Pomóżmy choremu chłopczykowi

/ 12 odpowiedzi
pomóżmy choremu chłopczykowi 

tu podaje link do strony proszę zamiast wydać na bezsensowny prezent zrób przelew a  uratujesz oczko Jasia http://www.oczkojasia.pl/
u?ytkownik146847


Drodzy państwo osobiście w jakiś dziwny sposób nie mogę wejść w ten link , mój komp nie otwiera tego , ale czasami zadaje sobie pytanie , czy to jest fakt czy naciąganie , może to się okazać nieczułe i bez duszne z mojej strony ale dlaczego takie rzeczy pojawiają się w takim czasie jak SWIĘTA , chcą zagrać na naszych uczuciach , litości ? , co do mojej osoby to zraziłem się co do ludzi ,Jakiś czas temu mówię o kobietach które zbierały na szczytny cel związany z jakąś dziewczynką , około dwóch milinów rozprowadziły na swoje zachcianki , byłem w Brodnicy jakiś czas temu , dwie kobiety przyzwoicie ubrane , zawieszone  emblematy proszą o datek na dziecko niepełnosprawne , stwierdziłem że dam ale się upewnię komu , akurat szła policja i powiedziałem że mają sprawdzić iż to jest faktycznie zbierane , kobiety rozpływają się jak we mgle , a najlepszy numer to  w Toruniu , siedzę w kafejce zajadam się ciastem , naprzeciwko MC DONALDS i siedzący na wózku inwalidzkim gość który prosi o datki , oczywiście kierownictwu to się nie podoba i wzywa policje , po małej interwencji gość bierze wózek inwalidzki pod pachę  i odchodzi , i tu nasuwa się pytanie , dać czy nie dać , pomóc  , klikać , piszcie coś , cokolwiek (2014/12/22 18:14)

Adam30B


Drodzy państwo osobiście w jakiś dziwny sposób nie mogę wejść w ten link , mój komp nie otwiera tego , ale czasami zadaje sobie pytanie , czy to jest fakt czy naciąganie , może to się okazać nieczułe i bez duszne z mojej strony ale dlaczego takie rzeczy pojawiają się w takim czasie jak SWIĘTA , chcą zagrać na naszych uczuciach , litości ? , co do mojej osoby to zraziłem się co do ludzi ,Jakiś czas temu mówię o kobietach które zbierały na szczytny cel związany z jakąś dziewczynką , około dwóch milinów rozprowadziły na swoje zachcianki , byłem w Brodnicy jakiś czas temu , dwie kobiety przyzwoicie ubrane , zawieszone  emblematy proszą o datek na dziecko niepełnosprawne , stwierdziłem że dam ale się upewnię komu , akurat szła policja i powiedziałem że mają sprawdzić iż to jest faktycznie zbierane , kobiety rozpływają się jak we mgle , a najlepszy numer to  w Toruniu , siedzę w kafejce zajadam się ciastem , naprzeciwko MC DONALDS i siedzący na wózku inwalidzkim gość który prosi o datki , oczywiście kierownictwu to się nie podoba i wzywa policje , po małej interwencji gość bierze wózek inwalidzki pod pachę  i odchodzi , i tu nasuwa się pytanie , dać czy nie dać , pomóc  , klikać , piszcie coś , cokolwiek



Według mnie to smutne co napisałeś bo jedni naprawdę są chorzy i potrzebują pomocy i wsparcia a inni po prostu oszukują.Jedno mnie tylko dziwi w tym kraju że na inne zbędne rzeczy są sponsorzy a na biedne chore dzieci ludzie muszą sami zbierać. (2014/12/22 23:05)

Zionbel


Drodzy państwo osobiście w jakiś dziwny sposób nie mogę wejść w ten link , mój komp nie otwiera tego , ale czasami zadaje sobie pytanie , czy to jest fakt czy naciąganie , może to się okazać nieczułe i bez duszne z mojej strony ale dlaczego takie rzeczy pojawiają się w takim czasie jak SWIĘTA , chcą zagrać na naszych uczuciach , litości ? , co do mojej osoby to zraziłem się co do ludzi ,Jakiś czas temu mówię o kobietach które zbierały na szczytny cel związany z jakąś dziewczynką , około dwóch milinów rozprowadziły na swoje zachcianki , byłem w Brodnicy jakiś czas temu , dwie kobiety przyzwoicie ubrane , zawieszone  emblematy proszą o datek na dziecko niepełnosprawne , stwierdziłem że dam ale się upewnię komu , akurat szła policja i powiedziałem że mają sprawdzić iż to jest faktycznie zbierane , kobiety rozpływają się jak we mgle , a najlepszy numer to  w Toruniu , siedzę w kafejce zajadam się ciastem , naprzeciwko MC DONALDS i siedzący na wózku inwalidzkim gość który prosi o datki , oczywiście kierownictwu to się nie podoba i wzywa policje , po małej interwencji gość bierze wózek inwalidzki pod pachę  i odchodzi , i tu nasuwa się pytanie , dać czy nie dać , pomóc  , klikać , piszcie coś , cokolwiek

Stary życzę Ci aby Twoje dziecko nigdy nie zachorowało !!! (2014/12/23 14:42)

wirefree


A ja proponuje spakowac walizki pojechac do dowolnej kliniki w szkoplandii i w normalnych warunkach wyleczyc dziecko, nie trzeba nic placic trzeba sie dogadac z administracja szpitala kto pokryje koszta.
jednoczesnie proponuje Zgnile jajko dla NFZ na kazde okno. (2014/12/23 14:59)

u?ytkownik146847



Stary życzę Ci aby Twoje dziecko nigdy nie zachorowało !!!

Stary przez takiego gościa ubranego w biały fartuch , moje dziecko nie żyje , to jest przykre , ostatnio czytałem na WP , pewnemu choremu zrobili operację w Czechach , właśnie na oczy , teraz wzrok funkcjonuje normalnie , fakt zapłacił trochę kasy ale odzyskał wzrok , dlaczego NFZ mu nie pomógł?

(2014/12/23 20:14)

wirefree


W Niemczech gro szpitali jest pusta z checia przyjmuja pacjentow, NFZ ma obowiazek zaplacic za leczenie obywatela za granica. (2014/12/23 20:28)

perwer


W Niemczech gro szpitali jest pusta z checia przyjmuja pacjentow, NFZ ma obowiazek zaplacic za leczenie obywatela za granica.

NFZ zawsze zwraca koszty leczenia w krajach UE i poza granicami wspólnoty, jeżeli pacjent otrzyma zgodę NFZ co do planowanego leczenia i zwrotu kosztów. Bezpłatna pomoc medyczna w nagłych wypadkach udzielana jest za okazaniem karty EKUZ, jednak nie wszystkie koszty leczenia będą refundowane przez NFZ.

Leczenie planowe za granicą - procedura składania wniosku do NFZ

Zgodnie z praktyką i zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia leczenie planowe wymaga udokumentowanej zgody NFZ. W innym przypadku będzie ono odbywało się zawsze na koszt ubezpieczonego. W celu uzyskania zgody na przeprowadzenie planowego leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami kraju konieczne jest złożenie wniosku do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o przeprowadzenie leczenia lub badań diagnostycznych (bądź ich kontynuację) poza granicami kraju oraz pokrycie kosztów transportu do miejsca udzielania świadczeń za pośrednictwem właściwego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wniosek taki winien być złożony w placówce NFZ właściwej ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanego. Zaświadczeniem uprawniającym do uzyskania w innym państwie planowego leczenia lub badań diagnostycznych jest „Zaświadczenie dotyczące zachowania prawa do aktualnie przysługujących świadczeń z tytułu ubezpieczenia chorobowego lub macierzyńskiego”, tzw. formularz E112, wydawany przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oddział wojewódzki Funduszu dokonuje weryfikacji wniosku, ze szczególnym uwzględnieniem informacji o wpisie wnioskodawcy na listę oczekujących u świadczeniodawcy w kraju i/lub ocenia, czy dane świadczenie nie może być wykonane w kraju. Oddział może, gdy wnosi o to osoba ubiegająca się o leczenie, przesłać wniosek wraz z kopią dokumentacji medycznej w zakresie objętym wnioskiem do konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny właściwej dla wnioskowanego leczenia lub badań diagnostycznych, w celu zaopiniowania.

Procedura rozpatrywania wniosku zostaje zakończona wydaniem decyzji - zgodą lub odmową Prezesa Funduszu. Prezes NFZ w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania wymienionych dokumentów wydaje decyzję w sprawie wydania lub odmowy wydania wnioskodawcy zgody na przeprowadzenie albo kontynuację leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami kraju oraz pokrycie kosztów transportu do miejsca udzielenia świadczeń.

(2014/12/23 23:33)

zbynio 33


W Niemczech gro szpitali jest pusta z checia przyjmuja pacjentow, NFZ ma obowiazek zaplacic za leczenie obywatela za granica.

NFZ zawsze zwraca koszty leczenia w krajach UE i poza granicami wspólnoty, jeżeli pacjent otrzyma zgodę NFZ co do planowanego leczenia i zwrotu kosztów. Bezpłatna pomoc medyczna w nagłych wypadkach udzielana jest za okazaniem karty EKUZ, jednak nie wszystkie koszty leczenia będą refundowane przez NFZ.

Leczenie planowe za granicą - procedura składania wniosku do NFZ

Zgodnie z praktyką i zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia leczenie planowe wymaga udokumentowanej zgody NFZ. W innym przypadku będzie ono odbywało się zawsze na koszt ubezpieczonego. W celu uzyskania zgody na przeprowadzenie planowego leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami kraju konieczne jest złożenie wniosku do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o przeprowadzenie leczenia lub badań diagnostycznych (bądź ich kontynuację) poza granicami kraju oraz pokrycie kosztów transportu do miejsca udzielania świadczeń za pośrednictwem właściwego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wniosek taki winien być złożony w placówce NFZ właściwej ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanego. Zaświadczeniem uprawniającym do uzyskania w innym państwie planowego leczenia lub badań diagnostycznych jest „Zaświadczenie dotyczące zachowania prawa do aktualnie przysługujących świadczeń z tytułu ubezpieczenia chorobowego lub macierzyńskiego”, tzw. formularz E112, wydawany przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oddział wojewódzki Funduszu dokonuje weryfikacji wniosku, ze szczególnym uwzględnieniem informacji o wpisie wnioskodawcy na listę oczekujących u świadczeniodawcy w kraju i/lub ocenia, czy dane świadczenie nie może być wykonane w kraju. Oddział może, gdy wnosi o to osoba ubiegająca się o leczenie, przesłać wniosek wraz z kopią dokumentacji medycznej w zakresie objętym wnioskiem do konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny właściwej dla wnioskowanego leczenia lub badań diagnostycznych, w celu zaopiniowania.

Procedura rozpatrywania wniosku zostaje zakończona wydaniem decyzji - zgodą lub odmową Prezesa Funduszu. Prezes NFZ w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania wymienionych dokumentów wydaje decyzję w sprawie wydania lub odmowy wydania wnioskodawcy zgody na przeprowadzenie albo kontynuację leczenia lub badań diagnostycznych poza granicami kraju oraz pokrycie kosztów transportu do miejsca udzielenia świadczeń.




Oczywiście decyzja będzie odmowa. Z tego co wiem to ci co mają kasę najpierw się leczą za granicą, a później walczą o zwrot... Wiem jak jest w Polsce. Płacę składki, a wszędzie chodzę prywatnie..... Nie dziwię się, że ktoś urzędników podpalił..... (2014/12/24 07:03)

perwer


Wkleiłem to żeby tak jak kolega wyżej ciemnoty ludziom nie wciskać że pojedziesz za granice  bo tak chcesz i o kase sie nie martw.Tylko w wyjątkowych przypadkach jest taka zgoda na leczenia na tysiące chorych rocznie .Dlatego jest dziesiątki programów w telewizji z chorymi dziećmi ,którym państwo pozwalało umrzeć. (2014/12/24 09:23)

wirefree


Pracuje w niemczech i ostatnio robiłem pomiary w jednym ze szpitali przy okazji wypytałem o to i o tamto i to co wciska wam tutejsza telewizja to kłamstwo. Do leczenia w szkoplandii wystarczy karta ta uprawniaja do miedzynarodowego i to w zasadzie wszystko. Mozna tez samemu oplacic skladki do tamtejszej lokalnej kasy chorych i leczenie jest za darmo. W razie gdy NFZ odmowi refundowania koszty pokrywa urzad ds obcokrajowcow. Nikt nie wezmie od was zlamanego EUR-o chyba ze sami bardzo chcecie. (2014/12/24 11:12)

wirefree


Dopisze jeszcze ze niemieckiego szpitala nie interesuja zgoda kacyka z NFZ a karta. W razie problemow oni maja porawnikow i sami sobie sciagna z NFZ koszta leczenia tak wiec nie dajcie sie dymac zlodziejom z wiejskiej zamiast kase na ukraine i banderowcow niech placa na polskie dzieci. (2014/12/24 11:54)

michalosim


Człowieku albo jesteś zacofany i używasz tylko internetu do forum,cała polska  i świat o tym mówią ja znam sprawę  bardzo dobrze ten chłopczyk mieszka na mojej ulicy jest synem mojej sąsiadki i koleżanki.Życzę Tobie i całej Twojej rodzinie żeby była zdrowa,żeby nie musiała prosić o wsparcie finansowe na ratowanie życia i zdrowia  (2014/12/31 17:15)