Zaloguj się do konta

Pompa wodna do oczka

utworzono: 2014/01/15 19:53
adamoso123

Czy posiada ktoś może oczko wodne ze strumykiem lub wodospadem?

Zamierzam zrobić oczko wodne takie 4 x 2,5 x 1(ok. 10000l) i do tego skalniak z którego będzie wypływała woda tworząc mały strumyk. Chciałem zapytać jaką pompę byście polecili ,jaką moc i jaki przepływ.

może jakieś inne porady ,albo uwagi na ten temat. 
[2014-01-15 19:53]

Banita

Mam taką pompę na zbyciu, solidna żadna chińszczyzna, musiałbym sprawdzić parametry, zrobić zdjęcia, jak jesteś zainteresowany napisz prywatną wiadomość.

[2014-01-15 20:07]

kopciu

JEŚLI BĘDZIE TO UKŁAD ZAMKNIĘTY CZYLI ZBIORNIK STRUMYK\WODOSPAD CZY   FONTANNA ,NIE TRZEBA MIEĆ MOCNEJ POMPY.JEŚLI BĘDZIESZ CZERPAŁ WODĘ ZE STRUMYKA LUB ZE STUDNI NAJLEPIEJ JAK BY MIAŁA CO NAJMNIEJ SZEŚĆ METRÓW PODNOSZENIA .PRZY UKŁADZIE ZAMKNIĘTYM WSKAZANY JEST FILTR  ZE ZŁOŻEM
[2014-01-15 20:22]

unix

Taką pompę, żeby podniosła słup wody z oczka do pożądanej wysokości w skałkach, z których będzie woda wypływała. Przepływ  do 1000L/h do małej kaskady wystarczy.  Moc takiej pompy nie powinna przekroczyć 50W.  Chyba, że woda z góry ma wypływać w szalonym tempie to 2x mocniejsza pompa...
[2014-01-15 20:32]

Rafael31

Mam oczko wodne 2000l z wodospadem i strumykiem, polecam pompę aquael pfn1500, u mnie śmiga pieknie, przeplyw w strumyku jest widoczny jeśli strumyk jest szeroki to zainwestuj w sieksza z tej serii, 2000 albo nawet 3500 ale 1500 daje rade [2014-01-16 01:05]

adamoso123

Zrobiłem wstępne projekty. 

Skalniak będzie miał wysokość jakieś 1-1,5m. Strumyk będzie zaczynał się mniej więcej tak jak na zdjęciu i będzie miał 4-5 m długości. Nie będzie głęboki. A oczko będzie miało w najszerszym i najdłuższym miejscu 3 i 4 m. Ale będzie bardziej na dziko niż w kwadrat. Głębokość ok.1 m , ponieważ wody gruntowe mam bardzo płytko.

Czyli jak pisałem. ok.10000 l będzie mieć to oczko. Plany wstępne już są, ale pewnie coś się zmieni jak zawsze :)
Mniej więcej wybrałem jakie rośliny nasadzić na skalniaku.

Dziękuję za odpowiedzi. [2014-01-16 23:15]

Banita

To to na zdjęciu, brak danych, ale wydajność powinna być duża, bo na końcówkę można założyć wąż o średnicy wewnętrznej 38 mm.

[2014-01-18 18:51]

lynx

Poradziłbym Ci zwiększyć głębokość przynajmniej w niektórych miejscach. Wody gruntowe nie zaszkodzą bo przecież będzie folia lub coś innego.
Bardzo ważne. Zrób przelew. Ja mam i to jest bardzo potrzebne. Moi znajomi włozyli kupę kasy w ocwkujazko a nie zrobili przelewu i mają przefiutane. Teraz główkują co zrobić ale to nie jest takie łatwe. Skimmer jest drogi.
Zrób przelew a nie będziesz załował.
Aby doradzic w sprawie pompki to musiałbys podac na jakiej głębokości będzie pompka i na jaką wysokość ma być pompowana woda. W sklepach są teraz bardzo wydajne pompki ale musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć. Ktoś umieścił zdjęcie pompy o dużej wydajności. To moze być za szybki przepływ wody.
[2014-01-18 20:11]

lynx

Do moderatora.
Napisz za co mam to ostrzeżenie. Jeżeli kogos się karze to musi wiedziec za co. Chyba regulamin to przewiduje.
[2014-01-18 20:13]