Zaloguj się do konta

Pomoc w zakupie zestawu gruntowego

utworzono: 2014/07/21 18:41
Debur

Witam zamierzam kupić swój pierwszy zestaw gruntowy i chciałbym byście mi pomogli w wyborze w miare dobrego sprzętu.Będe łowił na stawach i jeziorach więc zamierzam kupić tą wędkę    JAXON BLACK ARROW FEEDER 3.60m 40-80g za ok 80zł.Czy są lepsze feedery w cenie do 100zł jeśli tak to jakie?
Z tego co wyczytałem do feedera nie potrzebny jest wolny bieg więc zastanawiam się nad tymi kołowrotkami: KOŁOWROTEK SHIMANO ALIVIO 4000 RC 1BB+1RB  - http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=12633 KOŁOWROTEK DRAGON ELITE PRO FD 530i 4BB+1RB- http://sklep.insel.pl/product_info.php?products_id=21255 Co o nich sądzicie? Czy żyłka głowna 0.20 Dragon maxima carp&feeder i  przypon 0.18 (mam zamiar łowić leszcze,karasie,liny do max 3kg) haczyk nr 8 przypon długości 15-30cm krętlik nr10 i koszyczek 30g będa odpowiednie do tej metody i C.W wędziska?
P.S Czy na takie ryby do 3-4kg spokojnie wystarczy mi lekki picker DAIWY?http://allegro.pl/daiwa-fish-collection-lekki-feeder-11ft-330-60g-i4391057397 [2014-07-21 18:41]

karwos33

Kolego, jak na moje to tak
1. Wybrałeś kiepską wędkę, bo to już nie ta firma co kiedyś. Arrow jest niby ciut droższym następcą Cantary, ale powiem szczerze że poza nazwą i "okładką" to ta sama nudna książka. Kiepskie właściwości, kiepska praca, a wykonanie jeszcze gorsze. Jak nie wypłacisz kilku stów na ich sprzęt wyższej klasy to nie ma sensu brać tych tańszych, chyba że nie myślisz o łowieniu na poważnie. No i sam nie wiem czy na jezioro taki CW.to dobry wybór, rozejrzyj się lepiej za czymś do 60g, chyba że to jezioro przepływowe, ale z tendencją do silnego wiatru i fali. 
2. Wybrałeś moim zdaniem bardzo słabe kołowrotki. Nie mam na myśli ich jakości - bo tu opinie są różne - ale to są kołowrotki wytrzymujące metodę spławikową (i to ledwo), a my tu mówimy o feederze do 60-80g. Przekładnia za przeproszeniem jebnie. A jak nie ona, to kabłąk albo i cały system szlag trafi. 
Poszukaj lepiej porządnego kołowrotka gruntowego - czegoś mniej plastikowego. To tak od serca.

Co do zestawu, którego chcesz używać (żyłka itp.), to wszystko zależy od warunków na łowisku (np. waga koszyka a rodzaj dna), sprzętu na którym to umocujesz i tego czy ryba jadła śniadanie i powalczy słabiej czy mocniej. Wydaje się, że to co wymieniłeś może okazać się takim "uniwersalnym" zestawem, ale naprawdę poszukaj lepszej wędki, i wybierz porządny, gruntowy kołowrotek:)

Pozdrawiam [2014-07-21 22:57]

Debur

A czy mogłbyś mi doradzić jakiś dobry kołowrotek i wędke(razem do 200zł)? [2014-07-22 12:00]

karwos33

Robinson DynaCore 3,6/3,9m cw. 40-90g (ok.80-100zł). Z resztą niedługo będę o niej pisał jakiś artykuł/test, jak tylko znajdę wolną chwilę. Naprawdę dobra wędeczka, cena podobna do Arrowa ale wykonanie o wiele lepsze. 
Co do kołowrotka to albo weź sobie dużą okumę inspira (ok. 140zł) (ja mam rozmiar 40 i sprawdza się też w ciężkim łowieniu na rzece) albo robinsona free runner - jest sporo tańszy (ok.90-100zł), a masz dodatkowo wolny bieg, co może się przydać jakbyś chciał zapolować chociażby na sandacza czy szczupaka z gruntu. W obu przypadkach masz 5 lat gwarancji. Oba kołowrotki mam i z obu jestem zadowolony.

Pozdrawiam [2014-07-22 12:53]

Debur

Ok dzieki za pomoc ale mam jeszcze pytanie który rozmiar  Free Runnera wybrać? P.S Koszyczek o masie 30g będzie dobry do tej wędki? [2014-07-22 13:31]

karwos33

Myślę że ze spokojem najmniejszą 406kę, i tak będziesz musiał dać trochę podkładu przy lekkim gruncie. Koszyk i 10 i 20 i 30 wystarczą. Weź pod uwagę, że w trakcie rzutu masz w nim zanętę i zaczyna on swoje ważyć. A potem, gdy zanętę ryby wyjedzą, nie ma to znaczenia. Przy zacięciu masz w zanadrzu bardzo miękką szczytówkę i dobrą akcję tej wędeczki. 
Pozdrawiam [2014-07-27 05:13]

bykuuu

Proponuje badyl z leszczyny i do przodu ..........
[2014-07-28 15:19]

Jakub Woś

Poleciłbym Robinson Carbo Mix Feeder Expert plus kołowrotek Feeder RD Robinson. Całkowity koszt ok 202zł w tym sklepie
http://www.na-ryby.com/Carbo_Mix_Feeder_Expert.html
[2014-07-28 18:53]

SVT

Ja właśnie zakupiłem w sobotę  26.07.2014  Wędka Jaxon Black Arrow Feeder 3.60m / 60-120gTestowałem w Niedzielę i spisał się bardzo dobrze na rzece Nogat o średnim nurcie.Łowiłem fajne karasie i miałem dwie potężne ryby na haku, poczym przypona sobie nie poradziła.Wędka bardzo wytrzymała, o szybkiej akcji, dwie zamienne szczytówki o różnej miękkości. Pytając o dodatkowe szczytówki, u siebie w sklepie SHARK , powiedziano mi że można dokupić a nawet pasują od innych wędek i różnej miękkości. 

Dane :

• Długość: 3,60 m 
  • Długość transportowa: 127 cm
  • Liczba segmentów : 3+2
  • Ciężar rzutowy: 60-120 g
  • Waga: 425g
Jestem jak na tą chwile zadowolony, kosztowała 109 zł, dostałem gratis 2 koszyczki zanętowe 30-40g. Żyłka SATORI (JAXON) 0.22//150m.
Zobaczymy jak się spisze na innych nocnych wypadach. 
                                                                         Pozdrawiam. [2014-07-28 19:50]