Zaloguj się do konta

Pomoc z karpiem

utworzono: 2013/06/17 15:02
mikolaj-szewczy

Witam. Niedawno odkryłem małe łowisko. Wiem że jest tam niewiele karpi ale same konkretne okazy. Wiem też że na tym łowisku nie była stosowana kulka proteinowa i pelet. Prosiłbym o pomoc a mianowicie jakim sposobem i na co najlepiej łowić aby były efekty. Pozdrawiam.
[2013-06-17 15:02]

Próbuj na kukurydzę i groch wędkarski. Grochu 2 lub 3 ziarna zakładaj a kukurydzy to już wiesz pewnie ile, choć jak są tam też liny i karasie to możesz się spodziewać właśnie takiego przyłowu również :) [2013-06-17 17:49]

Opisz troszkę bardziej to łowisko i jakie gatunki tam występują. [2013-06-17 18:23]

bartek19985

Ładuj peleta albo kulek w miejscówke przez 1 tydzień nie przesadzając z ilością jeśli są karpie w łowisku to napewno wejdą [2013-06-17 20:16]

mikolaj-szewczy

występuje tam karp lin karaś leszcz krąp amur okoń sum szczupak płotka wzdręga
[2013-06-20 22:03]

mikolaj-szewczy

czytałem że jak ryba nie jest nauczona do peletu i kulek to nie wejdzie na takie łowisko
[2013-06-20 22:04]

catrinna

Zacznij nęcić ziarnem gotowanym, następnie zanętą zwykłą sypką np. z granulatem lub pelletem, aż w końcu przejdź do samych kulasków ;-) [2013-06-22 12:02]

mikolaj-szewczy

jaki smak proponujecie?

[2013-06-24 11:50]

czytałem że jak ryba nie jest nauczona do peletu i kulek to nie wejdzie na takie łowisko

bzdura ,bzdureńka ,bzdurunia!!!!przecież pellet i kuka proteinowa to nic innego jak forma ciasta.Tak jak byś powiedział że jak ryba nie zna pinek czy kukurydzy to nie wejdzie w "sypane" tymi przynętami łowisko.

[2013-06-24 13:57]

jaki smak proponujecie?

Truskawka ,tutti-frutti lub jakiś "śmierdziel" ryba ,muszla .albo scopex lub korzenne. [2013-06-24 14:29]

bolekr

Zarówno do kulek jak i pelletów karpi nie trzeba przyzwyczajać. Jeśli występuje duża liczba gatunków konkurencyjnych jeśli chodzi o jedzonko to trzeba sypać sporo. Nie syp kukurydzy, grochu, fasoli itp. Nęć tylko kulkami (jedna część pokruszona i dwie części całych), pelletem o granulacji od 12 do 25mm i możesz dodać zawsze z 0,5kg - 1kg gotowanej konopi wraz z wywarem. Całość należy najlepiej dzień wcześniej zalać boosterem. Nie stosuj kulek mniejszych niż 18mm. Dzienna porcja powinna zależeć od ilości wyjadanej zanęty. Jeśli masz możliwość podejrzenia czy wyjadają to będzie najlepsze rozwiązanie, jeśli nie to syp około 1kg pelletu + kulek i do tego około 0,5kg konopi na dzień, lub podwójna porcja i nęcenie co dwa dni. Nęć około 3-4 dni i siadaj. W dzień łowienia sypnij na zestaw po 10 kulek i trochę konopi, nic więcej.  Połamania...
[2013-06-24 14:45]

bolekr

A jeśli cię stać to możesz nawet zrezygnować z pelletów i sypać samymi kulkami...
[2013-06-24 14:49]

Romuald55

Ukręć kulki.Gotuj je w różnym czasie.Jedną partię jedną minutę.Ją weż na pierwszy ogień.Zostaw trochę jako dodatek na następne dni.Po kilku dniach nęcenia z dodatkiem kukurydzy masz duże szanse wyłowić wszystkie karpie z małego łowiska. [2013-06-24 15:04]

JKarp

"Zarówno do kulek jak i pelletów karpi nie trzeba przyzwyczajać. Jeśli występuje duża liczba gatunków konkurencyjnych jeśli chodzi o jedzonko to trzeba sypać sporo. Nie syp kukurydzy, grochu, fasoli itp. Nęć tylko kulkami (jedna część pokruszona i dwie części całych), pelletem o granulacji od 12 do 25mm i możesz dodać zawsze z 0,5kg - 1kg gotowanej konopi wraz z wywarem. Całość należy najlepiej dzień wcześniej zalać boosterem. Nie stosuj kulek mniejszych niż 18mm. Dzienna porcja powinna zależeć od ilości wyjadanej zanęty. Jeśli masz możliwość podejrzenia czy wyjadają to będzie najlepsze rozwiązanie, jeśli nie to syp około 1kg pelletu + kulek i do tego około 0,5kg konopi na dzień, lub podwójna porcja i nęcenie co dwa dni. Nęć około 3-4 dni i siadaj. W dzień łowienia sypnij na zestaw po 10 kulek i trochę konopi, nic więcej.  Połamania..."
Kwint esencja :-)Ile razy można gadać, że do kulek karpi ( o ile są ) nie trzeba przyzwyczajać ?JK
[2013-06-24 15:18]

czarny13

panowie a czemu nie mozna necic kulkami wraz z kukurydza ?

szykuje sie do zawodow i wlasnie tym mam zamiar rybe zwabic z gory dzieki za info

[2013-06-24 15:37]

panowie a czemu nie mozna necic kulkami wraz z kukurydza ?

szykuje sie do zawodow i wlasnie tym mam zamiar rybe zwabic z gory dzieki za info

A kto powiedział że nie  można??? jasne że można!!!Sęk w tym że  do zanęty drobnoziarnistej zawsze wchodzi inna ryba ;płoć, Leszcz ,Lin ,Karaś Gdy chodzi nam o eliminacje tego przyłowu,jeśli naszym celem są tylko duże karpie to lepiej w ogóle zrezygnować z zanęt sypkich ,ziaren ,pelletu,ale jak nie przeszkadza nam przyłów albo "przy okazji" chcemy inny białoryb połowić wtedy dodawanie ziaren (nawet pszenicy) nie jest błędem. [2013-06-24 16:42]

catrinna

jaki smak proponujecie?

Nie ma jako takiej reguły co do wyboru smaku kulek i pelletu..

Choć na tą porę roku tj. lato używamy głównie owocu np. truskawka, w nocy można przełamać to śmierdzielem.
Najważniejsze byś utrzymywał przynęty i zanęty w tej samej nucie smakowej, tzn. jeśli nęcisz kulkami i pelletem o smaku truskawki, to kulki i pellet na włosa powinny mieć ten sam smak, może nie powinny ale ryba przyzwyczaja się do danego smaku ;-)

Dlatego warto nie nęcić jednym smakiem, tylko np. mieszane kulek owocowych, np. truskawka, pomarańcza, ananas itd. ;-)

Pozdrawiam ;)

[2013-06-24 23:43]

krychu26

To ciekawe, w jaki sposób ryba się nauczyła jeść pellet i kulki? Kiedyś ktoś spróbował, i ryba przyszłą, choć nie znała przynęty.

[2013-06-25 08:23]

To ciekawe, w jaki sposób ryba się nauczyła jeść pellet i kulki? Kiedyś ktoś spróbował, i ryba przyszłą, choć nie znała przynęty.

setki zapachów począwszy od frankfurterki przez japońskie kałamarnice skończywszy na wędzonym śledziu , chili peeper , lub SK 100000 ;-))))))))))))))) śmiać się chce jak ludzie sa naiwni i dają się nabierać za grubą kasę na te wszystkie bajery i wywala kasę w błoto ...

kolego wszelkiej maści naganiaczy na kulki po 20-30 zł do 70 zł /kg na tych forach wszędzie na morgi stąd piękne bajeczki powstają jakie to nie wspaniałe przynęty i że karp głupieje na widok kulek i jakie to one nie są cudowne ach ech ;-))))))))))))))))))))) 

mogę Ci tylko powiedzieć , że na dzikim jeziorze jednym czy drugim, nie na burdelu karpiowym , tych wszystkich kulek nie chce żreć nawet leszcz pomimo że karmię nimi od dwóch lat i jedyne brania jakie mam tylko na kukurydzę zbalansowaną jakimś sztucznym pływakiem.

[2013-06-25 08:37]

bolekr

Autor pisze o konkretnych okazach a nie karpikach po 2-5kg. Każdy może nęcić czym zechce i jak zechce. Na takie karpie nie należy ustawiać się z ziarenkiem kuku na włosie na wodach PZW. Ja wyraziłem swoją opinie i mój sposób nęcenia jakiego używam na łowiskach PZW gdzie karpie kulek na oczy nie widziały i po trzech dniach nęcenia miałem już efekty. Co do jakości kulek każdy powinien dojść do swojego wyrobionego zdania na ich temat. Wszelkiego rodzaje dyskusje typu "krab z truskawką a może truskawka z krabem?" są zbędne.

Pozdrawiam
[2013-06-25 09:41]