Pomoc PSR-przepisy

/ 32 odpowiedzi
Witam szanownych kolegów.Chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja z naszym PSR lub SSR.Były na portalu informacje o likwidacji PSR -czy to prawda?Od razu zaznaczam że byłem z 10 razy w tym roku nad wodą w tym 1 raz na cał dzięń (już niemówiąc o portalu)-taka praca , ale nie miałem ani jednej kontroli w miejscach w których w zeszłym roku byłem kontrolowany często.Wiem że kłusownictwo kwitnie-chociaż ja sam osobiście nie miałem okazji nikogo widzieć(niebyło kiedy).Czy nie ma takiej opcji żeby przerzucić część składek na kontrole(paliwo) zamiast na koło???Wolałbym dopłacić nawet do składek (masakrycznie zresztą wysokich) , bylebym mógł jechać na te 2 godz. nad wodę i pobawić się zrybą a nie siedzieć jak "burak" i liczyć na to że kłusole coś jeszcze zostawili!!!!! Co do przepisów....Przedwczoraj spotkałem kolegę nad wodą- kolegę spiningującego-nezbyt zorientowanego w przepisach i okazało się że na naszych wodach może on spiningować przez raptem cztery miesiące w roku-a składka ta sama!!!! Czy jest to logiczne????Czy tu chodzi o ochronę wód czy o kasę??????!!!!Myślę że zapalony "spiningista" wypuszczający rybki(łowiący dla frajdy) zrobi o 99proc.mniej szkód aniżeli "zapalony" kłusol" stosujący każdą metodę na zabranie ryby.Czy my płacący tym urzędasom naprawdę nie mamy wpływu na treśC regulaminu stanowiącego o naszych prawach i obowiązkach??????Wiem Ze u nas "jest jak jest"-ale czy aż tak?????? Pytam bo nie już niejestem niczego pewny w tej naszej rodzinnej Polsce........!!!!!!!
ryukon1975


Przeczytaj uważnie wątek-Katastrofa,niskie stany wód,wędkarze kłusują - a dowiesz się prawdy. (2011/12/08 18:01)

arturfirlit


Przeczytałem!!!!!! Paranoja niestety u nas  się pogłębia .Pytanie brzmi "czy my sami ,zdrowo myśląco ludzie niemożemy nic zrobić??????" Nasza demokracja jest do du.......y-w naszych realiach lepiej być kłusolem........Bez komentaża.....!!!!!! (2011/12/08 18:24)

ryukon1975


Widzisz więc  w jednym województwie nie mają kasy,w drugim kradną.:)))



http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111208/POWIAT0104/869850394


Żeby tak dbali o wody jak o swoje a przepraszam nie swoje, kradzione pieniądze.:))) (2011/12/08 18:36)

Orbita


Witam szanownych kolegów.Chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja z naszym PSR lub SSR.Były na portalu informacje o likwidacji PSR -czy to prawda?Od razu zaznaczam że byłem z 10 razy w tym roku nad wodą w tym 1 raz na cał dzięń (już niemówiąc o portalu)-taka praca , ale nie miałem ani jednej kontroli w miejscach w których w zeszłym roku byłem kontrolowany często.Wiem że kłusownictwo kwitnie-chociaż ja sam osobiście nie miałem okazji nikogo widzieć(niebyło kiedy).Czy nie ma takiej opcji żeby przerzucić część składek na kontrole(paliwo) zamiast na koło???Wolałbym dopłacić nawet do składek (masakrycznie zresztą wysokich) , bylebym mógł jechać na te 2 godz. nad wodę i pobawić się zrybą a nie siedzieć jak "burak" i liczyć na to że kłusole coś jeszcze zostawili!!!!! Co do przepisów....Przedwczoraj spotkałem kolegę nad wodą- kolegę spiningującego-nezbyt zorientowanego w przepisach i okazało się że na naszych wodach może on spiningować przez raptem cztery miesiące w roku-a składka ta sama!!!! Czy jest to logiczne????Czy tu chodzi o ochronę wód czy o kasę??????!!!!Myślę że zapalony "spiningista" wypuszczający rybki(łowiący dla frajdy) zrobi o 99proc.mniej szkód aniżeli "zapalony" kłusol" stosujący każdą metodę na zabranie ryby.Czy my płacący tym urzędasom naprawdę nie mamy wpływu na treśC regulaminu stanowiącego o naszych prawach i obowiązkach??????Wiem Ze u nas "jest jak jest"-ale czy aż tak?????? Pytam bo nie już niejestem niczego pewny w tej naszej rodzinnej Polsce........!!!!!!!


Witam

Na pytanie blockquote: - czy to prawda  zapytaj wszystko-wiedzącego "Mastiffa"-Moderatoea on sam jest wzorowym strażnikiem PSR  powinien Tobie wszystko wytłumaczy. OK 

(2011/12/08 19:01)

arturfirlit


Ten link pozostawię bez komentarza-bo i co tu komentować????!!!!!! (2011/12/08 19:01)

u?ytkownik57785


Witam

Na pytanie blockquote: - czy to prawda  zapytaj wszystko-wiedzącego "Mastiffa"-Moderatoea on sam jest wzorowym strażnikiem PSR  powinien Tobie wszystko wytłumaczy. OK 



Nawet nie wiesz CZEGO jestem strażnikiem, ale co do reszty to spoko, uznaje to za wazeline, ale nic z tego, wole kobiety.

(2011/12/08 19:08)

arturfirlit


No ,no -się porobiło.Nie taka była moja intecja by "NAS" poróżnić lecz żeby dowiedzieć się konkretów i byćmoże coś zmienić.Panowie-trochę rozwagi i szacunku do siebie-bo jak jest "tutaj" - tak jest nad wodą.......(i w każdym innym miejscu).Ten portal jest dla nas i po to żebyśmy się dogadali i obgadali istotne sprawy......(koniec moralitetów)...Dyskutujmy merytorycznie albo wcale........... (2011/12/08 19:50)

okoproroka


Jaki tam PSR?! Zwykły wolontariusz działający społecznie w SSR. Zresztą gość wie tyle ile w Wiki napiszą.  (2011/12/08 20:10)

okoproroka


Hefeed8 a ty byś chciał żeby podzielić wędkarzy np według technik?  Taki karpiarz ( niby wypuszcza ryby) więc nie powinien płacić składek, taki zawodnik ( niby ryb nie zabiera) może ma nie płacić składek, bo on tylko trenuje? A może ktoś kto łazi ze spinem nie powinien płacić składek? Może tacy jak ja, czyli wędkarze którzy lubią rybę zjeść powinni wziąć na siebie składki za tych bardziej "etycznych"? Ja myślę, że jak się chce moczyć kije to się powinno płacić tak samo czy ktoś jest grunciarzem, muszkarzem, spinerowcem czy innym spławikowcem. Jesteśmy wędkarzami więc płacimy tak samo niezależnie od metody czy zapatrywań. Każdy może rybę zabrać z łowiska według prawa, a to, że ktoś nie bierze to jego wola, ale ma prawo. W czym więc problem? (2011/12/08 20:17)

u?ytkownik61658


Jaki tam PSR?! Zwykły wolontariusz działający społecznie w SSR. Zresztą gość wie tyle ile w Wiki napiszą. 



czyżby następny klon na forum się pojawił atakujacy uczciwych strażników? (2011/12/08 20:17)

okoproroka


:-)     paranoja? 

Wyraziłem swe zdanie Meridianon. Mam prawo. Ty mi to prawo chcesz odebrać? Napisałem nieprawdę? 

(2011/12/08 20:19)

u?ytkownik61658


może nie wiesz o tym  ale swoimi postami obrażasz uczciwych ludzi ? zastanowiłeś się nad taką opcją? czy może masz zakodowaną tylko jedną opcją "atak i obrzucanie błotem"? zastanawiałeś się czy to dobre wyjście? (2011/12/08 20:24)

ryukon1975


Hefeed8 a ty byś chciał żeby podzielić wędkarzy np według technik?  Taki karpiarz ( niby wypuszcza ryby) więc nie powinien płacić składek, taki zawodnik ( niby ryb nie zabiera) może ma nie płacić składek, bo on tylko trenuje? A może ktoś kto łazi ze spinem nie powinien płacić składek? Może tacy jak ja, czyli wędkarze którzy lubią rybę zjeść powinni wziąć na siebie składki za tych bardziej "etycznych"? Ja myślę, że jak się chce moczyć kije to się powinno płacić tak samo czy ktoś jest grunciarzem, muszkarzem, spinerowcem czy innym spławikowcem. Jesteśmy wędkarzami więc płacimy tak samo niezależnie od metody czy zapatrywań. Każdy może rybę zabrać z łowiska według prawa, a to, że ktoś nie bierze to jego wola, ale ma prawo. W czym więc problem?



O czym Ty człowieku piszesz?
Ja piszę o przekrętach w PSR.W Podkarpackim można kłusować bo PSR skończyło się paliwo na ten rok.W Kielcach zatrzymali komendanta PSR za łapówki. (2011/12/08 20:32)

ryukon1975


Mam gdzieś podziały poczytaj forum.I tak wędkarze są podzieleni.
Są fanatycy PZW którzy oddali by za to życie.
Są wrogowie PZW.
I są tacy co tylko stwierdzają fakty. (2011/12/08 20:40)

jogi


Z kolegi "okoproroka" to niezłe Ziółko ! (2011/12/08 21:04)

cierpliwy1


Z kolegi "okoproroka" to niezłe Ziółko !


Jakie ziółko napisał prawdę większość ludzi piszących na tym i innych forach czerpie wiedzę z Wiki (2011/12/08 21:23)

u?ytkownik91748


Ciotka wikipedia i kopiuj wklej, wszechmogący na necie, a tak naprawdę głupi, bo internet to kopalnia bzdur i aparat do oczerniania i otumaniania społeczeństwa (2011/12/08 22:53)

okoproroka


Meridianonku kochany a ty taki uczciwy jesteś? Ja jeszcze w sądzie nie byłem w charakterze podsądnego, najwyżej świadczyłem w jakiejś sprawie. A to że ten pan jest tylko zwykłym, biednym, mało wiedzącym społecznikiem to fakt a nie żadna obraza. A co do wklejania przez niego formułek z Wiki to tez prawda. Więc nie mów mi że kogoś obrażam. jak będę chciał obrazić, to będzie to widoczne gołym okiem. Nie musisz szukać podtekstów panie uczciwy. (2011/12/09 05:32)

u?ytkownik61658


Meridianonku kochany a ty taki uczciwy jesteś? Ja jeszcze w sądzie nie byłem w charakterze podsądnego, najwyżej świadczyłem w jakiejś sprawie. A to że ten pan jest tylko zwykłym, biednym, mało wiedzącym społecznikiem to fakt a nie żadna obraza. A co do wklejania przez niego formułek z Wiki to tez prawda. Więc nie mów mi że kogoś obrażam. jak będę chciał obrazić, to będzie to widoczne gołym okiem. Nie musisz szukać podtekstów panie uczciwy.



tak jestem uczciwy i nie mam sobie nic do zarzucenia:) (2011/12/09 07:27)

jogi


Mnie wydaje się że koledze "okoproroka" coś leży na wątrobie i nie wie jak wyładować się. Proponuję napisać o co konkretnie chodzi. Może wspólnie rozwiążemy problem bo takie przepychanki i zaczepki do niczego nie prowadzą. (2011/12/09 09:59)

okoproroka


Hefeed8, źle ciebie zrozumiałem i wszystko.  (2011/12/09 13:17)

jogi


Wyjaśnienie może jest wyczerpujące ale czy masz jakieś dowody żeby temu koledze udowodnić jego winy czy grzechy ? Pamiętaj że zepsuć komuś reputację jest b. łatwo a naprawić trudno. Pozdrawiam. (2011/12/09 13:58)

ryukon1975


Hefeed8, źle ciebie zrozumiałem i wszystko. 



Zdarza się,spoko. (2011/12/09 14:02)