Wybór bata-Robinson,Konger, Mikado, Jaxon

/ 7 odpowiedzi
Witam.

Przeczytałem juz chyba wszystkie fora i 95% artykułów tam znalezionych jest niestety z przed wielu lat a mysle ze na rynku wiele sie zmienilo.
Szukam bata do lowienia malej i sredniej bialej ryby tylko i wylacznie na jeziorach z pomostu lub brzegu lecz zdarzaja sie "niespodzianki" po ok. 1,5-2kg. Nie chcialbym zeby bat podczas ktoregos z brań strzelil jak zapalka lub po zarzuceniu zestawu wygladal jak "banan"
Moi kandydaci to:
konger arcus pole 700 
konger spirado pole 700
robinson vde-r hmc dynamic pole mxa 700
mikado tournament pole 700
Konger Medalist GTX Pole 700
Jedyne co mnie martwi to fakt ze im drozsza wedka tym jest lzejsza a nie wiem czy z utrata wagi bata spada takze jego wytrzymalosc. Otwarty jestem oczywiscie na wasze propozycje lecz nie ukrywam ze chetnie poznam opinie o wymienionych przeze mnie batach.
Jakub Woś


Łowiąc batem cały czas masz go w ręce. Im lżejsza wędka tym bardziej komfortowe jest łowienie. To że lekkie wędki są mniej wytrzymałe to bujda. Na pewno nie podczas holu. Kiedyś rzeczywiście były mniej wytrzymałe ale na uszkodzenia mechaniczne typu uderzenia czy nadeptania ale to już przeszłość. Osobiście z wymienionych polecam Robinson VDE-r (2017/06/30 16:49)

erykom


Od kilku lat łowie batem Konger Arcus Pole 700  i nie narzekam.Dał radę leszczom ok 1 kg,jest lekki i jak dla mnie jest ok.Zresztą myślę że każdy bat w granicach 200 zł jest dobry.Możesz kupić bata za 50 zł 8 m ale z wagą 0,5 kg i po jednym łowieniu odechce Ci się łowienia bacikiem :) (2017/06/30 16:53)

dawid-sm


W kazdej ofercie co czytalem do vde-r sa dolaczone 2 szczytowki jedna pelna i druga pusta. Pelna do polowu malych ryb a pusta do polowu sr i duzych z tym ze jest dopisane ze jest idealna do zamontowania amortyzatora tzn czy ta pusta szczytowka da sobie sama rade z tymi rybami czy konieczne jest montowanie amortyzatora  (2017/07/01 09:37)

erykom


Potworów nie będziesz łowił więc da radę ! (2017/07/01 11:23)

cookiestyle


witam kolegów, którego byście wybrali ? SILVER SHADOW TELE POLE SPX czy ROBINSON Bat VDE-R TEAM HMC DYNAMIC POLE SX 700 7m (2018/04/10 14:24)

Jakub Woś


VDE-R Team Dynamic Pole. VDE-Ry to czołówka jeśli chodzi o sprzęt wyczynowy w przystępnej cenie. Lekkie i wytrzymałe. Próżno szukać negatywnych opinii (2018/04/10 20:05)