Zaloguj się do konta

Pomysł na forum

utworzono: 2012/04/14 14:08
danon1973

Drodzy koledzy i koleżanki :), mam taki pomysł.
Może zrobić by wątek na forum, w którym byłyby polecane sprzęty do różnych metod wędkarskich, w różnych przedziałach cenowych.
Np. kołowrotki do feedera do 100zł, 200zł, 300zł i powyżej, tak samo spining, spławik... i wędziska itd.
Wątek nie musiałby od razu zawierać wszystkiego, rozwijałby się z czasem. Musiałby prowadzić go ktoś kto się zna na sprzęcie, najlepiej parę osób... np moderatorów.
W wątku tym nie można by pisać postów... nikt, poza prowadzącym, który mógłby zmieniać ewentualnie sprzęt lub dodawać nowy. No i ważna sprawa, musiałby się on znajdować zawsze na pierwszym miejscu listy tematów wchodząc w dział sprzęt.
Wszystko to po to, żeby wątek był jak najbardziej czytelny.
Nie jest to mój pomysł, ale zaczerpnięty z innego forum (komputerowego) i wydaje mi się, że jest to super sprawa. Często modernizując sprzęt komputerowy zaoszczędziłem mnóstwo czasu dzięki tam zamieszczonym listom polecanych podzespołów do kompa.
Co o tym myślicie?
Pozdrawiam
[2012-04-14 14:08]

wyślij ten pomysł do redakcji  [2012-04-14 00:27]

danon1973

Na razie nie ma co zawracać głowy szefostwu.
Nie mam pojęcia czy taki pomysł sprawdziłby się tutaj... w końcu komputery i wędkarstwo to raczej dwie odległe dziedziny ;). Mi się wydaje, że byłoby to dobre... nie tylko dla nas, ale zwłaszcza dla nowych, dopiero zaczynających... i pewnie nie jednego przyciągnęłoby do tego forum, ale to tylko moje zdanie. Jeśli zebrałoby się więcej osób z forum, które uważałyby, że takie coś byłoby dla nich i dla innych przydatne, to wtedy można zwrócić się do redakcji z takim pomysłem.
[2012-04-14 09:55]

krzychu64

Pomysł godny uwagi.

W ubiegłym roku poddałem pomysł dodania na głównej stronie forum zakładki z telefonami

ważnymi dla wędkarzy tj. SSR PSR WIOŚ itp. Pomysł nasunął mi się w związku z rosnącą ilością

zapytań gdzie i komu zgłosić kłusownictwo. Redakcja przystała na pomysł obiecując jego

realizacje.

Rok minął i zakładki NIE MA.

[2012-04-15 00:31]

piotrcarp

Witam ja tez popieram taki pomysl tylko fajnie by bylo zeby uzytkownicy tych kolowrotkow mogli sie wypowiadac na ich temat bardziej wiarygodne by to bylo
[2012-04-15 01:48]

Bernard51

Moze pomysl dobry ale z czasem mógl bysie stac miejscem reklamy niektorych firm a moderator przedstawicielem i koniec wiarygodnej oceny

[2012-04-15 05:02]

danon1973

Witam ja tez popieram taki pomysl tylko fajnie by bylo zeby uzytkownicy tych kolowrotkow mogli sie wypowiadac na ich temat bardziej wiarygodne by to bylo

Myślę, że coś takiego można by spokojnie zrobić... ale raczej nie w głównym wątku... bo takie coś wprowadziłoby dezorientację. Ktoś szukając polecanego sprzętu i opinii o nim plątałby się w gąszczu postów, z czasem pewnie kilkusetstronicowym.
Chodzi o to, żeby było to jak najbardziej czytelne i proste. Opinie o sprzęcie mogłyby być zamieszczane w osobnych wątkach np:

Polecany kołowrotki:

do 100zł
link do testu...
do 200zł
link do testu...
do 300zł
link do testu...

link do dyskusji na forum...

Oczywiście linki do testów znajdowałyby się tylko przy sprzęcie, którego testy byłyby w sieci np. na wędkuję.pl.
Dzięki temu osoba, która by szukała odpowiedniego sprzętu w odpowiedniej cenie, miałaby wszystko podane jak na tacy. Jeśliby chciała przeczytać opinie ludzi, którzy ten sprzęt mieli wystarczyłoby kliknąć na link do dyskusji, który przenosiłby do odpowiedniego wątku.

Co do tych numerów telefonów do SSR PSR WIOŚ itp. to też jestem za, żeby znajdowały się na głównej stronie, bo przyznam, że jakbym takiego kłusola zobaczył... to praktycznie nie wiedziałbym gdzie dzwonić :(.

Oki kończę, bo się rozpisałem... a na rybki czas :P
Miłego dnia i udanych połowów :)
Pozdrawiam

[2012-04-15 05:26]

89krzysztof

Ale ceny się zmieniają, modele kołowrotków też... Poza tym i tak znajdzie się taki, który przyjdzie tutaj i zaraz po założeniu konta założy z 3 tematy z prośbą o doradzenie przy kupnie sprzętu.  [2012-04-15 06:41]

bluehornet

Odniosę się do wypowiedzi i propozycji kolegi krzychu 64 - nie wiem jak w innych Okręgach , ale w Okręgu Krakowskim wszystkie te telefony są podane w zezwoleniu na wędkowanie , dokładnie na ostatniej stronie . W ubiegłym roku również .
[2012-04-15 09:21]

Podoba mi się ten pomysł , wprowadzic coś takiego było by bardzo fajnie. [2012-04-15 10:00]

MASTINO

Ale ceny się zmieniają, modele kołowrotków też... Poza tym i tak znajdzie się taki, który przyjdzie tutaj i zaraz po założeniu konta założy z 3 tematy z prośbą o doradzenie przy kupnie sprzętu. 

Masz rację, poza tym ceny sprzętu są różne w róznych miejscach, miastach, sklepach, portalach itd i zaczną się kłótnie i drwiny, jak ktos poda jakiś konkretny model kołowrotka za 75 zł u niego w sklepie, a inny go wyśmieje że wymyśla bzdury, czy kłamie, bo u niego te kołowrotki są TYLKO po 120 zł. Konflikty gotowe.

[2012-04-15 10:16]

bodekk66

pomysł bardzo ciekawy A może by było można stworzyć ogólnie grupę expertów z moderatorami,którzy by po jakiś wspólnych konsultacjach na zadane pytanie odpowiedzieli krótko i zwięzile,czy też doradzili np,jak post wyżej postawiony,, Bo przecież sporo osób tu zadaje wiele pytań na różnych forach ,a odp tak się różnią od siebie  i nie zawsze nawiązują do tematu postu,niech by to  było może w jednym miejscu ,i jak kol wyżej dodał bez możliwości kometarza, [2012-04-15 11:35]

krzychu64

1771 wysłano: 2012/04/15 09:21

bluehornet
moderator
Odniosę się do wypowiedzi i propozycji kolegi krzychu 64 - nie wiem jak w innych Okręgach , ale w Okręgu Krakowskim wszystkie te telefony są podane w zezwoleniu na wędkowanie , dokładnie na ostatniej stronie . W ubiegłym roku również .

Witam

Widzisz Blue nie chodzi tutaj o mnie ale o innych forumowiczów, którzy tak jak ja nie mają w zezwoleniach czy rejestrach podanych tych numerów telefonów.  Gdy w ub. roku płaciłem na wody Opolskie również numery telefonów były podane. Jak pisałem w poprzednim poście zresztą podam link do całego materiału w tej sprawie. chyba będzie najlepiej. Ja np. sobie wydrukowałem podane tam zestawienie. Nie wiem kiedy i gzie los mnie z wędką rzuci. W tym roku w moim zezwoleniu również nie ma żadnego numeru telefonu do SSR czy PSR a nawet do Okręgu.
Polecam:
http://forum.wedkuje.pl/post/telefony-alarmowe-dla-wedkarzy/261062/0

[2012-04-15 12:10]

Diablo

To ja już mogę powiedzieć, że ten pomysł nie przejdzie. Po pierwsze ekspertów tu tysiące a większość zrodziła się dzięki przepisom kucharskim a o wędkarstwie maja nikłe pojęcie. Nikt tego nie ogarnie. Nie ma ludzi co znają się na cenach i jakości sprzętu za 50zł oraz za 2000zł. Zbyt duże pole do ogarnięcia. Z każdym rokiem zmieniają się modele i ceny, w dodatku ceny są różnie w sklepach.
[2012-04-15 12:16]