Pomocy w wyborze silnika Minn Kota

/ 11 odpowiedzi
Witam,od jakiegoś czasu przeglądam tematy oraz aukcje itp dotyczące silników elektrycznych ponieważ mam zamiar właśnie teraz kupić silnik.Silnik przeznaczony będzie do pływania po małych jeziorkach,do tego będę miał ponton 3,20m metra.Wybór padł na MINN KOTA Endura c2 30 lub 34
chciałbym do tego akumulator 100ah.Ktoś ma taki zestaw myślicie że to dobry motor jak na pierwszy raz? Kwota jaka chce na to przeznaczyć ( silnik aku + ładowarka ) to jakieś 1000-1200zł. Teraz kilka pytań do Was :D :

-czy taki akumulator wystarcza na niedzielne pływanie około 5-6 godzin?
-czy z takim pontonem jak podałem i silnikiem spokojnie da się pływać w dwie osoby?
-czy ktoś może podać linki do jakiś aukcji związanych z tymi silnikami bądź jakieś fajne oferty


oglądam zestawy w pewnym sklepie i najmniejsza cena za zestaw to 1040zł ale ta endura akurat nie ma miernika naładowania baterii a wiem że to potrzebne,sa też aukcje z wbudowanym,i wskaźnikami :D

nie wiem sam już co wybrać doradzi ktoś kto się troszkę na tym zna?


z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam serdecznie
Zibi60


Silnik MINN KOTA Endura c2 30 lub 34 powinien wystarczyć do pływania na pontonie dwóch osób na małych jeziorkach. Z tym, że nie widzę możliwości kupna całego zestawu za cenę do 1200 zł - jaką chcesz na to przeznaczyć.
Pływanie, wędkowanie na jeziorkach to przede wszystkim Twoje (Wasze) bezpieczeństwo. Pomoże Ci je zapewnić duża moc silnika i duża pojemność akumulatora, aby w sytuacji kryzysowej (burza, wiatr) szybko dotrzeć do brzegu. Twój wybór to niezbędna minimum.
Dobry, pewny akumulator żelowy 100 Ah to wydatek ponad 600 zł do tego specjalna ładowarka ok. 300 zł, co razem z silnikiem tworzy sumę ok. 1600 zł.
Odezwą się głosy, że pływają na akumulatorach samochodowych i na mniejszych silnikach...
Ja bym proponował silnik o większej mocy - tej samej firmy - ale koszty niewspółmiernie wzrosną. (2012/09/02 11:48)

Kristofer1


max to 1500zł jednak :D oczywiście wiem o bezpieczeństwie itp raczej w burze nie będę wypływał na tak skromnym sprzęcie no i zawsze obserwuję pogodę wiec powiedzmy że uda mi się uniknąć sztormów :D znalazłem coś takiego PROMOCJA może gdzieś pojawią się oferty z ładowarką w komplecie i z większym aku,i jeszcze czytałem tez o maxymizerze.Może ktoś zna jakieś dobre sklepy w okolicy Gliwic z taim sprzętem może cena będzie podobna ? (2012/09/02 13:11)

u?ytkownik32263


Kolego @Kristofer1 olej Minn Kotę. To już nie ta klasa co w jeszcze 4-5 lat temu produkowanych jednostkach, a Endura to porażka przy tej cenie. Teraz rządzi tam tania chińszczyzna. Kable cienkie jak nitki, przełączniki się sypią. Generalnie przepłacasz i to bardzo dużo. Poszukaj lepiej mocniejszego silniczka u konkurencji. Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie Osapian, Motor Guidy drogie ale dobre. Jak to się mówi: szukajcie aż znajdziecie;) (2012/09/02 15:37)

Kristofer1


znalazłem także komplet właśnie osapiana 40 LBS za 13XX zł OSAPIAN ZESTAW ŁADOWARKA AKUMULATOR co myślicie o tym? jakośnie wydaje mi się żeby chińszczyzna była lepsza no ale cóz czekam na rożne komentarze i opinie :) (2012/09/02 16:24)

dejan


Zobacz sobie  www.yomoto.warez.pl  ,hurtownia znajduje się w Zabrzu. Ja kupiłem tam silnik    40 Ibs i nie narzekam,gwarancja 2 lata,na przełącznik dożywotnia,cena 650 zł.Pływam na aku  60 Ah i mi wystarczy. Pozdrawiam (2012/09/06 08:26)

Kristofer1


dziękuje za pomoc kupiłem osapiana 40lbs w zestawie z ładowarką,aku 100 i strażnikiem mocy w sonarze.pl

pozdrawiam (2012/09/08 19:11)