Zaloguj się do konta

Pomyłka Policji. Co o tym myślicie ?

utworzono: 2011/08/24 18:07
yezozwierz

W ubiegły piątek około godziny 8:20 szykowaliśmy się z moim kompanem na weekendowy wyjazd na rybki,wtem dzwonek do drzwi jego mieszkania...http://www.gloswielkopolski.pl/stronaglowna/442335,policjanci-wtargneli-do-domu-niewinnej-osoby,id,t.htmlWłaśnie dzisiaj złożyłem skargę na funkcjonariuszy w wydziale wewnętrznym.Jakie są Wasze opinie ? [2011-08-24 18:07]

Powinien chyba się cieszyć, że pomyłka nie zabrnęła dalej i jest cały i zdrowy ten kolega :) A Policja bezapelacyjnie powinna przeprosić za to wtargnięcie, ale nie funkcjonariusze, którzy wykonywali rozkaz, ale ten wywiadowca, który taki adres im przekazał, czyli właściwie jego przełożony, naczelnik wydziału, lub w jego imieniu rzecznik Policji. [2011-08-24 18:21]

wwich

Ja ci powiem tak policja policja jest dla mnie nikim oni umieja z czlowieka zrobic błedna owce odszkodowanie mozesz dostac konkretne musisz isc do lekarza ze masz psychike zryta przez to itp [2011-08-24 18:26]

yezozwierz

Powinien chyba się cieszyć, że pomyłka nie zabrnęła dalej i jest cały i zdrowy ten kolega :) A Policja bezapelacyjnie powinna przeprosić za to wtargnięcie, ale nie funkcjonariusze, którzy wykonywali rozkaz, ale ten wywiadowca, który taki adres im przekazał, czyli właściwie jego przełożony, naczelnik wydziału, lub w jego imieniu rzecznik Policji.



No właśnie a do tej pory nikomu to magiczne słowo przez gardło nie przeszło :-( [2011-08-24 18:33]

Jeżeli jest szansa na odszkodowanie to doj  z nich ile wlezie. [2011-08-24 19:11]

ryukon1975

Nikt nie jest nieomylny,nawet Policja.Jednak każdy odpowiada za swoje czyny i płaci w ten czy inny sposób za błędy.Więc oni też powinni ponieść odpowiedzialność.
[2011-08-24 20:57]

yezozwierz

Jeżeli jest szansa na odszkodowanie to doj  z nich ile wlezie.

No na pewno im nie odpuszczę !

[2011-08-24 21:26]

Samotnik

 Szanowni Koledzy , szkoda słów.  Policja ?? co to ta policja!! Lekkim chlebkiem po awanse i premie!!!!!! .     Co mało przykładów znamy ?? tylko dzięki odwadze niektórych redakcjii i dziennikarzy  to naprawde jest prawda. Nieudolność  razy kilka!!!! !  Takie mamy państwo prawa !! dla kogo to prawo ??? dla cwaniaków !!!!!! .     Pozdrawiam  . [2011-08-24 21:29]

arekde

Milicjant też człowiek..ma prawo się pomylić. Czy nikt z Was koledzy nigdy się nie pomylił??? [2011-08-24 21:59]

grzesiek35


Ja ci powiem tak policja policja jest dla mnie nikim oni umieja z czlowieka zrobic błedna owce odszkodowanie mozesz dostac konkretne musisz isc do lekarza ze masz psychike zryta przez to itp




Gdyby nie policja (jest jaka jest),to byś może nie wypisywał teraz swoich" bardzo mądrych" wypocin.................




[2011-08-24 22:55]

laskaa1990

prawda jest taka ze oni zawsze są w terenie tam gdzie ich nie potrzeba i łapią pijanych rowerzystów :) tam gdzie sa potrzebni tam ich nie ma :)
gdyby ich nie bylo kazdy by robil co by chcia... na 100 % nikt nie chodzil by nigdzie bo wszedzie byla by przemoc chodz troche pomoga bo do kogo sie zwrocisz gdy ci auto ukradna do zlodzieja ?? hehe

fakt faktem ze czesto naduzywaja swojej wladzy i wala mandaty pozniej premie avansy itp ...
[2011-08-25 00:14]

osmial

Jeżeli jest szansa na odszkodowanie to doj  z nich ile wlezie.



taa, a na to dojenie zrzutkę zrobimy my - forumowicze, podatnicy:)
inna sprawa, że gdyby o mnie chodziło też chciał bym aby mnie popamiętali ale raczej wnioskował bym o jakąś karę nie dla policji jako ogółu ale odpowiedzialnej za pomyłkę ludzi. 
Jeśli też było jak opisane jest w tamtym artykule (tj. kominiarki + ubranie po cywilnemu i zero informacji, że to policjanci i czego chcą) to powinniście sami zadzwonić po policję a nie ich wpuszczać do domu. Moim zdaniem debilizm! A gdyby to byli bandyci? Liczyliście na to, że pomogą Wam sąsiedzi? W walce z kilkoma uzbrojonymi bandytami?W takiej sytuacji powinniście zabarykadować drzwi i zadzwonić na policję. [2011-08-25 00:37]

getka

ubiegaj się teraz o świstek.. tzn kiedyś taka sytuacja miała miejsce niedaleko mnie..... i dostali teraz taki świstek że jak ich policja zatrzyma to pokazują papierek i odjeżdżają:d
[2011-08-25 10:21]

Jack14

Naście lat temu w Szczecinie "wywalili" drzwi środkami pirotechnicznymi i okazało się, że to pomyłka.

Zachęcam do szukania w necie.

[2011-08-25 16:17]

krapiotr69


taa, a na to dojenie zrzutkę zrobimy my - forumowicze, podatnicy:)
inna sprawa, że gdyby o mnie chodziło też chciał bym aby mnie popamiętali ale raczej wnioskował bym o jakąś karę nie dla policji jako ogółu ale odpowiedzialnej za pomyłkę ludzi. 
Jeśli też było jak opisane jest w tamtym artykule (tj. kominiarki + ubranie po cywilnemu i zero informacji, że to policjanci i czego chcą) to powinniście sami zadzwonić po policję a nie ich wpuszczać do domu. Moim zdaniem debilizm! A gdyby to byli bandyci? Liczyliście na to, że pomogą Wam sąsiedzi? W walce z kilkoma uzbrojonymi bandytami?W takiej sytuacji powinniście zabarykadować drzwi i zadzwonić na policję.

Mądre słowa. Dotrzeć do osób dowodzących akcją, żądać wyciągnięcia konsekwencji. Wielu tutaj "wiesza pieski"na policjantach, ale pamiętajcie Panowie o jednym- jest to dość duża grupa zawodowa, są w tej grupie asy, mózgi i specjaliści wysokiej klasy za głowy, których świat przestępczy wyznacza nagrody, gdyż dzięki ich działalności, wiedzy i doświadczeniu nie są w stanie bezkarnie prowadzić swoich ciemnych interesów, niestety są też ludzie nieudolni, którzy swoją niekompetencją porażają ( tak jak w większości polskich urzędach). W tym przypadku kolega trafił na tych drugich. Prawdą jest, że niekoniecznie wykonawcy rozkazu są odpowiedzialni. Takie działania przygotowywane są wcześniej, więc ktoś zaplanował, ktoś polecił inny wykonał i sądzę, że ten co wykonał jest najmniej winny, chociaż to z niego będą sobie koledzy "bekę"kręcili. Skarga będzie się toczyć w trybie administracyjnym więc z całą pewnością zostaną ustaleni odpowiedzialni zaniedbań, niedopełnienia obowiązków itp. Wnioskiem może być postępowanie dyscyplinarne przeciwko winnym zaniedbań, nie jest wykluczonym, że będzie przeprowadzone postępowanie szkodowe w celu zadośćuczynienia stratom powstałym w wyniki działania tej służby publicznej. O sposobie załatwienia sprawy poszkodowany zostanie powiadomiony pisemnie. W tym przypadku Wydział Kontroli lub komórka skargowa powinna powiadomić prokuraturę, gdyż istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego. Może być też tak, że policjanci posiadali nakaz prokuratorski i na tym nakazie był adres-wykonali oni wtedy polecenie prokuratora i tyle z ich winy.....polecenia prokuratora wydane na piśmie wykonuje się bezwzględnie (oczywiście w granicach prawa)-ich niewykonanie grozi policjantowi odpowiedzialnością karną . Sądząc po przedstawionej godzinie i innych okolicznościach( sposób forsowania drzwi-nagły) raczej był to nakaz prokuratorski. Jeżeli tak to zmienia postać rzeczy i procedurę skargową.Pozdrawiam


[2011-08-26 10:05]

Witam powiem krótko na ten temat ciągnij z nich do bólu niech cię popamiętają bo oni myślą że są bogami jest tyle rzeczy którymi powinni się zainteresować a mają to gdzieś więc nie odpuszczaj bo to jest jawny bandytyzm w biały dzień
[2011-08-26 10:09]

jurek

Wczoraj wieczorem ogłoszono wyrok Sadu w telewizji TVN 24   = 9000 złotych dla matki i córki , a chciały razem 20.000 zł
[2011-08-26 13:22]

zbynio5o

Tak ! Za moją pomyłke płace z własnej kieszeni. Za ich pomyłke płacimy wszyscy :(((

Ciekawe czy personalnie ktoś zabuli ?

[2011-08-26 13:56]

wwich


Ja ci powiem tak policja policja jest dla mnie nikim oni umieja z czlowieka zrobic błedna owce odszkodowanie mozesz dostac konkretne musisz isc do lekarza ze masz psychike zryta przez to itp




Gdyby nie policja (jest jaka jest),to byś może nie wypisywał teraz swoich" bardzo mądrych" wypocin.................




szanowny kolego jezeli nie miales dotyczynienia z policja to sie nie wypowiadaj skoro za nic idziesz siedziec bo sie pomylili albo w leb dostaniesz tez za nic co to ma byc policyjne panstwo?
zobacz sobie ile normalnych chlopaków lezy w kryminale z pomyłki niedomówien itp ... 

[2011-08-30 18:35]

grzesiek35

ty chyba policyjnego państwa nie widziałeś.
[2011-08-30 18:39]

ryukon1975

Wpadli do niewinnej niczemu rodzinie(matki i córki) wywalili drzwi rzucili granaty hukowe= 9 tysięcy.Ile by było gdybym to ja tak zrobił?Najzabawniejsze że te 9 tysięcy zapłacimy my,podatnicy.
[2011-08-30 18:53]

Wpadli do niewinnej niczemu rodzinie(matki i córki) wywalili drzwi rzucili granaty hukowe= 9 tysięcy.Ile by było gdybym to ja tak zrobił?Najzabawniejsze że te 9 tysięcy zapłacimy my,podatnicy.






Firma ubezpieczeniowa. Policja ma polisę na takie wypadki. A teraz policz ile rzeczywiście MY obywatele musieliśmy zapłacić za CZYJĄŚ pomyłkę w Smoleńsku. Porównaj. 

[2011-08-30 19:01]

No wiesz. Masz szczęście że nie połamali Ci czegoś. Mojemu kumplowi jak wparowali do chaty wprawdzie z ogromnym darciem się "POLICJA NA ZIEMIĘ!!! to mało kręgosłupa nie złamali jak "pomagali" mu sie położyć (kopem) . Powinieneś zostać przeproszony. A jeżeli doznałeś jakiegoś uszczerbku na zdrowiu no to powinieneś starać się o odszkodowanie. Nawet za same straty moralne.  [2011-08-30 19:04]

Wpadli do niewinnej niczemu rodzinie(matki i córki) wywalili drzwi rzucili granaty hukowe= 9 tysięcy.Ile by było gdybym to ja tak zrobił?Najzabawniejsze że te 9 tysięcy zapłacimy my,podatnicy.






Firma ubezpieczeniowa. Policja ma polisę na takie wypadki. A teraz policz ile rzeczywiście MY obywatele musieliśmy zapłacić za CZYJĄŚ pomyłkę w Smoleńsku. Porównaj. 


duzo i jeszcze więcej? [2011-08-30 19:07]

wwich

ty chyba policyjnego państwa nie widziałeś.


Widzialem w Polsce
[2011-08-30 19:22]

krapiotr69

ty chyba policyjnego państwa nie widziałeś.

Nie widział...jestem tego pewien. Niech jedzie do Niemiec i nabroi to zobaczy policyjne państwo, o stanach nie wspomnę...,ale to daleko. W samej starej Europie jest kilka krajów mogących szczycić się zamordyzmem.


[2011-08-30 19:22]