Pomost

/ 10 odpowiedzi
Witam Wszystkich !!!

Mam pytanie lub prośbe czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć z czego najlepiej zrobic pomost ?? Czy warto zrobic zwykły tradycyjny pomost wedkarski czy moze jednak Pomost pływający ( tylko z jakich materialów) dodam ze grunt jest dość mułowaty , od brzegu jest okolo 2m trzcini dość wysokie przy nim drzewa wienc idealnym rozwiązaniem jest własnie budowa pomostu tylko myśle ze sie spózniłem bo zima juz mineła a woda jest dosć głeboka na odleglosci 1,5m od brzegu juz brakuje gruntu pod nogami... :(

Jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak sie do tego zabrac i co bym potrzebował byłbym wdzieczny :)
piotr 0206


Przed przystąpieniem do prac należy ustalić, kto jest gospodarzem danego akwenu i wystąpić do niego opozwolenie na budowę. Na podstawie uzyskanego w ten sposób dokumentu – możemy dopiero starać się o potrzebne nam zezwolenie wodnoprawne u właściwego Starosty. (2018/04/01 11:05)

viper


Właścicielem obiektu jest sasiad który pozwolił mi własnie na budowe kładki jest to jest prywatne jezioro ogólno dostepne. (2018/04/01 21:06)

janglazik1947


No to morzesz budować jak Ci pasuje !! (2018/04/02 11:16)

viper


tak tylko właściwie z czego bedzie lepiej to znaczy taniej... :D teraz wiosna to wbijanie pali w dno bedzie klopotliwe bo trzeba by z łódki i dosc gleboko wbijac bo troche mulu jest .. dlaetgo czy warto budowac pomost plywajacy czy mimo wszystko spróbowac zrobic normalna kladke z pali wbitych w dno ??

Jezeli tradycyjny pomost to z jakiego najlepiej drewna ??
a jesli plywajacy to jak go wykonac by spelniał swoje zadanie .


Dodam tylko ze jezioro znajduje sie w lesie dosłownie i dostep do drewna moge miec blisko wystarczy kontakt z leśniczym. Tylko ze pewnie tego pomostu uzywaliby wszyscy więc czy tradycyjny wytrzyma długo takie uzytkowanie ??

Wymiary kładki planowalem dlugosc od brzegu okolo 2m dojscie szerokie na 50cm a szerokosc główna kladki okolo 1,5m (2018/04/02 15:43)

kopytko12


Witam . Na zbiorniku na którym najczęściej łowię, harcerze zrobili dość duże molo (przystań) dla żaglówek. To molo jest pływające , zrobione na beczkach . Myślę że dla Twoich potrzeb taki pomost wędkarski pływajacy w zupełności wystarczy. I jeszcze jedno plusem takiego pomostu jest to że na zimę można go dość szybko wyciągnac i schować. (2018/04/03 18:18)

viper


Dobrze a jakis mzoe pomysł jakiego rodzaju beczki ?? i jaki mogłby byc koszt takiej beczki ??
oraz czym te beczki połączyc jakąś rame zespawać z metalu lub cos podobnego ?? (2018/04/03 19:52)

kopytko12


Dobrze a jakis mzoe pomysł jakiego rodzaju beczki ?? i jaki mogłby byc koszt takiej beczki ??Â
oraz czym te beczki połączyc jakąś rame zespawać z metalu lub cos podobnego ??Â
Masz link jak robia takie pomosty. Jasne wymiary dobierasz do swoich potrzeb.Zaintrygowałes mnie tym pomostem i jutro przeidę się nad zalew zobaczyć czy już wstawiali go harcerze czy jeszcze nie. Jeśli będzie to postaram się porobić dośc dokładne fotki i prześle Ci na priv.
https://www.youtube.com/watch?v=EC1SBB-MAw0
(2018/04/03 20:01)

viper


ok dzieki :D ogladalem ten film kilka razy jednak dalej nie jestem pewny jak dokladnie zrobic go ... jakie beczki i jak je przymocować oraz jak zrobic rame by było jak najtaniej...

pomosty te wyglądaja naprawde fajnie i zawsze mozna je tzreniesc w inne miejsce jak cos a na zime nawet zabrac i w wiosne od nowa postawic.. ale to juz zalezec bedzie jak go wykonam :D


Sezon sie juz zaczyna a ja zapomniałem w zime zrobic stanowiska :D w tamtym roku wody bylo 0,5m od konca trzcin a w tym roku okolo 2m juz jest i bez pomostu trudno... zima dala troche zaduzo wody :D :D :D nie spodziewałem sie.

To czekam na kontakt i moze jakies fotki :D bo szukam inspiracji hehe :) (2018/04/03 20:36)

lukasz-c


Właścicielem obiektu jest sasiad który pozwolił mi własnie na budowe kładki jest to jest prywatne jezioro ogólno dostepne.
Właścicielem obiektu jest sąsiad i jest to prywatne jezioro ogólnodostępne?? Czego dokładnie jest właścicielem twój sąsiad? Jakbyś podał nazwę i umiejscowienie tegoż jeziora sprawdziłbym ci stan prawny powyższego obiektu.
(2018/04/04 14:58)

viper


Otóż to jezioro nie ma nazwy jest to zwykle jeziorko na działce na wsi . Tak przypuszczam :D Ale on mówił że to należy do niego więc nie wnikam Ale i prawda może być bo naokoło są tabliczki teren prywatny. (2018/04/06 07:20)