Pomoc w wybraniu zestawu gruntowego.

/ 8 odpowiedzi
Witam, łowię od niedawna i nie mam dużego doświadczenia, proszę was o udzielenie mi wskazówek, jakie wędzisko oraz kołowrotek do połowu z gruntu byłby odpowiedni. Łowię tylko na jeziorach na leszcze, płocie itp..Mój budżet to około 100 zł, dodam że musi być to wędka teleskopowa. Proszę o pomoc.
Piotru14


Za 100zł chcesz wędkę i kołowrotek ?? (2014/01/29 15:13)

Mercedes190


Tak na poczatek musi starczyc (2014/01/29 16:05)

Haryyy5


Zdążę chyba się wypowiedzieć zanim koledzy zaczną pisać jeden przez drugiego żebyś dołożył jeszcze kilka razy tyle i kupił coś porządnego. Konkretnie - wiesz już że wędkarstwo to nie będzie tylko jedno sezonowy letni romans, w dodatku wiesz jaka metoda Ci najbardziej pasuje - zwiększ kilka krotnie budżet i kup coś porządnego bo inaczej będziesz kupował kilka razy coraz droższe i wyjdzie Cie to znacznie drożej niż kupić raz a dobrze. Jeśli zaczynasz i nie wiesz czy wędkarstwo to jest TO/nie masz kasy żeby dołożyć lub z jakichś innych przyczyn nie chcesz to proponuje Ci taki zestaw :

Wędka :

http://allegro.pl/karpiowka-weglowa-trython-mikado-385-60-140-gratis-i3898362104.html - wędeczka nie do zajechania. Kupiłem dobrych parę lat temu 2 takie ( może minimalnie inny ciężar wyrzutowy) i naprawdę na początek idealna. Machałem wszystkim od lekkich sprężyn bez obciążenia po  100 gramowe oliwki, często machałem tym z całej siły ile fabryka dała i nie zawiodły. Według mnie idealna wędka na początek, do nauki bo naprawdę sporo wytrzyma.

Wady : sposobem pracy przypomina kij od szczotki, na pewno nie jest to finezyjna wędeczka na której poczujesz małą rybkę.
pozatym  nie chce się łatwo zepsuć także jak będziesz chciał kupić nową dopiero jak stara się zepsuje ... chyba będziesz musiał ją przydepnąć czy coś :P


Kołowrotek :

http://allegro.pl/kolowrotek-jaxon-amado-am-500-haki-gratis-i3927187474.html   Jaxon nie ma może najlepszych opinii ale akurat ten produkt im się udał. Od początku w zestawie z podanymi wyżej wędkami. Także to samo - parę lat użytkowania i nie dbania o sprzęt a kołowrotki jak działały tak działają nadal. Nie miałem nigdy z nimi problemów i jestem bardzo zadowolony. Masz w nim wolny bieg co według mnie przy gruncie jest wielką zaletą.


Trochę ten zestaw przekracza Twój budżet bo z przesyłka wyjdzie pewnie coś koło 130-140 zł ale naprawdę warto bo do 100zł to myślę że skompletujesz gruntowy zestaw jedynie na okolicznym rynku i w krótkim czasie "Super wytrzymałą wędkę na karpie, sumy i rekiny" połamiesz a "kołowrotek z 1000 łożysk" rozleci się na kawałeczki. Większość zaczynała przygodę od takich właśnie zakupów na rynku i chyba potwierdzą moje zdanie i doświadczenia :)

Sprzedałbym Ci mój używany sprzęcik ale jako pierwszy kupiony za własne pieniądze "porządny" sprzęt nie rynkowy ma dla mnie taką wartość sentymentalną że taniej Ci wyjdzie wejść do sklepu wędkarskiego i poprosić najlepsze co mają ... a za resztę kupisz sobie samochód albo mieszkanie :P (2014/01/29 16:55)

Mercedes190


Wielkie dzięki za odpowiedź na pewno mi się przydadzą twoje porady. (2014/01/29 17:56)

patryk9814


Witam. Ja bym radził Ci co do wędziska Mikado "Golden Lion" lub Jaxon "Harmony Feeder" , z obydwoma wędkami miałem doczynienia i spokojnie na nie wyciągałem karpie do 5 kg ,co do większych niestety ,jestem dość młody i takich dużych jeszcze nie łapałem. Osobiście mam mikado Golden Lion ,tak jakoś od początku ta wędka mi się podobała i ją kupiłem ,natomiast co do Jaxona kolega ją ma ,różni się tym że ma taki bajer do zaczepienia haczyka i generalnie jest troszkę miększa. Co do kołowrotka też bym coś poradził ,ale nie wiem czy interesuje Cię przedni hamulec ,czy może wolny bieg napisz to też coś poradzę :) Pozdrawiam. (2014/01/30 16:51)

Mercedes190


Interesuje mnie kołowrotek z wolnym biegiem. (2014/02/02 17:51)

Mercedes190


Chciałbym przeznaczyć na zestaw 200 zł. (2014/02/02 18:02)

notaki


Witam, łowię od niedawna i nie mam dużego doświadczenia, proszę was o udzielenie mi wskazówek, jakie wędzisko oraz kołowrotek do połowu z gruntu byłby odpowiedni. Łowię tylko na jeziorach na leszcze, płocie itp..Mój budżet to około 100 zł, dodam że musi być to wędka teleskopowa. Proszę o pomoc.


Zwyczajnie. Pójdź na tzw ruski targ, albo jaką giełdę z wiosną. Masa sprzętu tego typu tam jest.
Szkoda na alledrogo przepłacać i płacic jeszce za dostawę.
Nawiasem mówiąc wedkowa chińszczyzna w takim prostym leszczowym łowieniu całkiem się sprawdza. Gorzej z kołowrotkami, to już loteria, ale tez bywa że trafi się na egzemplarz, który posłuzy ze dwa lata.
Tylko nie przeciązaj takiej wedki przy rzucie, bo naprawde nikt to produkujac nie myślał, by cięzar wyrzutowy podlegął rezimom technologicznym, (2014/02/02 19:02)