ten temat ale najlepsza jest praktyka. tylko że w tym sezonie zima nie chcę odpuścić,ale są plusy jest więcej czasu na przygotowania :-) pozdrawiam. (2013/03/31 13:39)

użytkownik39933

sliwa80 nie jesteś sam, u mnie wszystko już gotowe, kołowrotki tak wychuchane i wydmuchane, że aż żal będzie je nad wodę zabierać:) Z tego wszystkiego dwa razy dziennie wędki z pokrowca i oglądanie i przymierzanie, w domu się śmieją ze mnie:D w zeszłym roku jak byłem u wujka na śląsku to już karpie na zbiorniku w rybniku łowiliśmy, było to w marcu. Fajnie tam chłopaki mają:)

Ja też z nudów wszystko poczyściłem, zrobiłem zakupy, zostało dokupić ziarna u gołębiarza :)  i trochę tańszych zanętówek i  czekam a wiosny jak nie było tak nima :) (2013/03/31 15:17)

użytkownik39933

sliwa80 nie jesteś sam, u mnie wszystko już gotowe, kołowrotki tak wychuchane i wydmuchane, że aż żal będzie je nad wodę zabierać:) Z tego wszystkiego dwa razy dziennie wędki z pokrowca i oglądanie i przymierzanie, w domu się śmieją ze mnie:D w zeszłym roku jak byłem u wujka na śląsku to już karpie na zbiorniku w rybniku łowiliśmy, było to w marcu. Fajnie tam chłopaki mają:)

Ja też z nudów wszystko poczyściłem, zrobiłem zakupy, zostało dokupić ziarna u gołębiarza :)  i trochę tańszych zanętówek i  czekam a wiosny jak nie było tak nima :)

Nudno by było na świecie jak by każdy był taki sam i wszyscy by  się ze sobą zgadzali w każdym temacie  :) ;) (2013/03/31 15:59)

użytkownik39933

Ja też z nudów wszystko poczyściłem, zrobiłem zakupy, zostało dokupić ziarna u gołębiarza :)  i trochę tańszych zanętówek i  czekam a wiosny jak nie było tak nima :)

Nudno by było na świecie jak by każdy był taki sam i wszyscy by  się ze sobą zgadzali w każdym temacie  :) ;)

sorry nie tu wysłałem :)))))) (2013/03/31 18:36)

Lee001

Tak właśnie myślałem bo nie bardzo zrozumiałem:) (2013/03/31 20:03)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja