Pomocy w naprawie woblera

/ 18 odpowiedzi
Witam wszystkich.Mam woblera do którego bardzo się przywiązałem i który dał mi parę naprawdę ładnych ryb.Problem jest taki że złamał mi się ster.I tu pytania do was:jak pozbyć się resztki stera z woblera i z czego najlepiej zrobić nowy.Jeśli chodzi o pozbywanie się starego steru prosiłbym o jak najbardziej delikatną metodę żeby go nie uszkodzić.Może na dodatek dołączę jeszcze jego zdjęcie.Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

turu4


Hahaha ta kropka dużo mi kolego pomogła haha (2010/02/03 22:16)

karoltsu1


Witam...Czekałem na to zdjęcie.Usuniecie steru;tylko w sposób inwazyjny-drobny brzeszczot.Materiał na ster;poliwęglan(firmy produkujące reklamy posiadają odpadki,ścinki),grubość identyczna+6 razy lakier.Trocie i pstrągi silnie łapią.
Jeśli problem to priv.Pozdrowienia. (2010/02/03 22:48)

u?ytkownik22572


Złamane stery z uszkodzonych woblerów po prostu wycinam. Najpierw wkładam wobler do specjalnie przygotowanego imadełka. Kiedyś kupiłem małe imadło i w szczęki wkleiłem dwa kawałki płetwy do nurkowania. Zrobiłem tak by nie zgniatać delikatnych korpusów woblerów.
Wkręcam teki wobler delikatnie w imadełko tak by ledwo trzymało. Następnie delikatnie wycinam piłą resztki steru, tak by nie rozkalibrować szczeliny na ster. Jako piły używam kupionej kiedyś w sklepie małej 25 cm piły z brzeszczotem podobnym do piły do metalu. Po usunięciu starego steru szukam nowego podobnego a jak nie mam to wycinam go z tego co mam. Jeśli nie mam poliwęglanu (do kupienia na Allegro) to używam starych butelek. Kiedyś odłożyłem sobie kilka grubszych butelek po napojach. Do mocnych sterów używam butelki tzw. biurowej. Do mniejszych woblerów jak ten, używam plastikowej butelki zwrotnej po napojach lub butelki po mineralnej z syfonem (kiedyś takie były). Wycinam z tego ster (jest lekko wklęsły ale woblerowi to nie przeszkadza, rybom też), szlifuję krawędzie i wklejam na poxipol. Resztki wyciśniętego po wsadzeniu steru kleju, mokrą ręką zagładzam, wyrównując i zakrywając ubytki po rozwierceniu, tak by wobler nie pił wody w tym miejscu. Jeszcze w czasie schnięcia oglądam w różnym świetle czy wkleiłem prosto ster. Poxipol schnie ok 10 minut , więc trzeba się spieszyć. (2010/02/03 22:55)

turu4


I właśnie tu się pojawił problem z czego zrobić ster.Nie wiem czy w domu posiadam coś co się nada.Może przeszukam dokładnie wszystkie zakamarki i coś wynajdę.Kiedyś robiłem z płyt CD ale były bardzo kruche i się łamały. (2010/02/03 23:16)

karoltsu1


Będę optował przy poliwęglanie z uwagi na jego prace-powoli,głęboko schodzący,tak wynika ze zdjęcia.Produkty zastępcze są łatwo dostępne,lecz jak sam zauważyłeś,niepraktyczne.Jeśli jest kłopot z firmami reklam-pozostaje allegro.Koszt płytki 1mm,1,5mm,2mm-ok.5 zł. (2010/02/03 23:25)

u?ytkownik30478


ha ha ha  daj go mnie zrobimy z niego kilera   pojedziemy na Belniankę to go sprawdzisz (2010/02/05 13:10)

glizdziarz


Swego czasu naprawiałem kilka woblerów używając na stery kawałka linijki szkolnej wykonanej z dość elastycznego tworzywa. Ważne żeby jej grubość była taka jak oryginalnego steru. Kolega kiedyś naprawił wobler robiąc ster z kawałka miedzianej blaszki. Niezły patent bo pozwala dowolnie ustawiać ster. Minus to inny ciężar miedzi i konieczność zastosowania cieńszej blaszki niż tworzywo. Drugi minus to niestety przy ostrym braniu czasem ster ulega deformacji. Co do usunięcia to uzywałem cienkiego brzeszczota do metalu. Takiego jednostronnego o najdrobniejszych ząbkach. Co do kleju to już wg uznania. POXIPOL albo DISTAL. Distal wolniej wiąże więc można się pobawić w ustawianie i wyrównanie. (2010/02/05 16:19)

rybak09090909a


Witam.podpowiem ze ster możesz zrobic z plastiku może byc od butelki od picia lub jakis grubsy plastik.pozdrawiam. (2010/02/12 22:34)

turu4


Temat uwazam za zamkniety.KOlega wobler76 pomogl mi go naprawic imusze powiedziec ze spisal sie bardzo dobrze.Pozdro (2010/02/12 23:49)

u?ytkownik3378


RESZTKI STERU USUNĄĆ INWAZYJNIE NP. KOMBINERKAMI LUB BRZESZCZOTEM( NIE USZKODŹ STELAŻU) NASTĘPNIE Z POLIWĘGLANU WYCIĄĆ PODOBNY STER I WKLEIĆ NA DOBRY KLEJ EPOKSYDOWY.   (2010/02/13 00:18)

sylwek434


a ja uzywam mojego patentu-przerabiam żyletke na piłe stukając nozem w ostrze powstają ząbki-co wy na to.....................................? (2014/01/12 14:00)

David48


Ja również prosiłbym o pomoc.Jak widać na załączonym obrazku ,mój wobler uległ awarii. Chciałbym zakleić ta dziurkę,ale nie wiem czym..
Pomoże ktoś ? (2018/06/21 11:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81


To??? Nic mu nie będzie.Nie widziałeś moich boleniówek po sezonie na kamieniach...:-) Jednak jeśli chcesz to zabezpieczyć powinna wystarczyć mała kropelka super glue nałożona np szpilką w punkt żeby nie zapaskudzić woblera.Ja swoje poobijane woblery podleczyłem klejem dwudkładnikowym z Tesco o nazwie "płynny metal".Punktowo w odpryski lakieru, nawet nie widac tego.Jak wyschnie postaw na tym białym kropkę czarnym markerem i nawet śladu nie będzie. (2018/06/21 11:51)

David48


Musze to czymś zallepić bo wykłada mi sie podczas prowadzenie :/ mam nadzieje ze powodem tego jest wlasnie ta dziurka. Dzieki za pomoc ! (2018/06/21 11:58)

ogtw


Ja również prosiłbym o pomoc.Jak widać na załączonym obrazku ,mój wobler uległ awarii. Chciałbym zakleić ta dziurkę,ale nie wiem czym..
Pomoże ktoś ?
Oprócz kleju do tapet, szkolnego i butaprenu, chyba wszystkie kleje będą się nadawać.
(2018/06/21 11:59)

barrakuda81


Jeśli się wykłada to reguluj wygięciem oczka bardzo delikatnie w stronę przeciwną do kierunku w który się wykłada. (2018/06/21 16:37)

David48


Na razie wyciąłem z wykałaczki mały kawałek drewienka i na kleju włożyłem w tą dziurkę. Nad woda sprawdzę czy będzie poprawnie pracował. (2018/06/21 18:13)